Trekking v Kolumbii

Poznávací zájezd s českým průvodcem

V Nepálu už jste byli, co takhle trekking v Kolumbii? Nezapomenutelné treky v Amazonii, páramu i zasněžených horách. 

Na této výpravě procestujeme exotickou přírodu od životem překypujících amazonských pralesů přes zelené pahorkatiny, andské zasněžené velehory s unikátním ekosystémem páramo, až po karibské, prosluněné pobřeží . Rozmanitost místní fauny a flory až bere dech, stejně tak, jako etnická různorodost Kolumbie - poznáme život více jak pěti různých indiánských kmenů, zatancujeme si s potomky afrických otroků a denně můžeme pozorovat i zajímavou směs všech těchto genů s Evropany při komunikaci s přátelskými a veselými Kolumbijci. Španělští kolonizátoři se při výstavbě měst v Kolumbii rozhodně nežinýrovali, jak poznáme při toulkách po zdobných ulicích, kamenných náměstích Cartageny a Bogoty. Odvážný boj za nezávislost, vyprávění místních o útrapách během občanské války a jejich smysl pro humor ještě více umocní náš obdiv k této, dnes již bezpečné zemi. Viva Colombia!

Během programu je možné individuálně vynechat některé výstupy na vrcholky hor nebo některé úseky treků. 

Je možné se zúčastnit jen části zájezdu, aby byl celkem jen na 2 nebo 3 týdny. Více info na tel. 777689000, cenu přizpůsobíme podle vybraného programu.

Termíny a ceny

Termín Cena
sobota
9.11.2024
neděle
8.12.2024
otevřený
84 950 Kč
Poptat

Cena zahrnuje:

 • 4 x vnitrostátní přelet,
 • min. 16x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím, 7 x jednodušší nebo ve srubu nebo horské ubytovně, 2x va hamakách v bivaku na treku v Amazonii (vč. moskytiéry a plachty), 1x v hamakách u indiánů Kogi, 2x v zapůjčených stanech.
 • plnou penzi na programu v Amazonii, na trecích u Nevado de Tolima a v NP El Cocuy,
 • muly na zavazadla na treku Nevado de Tolima,
 • dopravu nájemní dopravou – minibus, jeepy, taxi, dálkovými autobusy, člunem,
 • zapůjčení maček, sedáku, úvazků, helmy, atd. na lezení na horu Nevado de Tolima,
 • českého průvodce (od cca 5 osob.),
 • místní průvodce v pralese v Amazonii, v Los Nevados, Sierra Nevada SM, El Cocuy, Cartagena, podle potřeby i jinde,
 • pojištění CK pro případ úpadku.

Cena nezahrnuje:

 • mezinárodní letenky (cca 14-20 tis.),
 • stravu kromě treků,
 • vstupné do památek a národních parků,
 • fakultativní výlety,
 • cestovní pojištění,
 • spropitné,
 • výraznou změnu ceny vnitrostátních letenek (zvyšují se někdy až trojnásobně),
 • očkování a nutné změny kvůli pandemiím, stávkám, atd.
Počet dní
30
Kód zájezdu
KOL02
Fyzická náročnost
4
Kulturní šok
3
Destinace
Kolumbie

Itinerář

Den 1 až 2 Bogota

Přelet do Bogoty s přestupem, ranní přílet, transfer do hotelu v historické čtvrti Candelaria. Po odpočinku toulky romantickými uličkami Candelarie, hlavní náměstí Plaza de Bolívar s katedrálou a parlamentem, prezidentský palác Nariño. Další netradiční místa prozkoumáme na kole s průvodcem – rušná tržnice s ochutnávkou exotického ovoce, které jste asi ani nevěděli, že existuje, kafíčko při návštěvě pražírny kávy, mistrovské graffiti, španělská corrida, přes živou čtvrť s lehkými děvčaty a travestity do moderní bankovní zóny, atd. Muzeum zlata s nejvýznamnější sbírkou předkolumbovských zlatých artefaktů na světě.


Kam se podíváme:

Den 3 Bogota, přelet do Leticie v Amazonii.

Návštěva vtipného muzea slavného kolumbijského umělce Fernanda Botera, který si liboval v kyprých ženách. Přelet do srdce Amazonie, indiánského puebla Leticie ležícího na řece Amazonce v zapadlém výběžku Kolumbie mezi Peru a Brazílií, kam se není možné dostat jinak, než vzduchem nebo pár dní po řece. Přejezd po řece Amazonce a jejím přítoku do indiánské komunity kmene Ticuna. Pozorování delfínů šedých, možnost koupání. Noční procházka po lese, kdy snad uvidíme roztodivná stvoření z říše hmyzu a plazů. Přespíme v jednoduchém vesnickém ubytování.

Kam se podíváme:

Den 4 Amazonie

Ranní pozorování ptáků, po snídani se zanoříme na dva dny do primárního pralesa, kde snad uvidíme opice, lenochody, poznáme spoustu druhů majestátních stromů atd. Po obědě pokračujeme lesem a najdeme si místo na kempování. Přespíme v hamakách s moskytiérou.

Den 5 Trek v Amazonii.

Další den treku živoucím pralesem s místními průvodci s poznáváním místních zvířecích a rostlinných obyvatel. 3 jídla denně, přespíme v hamakách s moskytiérou.

Den 6 Amazonie, Tabatinga (Braziíie).

Po snídani během dopoledne dojdeme do indiánské vesnice, přejedeme po řece do brazilského městečka Tabatinga, kde můžeme ochutnat něco z brazilské kuchyně a pivovarnictví, navštívit rušný trh a navečer přejedeme ubytovny na trojmezí Brazílie, Peru a Kolumbie, kolem které se to běžně hemží kajmany, což můžeme pozorovat při noční vyjížďce po řece.

Den 7 Přelet Leticie - Armenia, přejezd do Salenta.

Dopoledne odlet z Leticie přes Bogotu do Armenie, přejezd do Salenta, srdce kávové oblasti.

Kam se podíváme:

Den 8 Salento, Zona Cafetera.

Prohlídka barevného městečka Salento. Zona Cafetera  Světové dědictví UNESCO: S místním pěstitelem kávy se vydáme do plantáží kávovníků pokrývajících malebnou pahorkatinu a dozvíme se zajímavosti o pěstování a zpracování slavné kolumbijské kávy s následnou degustací.

Kam se podíváme:

Den 9 1. den treku v Los Nevados.

Čtyřdenní trek v horách Los Nevados s místním průvodcem a mulami nesoucími batohy začneme prohlídkou magického údolí Valle de Cocora, kde poznáme národní strom – voskové palmy, potouláme se po mlžném pralese a kolibří rezervaci. Odpoledne vystoupáme k farmě La Primavera, kde přespíme ve 3700 m.n.m. Úžasné výhledy na sopku Nevados del Tolima.

Kam se podíváme:

Den 10 2. den treku v Los Nevados.

Dnes náš čeká výstup unikátním ekosystémem páramo do tábora Arenales. Jak budeme stoupat, tak budou vzácné klejovky přibývat. Cestou krásné výhledy na vrcholky NP Los Nevados.

Kam se podíváme:

Den 11 3. den treku v Los Nevados - výstup na Nevado del Tolima.

Před rozbřeskem vyrazíme na výstup na horu Nevado del Tolima. Na ledovci nasadíme mačky, helmy a zajištění a za další 1,5 hodiny snad staneme na vrcholu ve výšce 5240 m.n.m. s neuvěřitelnými výhledy. Po sestupu do základního tábora nás čekají cca 2 hodiny chůze do přírodních lázní Termales de cañón, kde si dopřejeme zasloužené relaxace v termálním jezírku a případně při toulkách okolní přírodou.

Kam se podíváme:

Den 12 4. den treku v Los Nevados.

Sestup o 800m ke škole El Salto, během kterého přejdeme z párama s klejovkami do mlžných lesů. U školy poklábosíme s místními o životě v horách u tradičního oběda. Odpoledne výlet k bujarému vodopádu.

Kam se podíváme:

Den 13 Návrat do Salenta.

Po vydatné sedlácké snídani nás čeká poslední stoupání následované sestupem 1500m mlžnými andínskými lesy s neopakovatelnou poetikou. Odjedeme z vesnice Juntas zpět do Salenta.

Kam se podíváme:

Den 14 Medellín, Guatapé.

Přejezd 380km do Guatapé. Cestou krátká procházka centrem slavného města kartelu Pabla Escobara Medellínu. Večerní toulky přebarvenými uličkami pitoreskní vesničky Guatapé.

Kam se podíváme:

Den 15 Monolit El Peñón de Guatapé, přelet do Cartageny.

Výstup na skalní monolit El Peñón de Guatapé, který se tyčí 200m nad okolní jezerní krajinou. Přelet do Cartageny na pobřeží Karibiku.

Kam se podíváme:

Den 16 Cartagena de Indias.

Cartagena de Indias  Světové dědictví UNESCO: karibský přístav, přes který proudilo Španěly nakradené jihoamerické bohatství, z něhož vzniklo nejkrásnější město Kolumbie a možná i celé Jižní Ameriky. Usoudíte sami při procházkách opevněným historickým centrem, zdobnými ulicemi a náměstími, po nábřeží i po hradbách. Navštívíme mj. řadu kostelů, inkviziční palác a pevnost San Felipe nad městem, která zachránila město před dobytím Angličany.

Kam se podíváme:

Den 17 Santa Marta.

Přejezd podél pobřeží do města Santa Marta. Cestou podle času a bezpečnostní situace projížďka na člunu vodním městem Ciénaga tvořeném dřevěnými domy na kůlech v mořské zátoce obývané také spoustou pelikánů. Návštěva haciendy, kde skonal osvoboditel Jižní Ameriky, Simón Bolívar. Večer možnost toulek po centru Santa Marty, kde přespíme.

Kam se podíváme:

Den 18 NP Tayrona, Karibik.

Část věcí necháme v hotelu a po několika hodinách chůze džunglí NP Tayrona se ocitneme na téměř opuštěné karibské pláži. Relax na pláži, možnost šnorchlování nebo výletu k vodopádu. . Noc v hamakách nebo srubech na pobřeží.

Kam se podíváme:

Den 19 El Pueblito, pláž Cabo, hory Sierra Nevada de Santa Marta.

Výstup skalnatou džunglí a návštěva předkolumbovské indiánské vesničky El Pueblito, kde dosud žije pár indiánů kmene Kogi. Sestup po skalní cestě na pláž Cabo a dále podél karibského pobřeží. Přejezd autem s našimi batohy do hor Sierra Nevada de Santa Marta, kde je pouhých 42km od moře i největší hora Kolumbie, Pico Colón (5775m.n.m.; jinak bráno ode dna přilehlého mořského příkopu „nejvyšší hora světa“). Jednoduché ubytování poblíž obydlí kmene Kogi (=jaguár), který žije po staletí záměrně izolován od okolního světa. Poznáme tradiční život místních, bíle oblečených indiánů s typickými čepicemi a promluvíme s komunitním spirituálním lídrem „mamo“ o jejich ekologickém světonázoru a přírodní moudrosti. Možnost koupání řece nebo jezírkách.

Kam se podíváme:

Den 20 Sierra Nevada, indianské kultury Kogi a Arhuacos.

Procházky v horách Sierra Nevada po kmenovém území podle dohody s místními indiany Kogi a Arhuacos. Návrat do Santa Marty.

Kam se podíváme:

Den 21 Přelet do Bucaramanga, přejezd do horské vesničky El Cocuy.

Přelet do Bucaramanga, přejezd 230km do horské vesničky El Cocuy.

Den 22 El Cocuy

Čtyřdenní trekking v nejkrásnějších horách Kolumbie - El Cocuy. V současné době je bohužel přístup do národního parku omezen, jsou možné jen 3 trasy a je zakázáno uvnitř parku přespávat.

První den si dáme aklimatizační výstup - vyjedeme jeepem do hor a vyšlápneme na vyhlídku Mahoma (4100 m.n.m.) s výhledem na hlavní vrcholy NP El Cocuy. Večer se v dílně s mistrem naučíme něco z místních řemesel.

Den 23 Trek v El Cocuy k horskému jezeru Laguna Grande de la Sierra.

Od farmy La Esperanza vystoupáme horským údolím a kolem ledovce k horskému jezeru Laguna Grande de la Sierra, ve kterém se zrcadlí zasněžené vrcholy Pan de Azúcar, Toti, Portales a Cóncavo. Přespíme na farmě La Esperanza. Cca 10 hodin chůze.

Den 24 Trek k horám Pulpito de Diablo a Pan de Azúcar .

Před svítáním vyjedeme jeepem do 3850 m.n.m., kde zahájíme dnešní tůru.

Během výstupu páramem uvidíme laguny, zasněžené hory a impozantní skalní stěny. Zamíříme k úchvatné skalní kostce Pulpito de Diablo (ďáblova kazatelna) a vystoupáme k nejvyššímu povolenému místu u sněhu pod horou Pan de Azúcar (5250 m.n.m.). Sestup a přejezd jeepem na horskou ubytovnu. Celkem 10-12 hod. chůze.

Den 25 E l Cocuy - od chalup Kanwara k ledovcům Ritakuba Blanco, Negro a Norte.

Dnes si dáme poslední ze tří otevřených cest parku El Cocuy - Ritakuba, která nás zavede na okraj ledovců Ritakuba Blanco, Negro a Norte. Přejedeme k horským chalupám Kanwara, odkud začneme pěšky stoupat údolími s klejovkami frailejones a přes morény, které nás dovedou k ledovci, odkud je vidět úžasné panorama velké části Sierry ze severní strany. Po návratu přejedeme z Kanwary zpět do El Cocuy. Večer bude možnost zakončit trekování ve výřivce (v ceně). Cca 8hodin chůze.

Den 26 Přejezd do Villa de Leyva.

Celodenní přejezd do Villa de Leyva. Cestou zastávky a podle času krátké procházky v horách.

Kam se podíváme:

Den 27 Villa de Leyva, El Fosil, Casa Terracota.

Toulky uličkami pohádkového kamenného městečka Villa de Leyva ze 16.stol. se starými kostely, klášterem a obrovským koloniálním náměstím. Výlet do muzea El Fosil s mj. 120 mil. let starou zkamenělinou kronosaura, návštěva skvostu organické architektury - hliněného domu Casa Terracota, aj.

Kam se podíváme:

Den 28 Bogota.

Přejezd do Bogoty, dokončení prohlídky, muzeum zlata s nejvýznamnější sbírkou předkolumbovských zlatých artefaktů na světě.

Kam se podíváme:

Den 29 až 30 Odlet do ČR.

Odlet do ČR, pravděpodobně s příletem následující den.

Ohlasy cestovatelů

V loňském roce jsem vyrazila na dva zájezdy s Petrem Štětinou a jeho GPlaceskou do Kolumbie a Quatemaly. Kdo chce hodně vidět, slyšet a prožít je tu správně - od rána do večera je tolik zážitků, že cestovní deníčky praskají ve švech, boty po dovolené jsou prošlapané a hlava je plná zážitků a informací, které Petr sype z hlavy. Petr nepolevuje ani večer - vždy nabízí možnost vyrazit do ulic a něco prožít s místními. Až to všechno vydýchám a koupím nové boty - určitě vyrazím znovu

Stanislava Hrstková

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů
An Error Occurred: Internal Server Error

Oops! An Error Occurred

The server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused.