Východní Indonésie

Poznávací zájezd s místním (dle domluvy s českým) průvodcem

Kouzelná, barevná a fantastická východní Indonésie. Ostrov Flores je klenotem Indonésie a nejhezčí ostrov souostroví Malé Sundy.

Kouzelná, barevná a fantastická východní Indonésie. Čeká Vás výlet za komodskými draky, vidět největší predátory z doby kamenné ve svém přirozeném prostředí je obrovským zážitkem. Plavba lodí podél ostrova Lombok a Sumbawa.

Výstup na 5 sopek a šnorchlování v podmořském ráji Balijského, Sawuského a Floreského moře, tradiční vesnice na nejkrásnějším ostrově Malých Sund.

Ostrov Flores je vskutku klenotem Indonésie a nejhezčím ostrovem souostroví Malé Sundy, je kombinací krásné krajiny, úžasných lidí a tradičních vesnic a rituálů.

Program zájezdu může být trochu upraven v závislosti odjezdu lodí a situaci na sopce Mt. Rinjani. Odlet může být o cca 1-2 posunut.

Termíny a ceny

Termín Cena
individuálně dle domluvy
Od 62 500 Kč
Při skupině od 6 osob

Cestu vám zařídíme s našimi místními průvodci. Cestujte jenom s vašimi přáteli, rodinou nebo i ve dvou, Termín, program kvalita ubytování, atd. se dají upravit podle vašich přání. Pokud se alespoň trochu domluvíte nějakým světovým jazykem, určitě si tento druh cestování oblíbíte pro svojí autentičnost a flexibilitu!

Cena je na osobu a s vyšším počtem cestujících ve skupině se snižuje.

Cena zahrnuje:

 • Letenku do Denpasaru ( cena do 21 000 Kč ).
 • Letenku Ende – Denpasar.
 • 4 denní plavbu lodí vč. plné penze.
 • Dopravu najatým autem na ostrově Flores, Lombok a Bali.
 • 2 denní výlet soukromou lodí z ostrova Flores vč. plné penze.
 • Ubytování se snídaněmi – na Bali, Lomboku a Flores v hotýlcích a pensionech ve 2 lůžkových pokojích s wc a sprchou.
 • Najatá loď na ostrovy z města Riung.
 • Doprava taxíky na letiště.
 • Vstup a celkovou organizaci včetně jídla, nosičů a poplatků za tábořiště, stanů na sopku Mt. Rinjani.
 • Místní, anglicky mluvící průvodce.
 • Další organizační poplatky.

Cena nezahrnuje:

 • Jednotlivé vstupné.
 • Stravu vyjma uvedené.
Počet dní
22
Kód zájezdu
INDO01
Fyzická náročnost
3
Kulturní šok
3
Destinace
Indonésie

Itinerář

Den 1 Odlet z ČR na Bali

Odlet z ČR na Bali.

Den 2 Přejezd na ostrov Lombok k Mt.Rinjani

Přejezd do přístavu, plavba na ostrov Lombok, cesta autem do vnitrozemí na úpatí sopky Mt.Rinjani.

Den 3 až 5 Mt. Rinjani

Výstup na nejvyšší sopku Lomboku Mt. Rinjani (3 760 m). Okružní trasa vede okolo sopečného jezera, nabízí fantastické výhledy včetně výhledu na nejvyšší sopku Bali - nedávno soptící Mt. Agung. Vyvěrá zde i množství horkých pramenů. Pátý den odpoledne se přesuneme na ostrov Gili. 

Den 6 Relaxace na ostrově Gilli

Po výstupu na sopku si užijeme zaslouženou relaxaci. Čeká nás lenošení, slunění, koupání a šnorchlování na ostrově Gilli.

Den 7 až 10 Plavba okolo ostrova Sumbawa na ostrov Flores

Čtyřdenní plavba okolo ostrova Sumbawa na Flores je nezapomenutelným zážitkem pro každého milovníka podmořského života. Četné zastávky na šnorchlování vás nasytí pohledy pod mořskou hladinu, nemineme ani tzv. manta point, kde při troše štěstí budeme v průzračně čistém moři pozorovat manty. Ladné pohyby obřích paryb vás jistě uchvátí. Nemusíte se bát, ani nohy nezakrní. Při procházkách po ostrůvcích na vás dýchne kouzlo tropického ráje nejen při pohledu na vodopády a okolní vegetaci. Jedinečným zážitkem je návštěva Komodských ostrovů a místních obyvatel - proslulých komodských drakůPo procházkách po ostrovech se vždy vrátíme na palubu lodi, kde strávíme noc. 

Den 11 až 12 Lodí z ostrova Flores na ostrov Rinca a návštěva komodských draků

Z ostrova Flores pokračujeme opět lodí, pro změnu menší soukromou, a plujeme na ostrov Rinca. Čeká nás třešnička na dortu východní Indonésie. Nejlepší ostrůvky na šnorchlování proložené návštěvou komodských draků.  Rinca je na pozorování komodských draků absolutně nejlepší. Tito obrovští plazi, varani komodští, jsou největšími ještěry na světě. Jejich svět je fascinující. Absolvujeme středně dlouhý trek na ostrově.  

Den 13 Okružní jízda po ostrově Flores

Vyrážíme pronajatým minibusem na okružní jízdu po ostrově Flores, perle indonéských ostrovů. Nejednoho cestovatele uchvátí výhledy na vodopády, rýžová políčka, tradiční vesnice a další zajímavosti.

Den 14 Bajawa a výstup na sopku Wawo Mudha

Přijíždíme do městečka Bajawa, v jehož okolí je překrásná nedotčená krajina a přehršel sopek. I my po 1,5 hodinovém výstupu na jedné staneme - čeká nás vrchol sopky Wawo Mudha, kde se po nedávném výbuchu vytvořila barevná sopečná jezírka.

Den 15 Sopka Inerie a přejezd do Riung

Vrchol sopky Inerie (2 245 m) je dalším, ze kterého pohlédneme do světa. Čas bude i na odpočinek - zrelaxujeme v potoce s horkými prameny. Milovníci kultury si přijdou na své v tradičních vesnici jiného stylu.  Následně zamíříme na sever ostrova Flores do městečka Riung. 

Den 16 Plavba lodí po ostrůvcích

Plavba najatou lodí po ostrůvcích. Ostrov netopýrů a opuštěných 21 ostrovů, my se podíváme na 3 z nich. U nich je fantastické šnorchlování.

Den 17 Přejezd do města Ende

Přejezd do města Ende, po cestě se zastavíme na modré oblázkové pláži na jihu ostrova. Noc strávíme pod sopkou Kelimutu.

Den 18 Výstup na sopku Kelimutu

Dnešní den věnujeme výstupu na sopku Kelimutu (1 639 m) na jejímž vrcholu jsou 3 různě barevná jezírka.

Den 19 Přelet na Bali

Z Ende odletíme na Bali. Bali je ostrov s majoritním zastoupením hinduistů posetý kouzelnými chrámy, jeho svahy plní rýžová políčka. 

Den 20 Ostrov Bali

Najatým autem vyrazíme k sopce Batur. Cestou si prohlédneme hinduistické chrámy s typickými stupňovitými stříškami z přírodního materiálu. 

Den 21 Sopka a jezero Batur

Výstup na sopku Batur (1 717 m) završíme okružní procházkou po kráteru (cca 3 hodiny). Plavba po stejnojmenném jezeře je kouzelným zážitkem. Navštívíme vesnici u jezera, kde jsou mrtví po starodávném způsobu mumifikováni. Hrobky králů a návrat do Denpasaru.

Den 22 Návrat domů

Odlet do ČR a přílet do ČR nebo přílet 23.den – dle letenek.

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů
An Error Occurred: Internal Server Error

Oops! An Error Occurred

The server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused.