Cesta za kulturou Gruzie

Zájezd s místním (dle domluvy s českým) průvodcem

To nejzásadnější, co byste měli v Gruzii vidět. Cesta s místním průvodcem-řidičem.

Gruzie je ideálním cestovatelským cílem, protože nabízí jak úžasné památky, přírodní skvosty, malebné vesničky, relax u moře, tak i výborné jídlo, víno a přátelské lidi. Relativně malá Gruzie je světovým unikátem pro svou biodiverzitu. Můžete zde nalézt subtropy, stepi, do výše se tyčící vysokohorské oblasti se zasněženými vrcholky, mořské pobřeží, vše ve vzdálenosti necelých 100 km.

Celý kontinent v jedné malé zemi.

“Žádná z evropských zemí nenabízí tak bohatou flóru a faunu jako Gruzie. Žádná z evropských zemí nenabízí tak rozmanitou krajinu na tak malém prostoru. Nikde v Evropě není tak svérázná země jako je Gruzie.” (Prof. Dr. Michael Sukov, The World Wide Fund of Nature)

Termíny

Termín Cena

Na tento zájezd zrovna nemáme žádný volný termín.

Ale nevadí! Domluvíte se nějakým světovým jazykem? Můžeme Vám tuto cestu zorganizovat s naším místním průvodcem i jen pro malou skupinku vašich přátel nebo rodinku.

Ozvěte se nám na 777 689 000 a probereme možnosti. Voilà!

Cena zahrnuje:

 • program dle itineráře
 • ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s vlastní koupelnou – penziony, homestays, hotely
 • místního anglicky nebo rusky mluvícího řidiče - průvodce po celou dobu zájezdu, vč. jeho životních nákladů, benzínu a poplatků
 • dopravu vlastním vozem s řidičem
 • transfery z a na letiště
 • pojištění CK pro případ úpadku

Cena nezahrnuje:

 • mezinarodní letenky (od 7 tis.)
 • stravu
 • vstupné
 • cestovní pojištění, možno u nás připojistit komplexní pojištění Allianz, Česká Pojišťovna, Generali
 • pojištění storna (3% ceny zájezdu)
 • spropitné
Počet dní
16
Kód zájezdu
GRIN01
Fyzická náročnost
2
Kulturní šok
2
Destinace
Gruzie

Itinerář

Den 1 Přelet do Gruzie.

Odlet z Prahy do Tbilisi.

 Přivítání na letišti, převoz do hotelu.

Kam se podíváme:

Den 2 Mtskheta, Jvari

Přejedeme do městečka Mtskheta: historický komplex Jvari, katedrála Svetitskhoveli, klášter Samtavro (4.-11. století). Návrat do Tbilisi.

Den 3

Návštěva nádherného malého skalního kláštera David Gareji ukrytého v hornaté polopoušti na gruzínsko-ázerbájdžánské hranici. Přejezd do malebného městečka Sighnagi v kraji Kacheti, vlastní prohlídka křivolakých uliček a městského opevnění, možnost degustace vín.

Den 4 klášter Gremi, Alaverdi, horská osada Omalo

Projedeme podhůřím Kavkazu – Kachetie, odkud pochází ta nejlepší gruzínská vína. Navštívíme vinařské městečko Kvareli, kde jsou obrovské vinné sklepy, pochází odsud slavné Kinzdmarauli (obdoba portského). Dále navštívíme klášter Gremi (16. stol.) a Nekresi, podle času také návštěva katedrály a kláštera Alaverdi (6.-11. stol.) s nádhernými výhledy na pohoří Kavkazu. Poté vystoupáme džípem horskou terénní cestou do malebné horské osady Omalo.


Den 5 Dartlo - Tušeti

Procházka po okolí s nádhernými výhledy, návštěva vesnice se starobylými kamennými věžemi, charakteristickými pro tuto oblast. Možnost džípem navštívit kamennou pohádkovou vesničku Dartlo.


Den 6 Stará vojenská silnice, Gudauri, Kazbegi

Přejezd podél hor na tzv. starou vojenskou silnici, hlavní spojnici Ruska s Gruzií, návštěva malebného kláštera Ananuri u jezera, dále přes horské letovisko a vyhlášené lyžařské středisko Gudauri do městečka Kazbegi/Stepantsminda pod fotogenickou horou Kazbeg (5 033 m n. m.) ve stejnojmenné přírodní rezervaci.


Den 7

Výstup na nádherné poutní místo - ke kostelu Nejsvětější Trojice pod horou Kazbeg. Odjezd do Tbilisi, noc v hotelu.


Den 8 Uplistsikhe, Gori

Uplistsikhe (7. stol. př. n. l.) je nejstarším historickým a architektonickým komplexem Gruzie. Byl vytesán do skály a skládá se z několika kamenných sálů, divadla a pohanských svatyň. Dále podle zájmu návštěva Stalinova rodiště – muzea v Gori, kde je nocleh v hotelu.


Den 9 kláštery Gelati a Bagrati

Návštěva univerzitního města Kutaisi, kdysi hlavního města legendární Kolchidy (zprávy o městu jsou již z 2. tisíciletí před Kristem). Podle zájmu a času navštívíme také kláštery Gelati a Bagrati (UNESCO) v okolí. Noc v hotelu v Kutaisi.


Den 10 Cesta do Mestie - Svaneti

Přejezd horskou silnicí do Mestie, srdce horské oblasti Svaneti. Cestou podle času navštívíme Dadianské paláce v Zugdidi, sídlo šlechtického rodu Dadiani s botanickou zahradou. Nocleh v hotelu v Mestii.


Den 11 vesnička Užguli

Výlet džípem do malebné vesničky Ushguli s typickými kamennými věžemi. Alternativně jednodenní výlet k ledovci nebo na jiná místa v okolí Mestie. Noc v Mestii.


Den 12 Přejezd k moři do Batumi

Přejezd do přímořského města Batumi, kde se již projevuje historický vliv tureckého Islámu. Procházka po městě, případně návštěva rozsáhlé botanické zahrady (již od roku 1 880). Noc v Batumi, možnost ochutnávky mořských specialit s dobrým gruzínským vínem v jedné z restaurací u moře.


Den 13

Přejezd po děravé silnici zamlženými horami svérázného státečku Adžárie, cestou možnost zastavit u starobylých kamenných mostů, např. most Dandalo z 12. stol.; možnost projet se 1 700 m přes údolí v historické lanovce, prohlídka kláštera Zarzma, návštěva zapadlého kláštera Sapara atd. Druhou možností je jet po lepší silnici severní stranou se zastávkami po cestě a návštěvou Borjomi. Noc v Akhaltsikhe.


Den 14

Přejezd a prohlídka úžasného 13-ti patrového kláštera Vardzia vytesaného do skály (12. stol., UNESCO). Vybudovala jej královna Tamar, jejíž obraz je dodnes zachovalý v jeskynním chrámu Panny Marie. Odpoledne pokračujeme kolem horských jezer drsnou krajinou obydlenou arménskými osadníky. Noční příjezd do Tbilisi, ubytování v hotelu.


Den 15

Vlastní program, transfer na letiště, odlet.


Den 16

Prohlídka Tbilisi, návštěva bleších trhů, pevnosti nad městem, katedrály Svaté trojice atd.


Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů