Cesta za kulturou Gruzie

Poznávací zájezd s místním (dle domluvy s českým) průvodcem

To nejzásadnější, co byste měli v Gruzii vidět. Cesta s místním průvodcem-řidičem.

Gruzie je ideálním cestovatelským cílem, protože nabízí jak úžasné památky, přírodní skvosty, malebné vesničky, relax u moře, tak i výborné jídlo, víno a přátelské lidi. Relativně malá Gruzie je světovým unikátem pro svou biodiverzitu. Můžete zde nalézt subtropy, stepi, do výše se tyčící vysokohorské oblasti se zasněženými vrcholky, mořské pobřeží, vše ve vzdálenosti necelých 100 km.

Celý kontinent v jedné malé zemi.

“Žádná z evropských zemí nenabízí tak bohatou flóru a faunu jako Gruzie. Žádná z evropských zemí nenabízí tak rozmanitou krajinu na tak malém prostoru. Nikde v Evropě není tak svérázná země jako je Gruzie.” (Prof. Dr. Michael Sukov, The World Wide Fund of Nature)

Termíny a ceny

Termín Cena
pátek
26.7.2024
sobota
10.8.2024
otevřený
37 990 Kč
Poptat
individuálně dle domluvy
Od 38 000 Kč

Cestu vám zařídíme s našimi místními průvodci. Cestujte jenom s vašimi přáteli, rodinou nebo i ve dvou, Termín, program kvalita ubytování, atd. se dají upravit podle vašich přání. Pokud se alespoň trochu domluvíte nějakým světovým jazykem, určitě si tento druh cestování oblíbíte pro svojí autentičnost a flexibilitu!

Cena je na osobu a s vyšším počtem cestujících ve skupině se snižuje.

Cena zahrnuje:

 • program dle itineráře
 • ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s vlastní koupelnou – penziony, homestays, hotely
 • místního anglicky nebo rusky mluvícího řidiče - průvodce po celou dobu zájezdu, vč. jeho životních nákladů, benzínu a poplatků
 • dopravu vlastním vozem s řidičem
 • transfery z a na letiště
 • pojištění CK pro případ úpadku

Cena nezahrnuje:

 • mezinarodní letenky (od 7 tis.)
 • stravu
 • vstupné
 • cestovní pojištění, možno u nás připojistit komplexní pojištění Allianz, Česká Pojišťovna, Generali
 • pojištění storna (3% ceny zájezdu)
 • spropitné
Počet dní
16
Kód zájezdu
GRIN01
Fyzická náročnost
2
Kulturní šok
2
Destinace
Gruzie

Itinerář

Den 1 Přelet do Gruzie.

Odlet z Prahy do Tbilisi.

 Přivítání na letišti, převoz do hotelu.

Kam se podíváme:

Den 2 Mtskheta, Jvari

Přejedeme do městečka Mtskheta (UNSECO): historický komplex Jvari, katedrála Svetitskhoveli, klášter Samtavro (4.-11. století). Návrat do Tbilisi.

Kam se podíváme:

Den 3 David Garej, Sighnagi

Návštěva nádherného malého skalního kláštera David Gareji ukrytého v hornaté polopoušti na gruzínsko-ázerbájdžánské hranici. Přejezd do malebného městečka Sighnagi v kraji Kacheti, vlastní prohlídka křivolakých uliček a městského opevnění, možnost degustace vín.

Kam se podíváme:

Den 4 klášter Gremi, Alaverdi, horská osada Omalo

Projedeme podhůřím Kavkazu – Kachetie, odkud pochází ta nejlepší gruzínská vína. Navštívíme vinařské městečko Kvareli, kde jsou obrovské vinné sklepy, pochází odsud slavné Kinzdmarauli (obdoba portského). Dále navštívíme klášter Gremi (16. stol.) a Nekresi, podle času také návštěva katedrály a kláštera Alaverdi (6.-11. stol.) s nádhernými výhledy na pohoří Kavkazu. Poté vystoupáme džípem horskou terénní cestou do malebné horské osady Omalo.


Kam se podíváme:

Den 5 Dartlo - Tušeti

Procházka po okolí Omalo s nádhernými výhledy, návštěva vesnice se starobylými kamennými věžemi, charakteristickými pro tuto oblast. Možnost džípem navštívit kamennou pohádkovou vesničku Dartlo.


Den 6 Stará vojenská silnice, Gudauri, Kazbegi

Přejezd podél hor na tzv. starou vojenskou silnici, hlavní spojnici Ruska s Gruzií, návštěva malebného kláštera Ananuri u jezera, dále přes horské letovisko a vyhlášené lyžařské středisko Gudauri do městečka Kazbegi/Stepantsminda pod fotogenickou horou Kazbeg (5 033 m n. m.) ve stejnojmenné přírodní rezervaci.


Kam se podíváme:

Den 7 Stepantsminda, Kazbeg

Výstup na nádherné poutní místo - ke kostelu Nejsvětější Trojice pod horou Kazbeg. Odjezd do Tbilisi, noc v hotelu.


Den 8 Uplistsikhe, Gori

Uplistsikhe (7. stol. př. n. l.) je nejstarším historickým a architektonickým komplexem Gruzie. Byl vytesán do skály a skládá se z několika kamenných sálů, divadla a pohanských svatyň. Dále podle zájmu návštěva Stalinova rodiště – muzea v Gori, kde je nocleh v hotelu.


Kam se podíváme:

Den 9 kláštery Gelati a Bagrati

Návštěva univerzitního města Kutaisi, kdysi hlavního města legendární Kolchidy (zprávy o městu jsou již z 2. tisíciletí před Kristem). Podle zájmu a času navštívíme také kláštery Gelati a Bagrati Světové dědictví UNESCO v okolí. Noc v hotelu v Kutaisi.


Kam se podíváme:

Den 10 Cesta do Mestie - Svaneti

Přejezd horskou silnicí do Mestie, srdce horské oblasti Svaneti. Cestou podle času navštívíme Dadianské paláce v Zugdidi, sídlo šlechtického rodu Dadiani s botanickou zahradou. Nocleh v hotelu v Mestii.


Den 11 vesnička Užguli

Výlet džípem do malebné vesničky Ushguli (UNSECO) s typickými kamennými věžemi. Alternativně jednodenní výlet k ledovci nebo na jiná místa v okolí Mestie. Noc v Mestii.


Kam se podíváme:

Den 12 Přejezd k moři do Batumi

Přejezd do přímořského města Batumi, kde se již projevuje historický vliv tureckého Islámu. Procházka po městě, případně návštěva rozsáhlé botanické zahrady (již od roku 1 880). Noc v Batumi, možnost ochutnávky mořských specialit s dobrým gruzínským vínem v jedné z restaurací u moře.


Den 13

Přejezd po děravé silnici zamlženými horami svérázného státečku Adžárie, cestou možnost zastavit u starobylých kamenných mostů, např. most Dandalo z 12. stol.; možnost projet se 1 700 m přes údolí v historické lanovce, prohlídka kláštera Zarzma, návštěva zapadlého kláštera Sapara atd. Druhou možností je jet po lepší silnici severní stranou se zastávkami po cestě a návštěvou Borjomi. Noc v Akhaltsikhe.


Den 14 Vardzia

Přejezd a prohlídka úžasného 13-ti patrového kláštera Vardzia vytesaného do skály (12. stol.). Vybudovala jej královna Tamar, jejíž obraz je dodnes zachovalý v jeskynním chrámu Panny Marie. Odpoledne pokračujeme kolem horských jezer drsnou krajinou obydlenou arménskými osadníky. Noční příjezd do Tbilisi, ubytování v hotelu.


Kam se podíváme:

Den 15 Tbilisi

Prohlídka Tbilisi, návštěva bleších trhů, pevnosti nad městem, katedrály Svaté trojice atd.


Kam se podíváme:

Den 16 Odlet.

Vlastní program, transfer na letiště, odlet.


Kam se podíváme:

Ohlasy cestovatelů

Rádi s manželkou cestujeme do méně obvyklých destinací. V roce 2017 nás upoutal poznávací zájezd do Gruzie. Bohužel, zájezd už byl obsazen a tak jsme záměr odsunuli na rok 2018. Jenže, opět bohužel, ona cestovní kancelář v tomto roce zájezd do Gruzie nepořádala a tak jsme se obrátili na CK Good Places, která nabízela individuální poznávací zájezdy do Gruzie, třeba jen pro dvě osoby. Jako program zájezdu jsme zadali program zájezdu, který nás upoutal loni. CK Good Places “náš” program s několika malými korekturami, které byly ale ku prospěchu věci akceptovala a nabídla i možné alternativy. Po vzájemném odsouhlasení programu následovala rozumná cenová nabídka, kterou jsme přijali.

Zájezd jsme absolvovali na přelomu srpna a září 2018 a byli jsem více než nadšeni. Po příletu nás na letišti čekal anglicky mluvící zástupce místní partnerské CK s pohodlným terénním autem. S průvodcem jsme pak projeli celou Gruzii. Program zájezdu byl velmi vyvážený a tak jsme navštívili mnoho památek a pokochali se přírodními krásami země. Výhodou individuálně sestaveného programu bylo, že jsme si vyhověli, nikam nepospíchali a s průvodcem jsme se mohli dohodnout i zcela individuálním trávení volného času nebo operativní doplnění programu. Ubytování zajištěné CK bylo na velmi dobré úrovni a vždy na dobrém místě a jen pár minut od turisticky zajímavé části města, nebo přímo v centru. Stravování jsme si zajišťovali sami, což nebyl problém, vždy jsme si mohli vybrat z několika blízkých restaurací za akceptovatelnou cenu, která byla většinou o něco levnější než u nás doma. Přiznám se, že závislost na výborném gruzínském vínu jsme “chytili” hned první den.

Gruzie je nádherná země s pohostinnými lidmi ochotnými kdykoliv pomoci. Přesto, že je Gruzie menší než Česká republika bylo našich 16 dní jen ochutnávkou toho, co země nabízí. Nádherné přírodní scenérie a málo dotčená krajina v chráněných oblastech láká k horským trekům – tak to až zase někdy příště.

Zájezd do Gruzie mě přesvědčil, že i malá CK dokáže zorganizovat nádherný zájezd. Určitě jsem s CK Good Places nejeli naposledy.

Zdravím a přeji hezký den.

Ilona & Luděk V.

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů