Vzhledem k situaci s koronavirem je konání našich zájezdů podřízeno aktuálním podmínkám pro cestování. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na telefonu 777689000.

Barma a Laos na Silvestra

Zájezd s českým průvodcem

Zásadní místa Barmy a trekking v džungli Laosu je to, co můžete zažít na této silvestrovské cestě do Indočíny. Mandalay, Bagan, jezero Inle, laoský Luang Prabang a NP Nam-Et, atd.

Současnou krizi v Myanmaru bedlivě sledujeme, pokud se situace nezlepší, plán cesty bude upraven nebo zájezd včas zrušen se 100% vrácením zálohy.

Cestování baťůžkářským způsobem v mini skupince nám umožní blízký kontakt s lidmi a nerušené poznání místního života. Pojeďte se ohřát po vánocích a oslavit Silvestra v pohádkovém Baganu. Odletět se dá i dříve před přeletem do Laosu.

Termíny a ceny

Termín Cena
neděle
26.12.2021
středa
12.1.2022
otevřený
39 990 Kč
Poptat

Cena zahrnuje:

 • Ubytování v penzionech a u rodin,
 • dopravu najatými auty, minibusy, veřejnou dopravou, linkovými dálkovými busy, lodí, apod.,
 • podle potřeby služby místních průvodců,
 • českého průvodce-překladatele-organizátora,

Cena nezahrnuje:

 • Letenku do Mandalay a zpět z Luang Prabang, cca 17-23 tis.,
 • případný přelet Mandalay - Luang Prabang, cca 5 tis.
 • vstupné cca 100 USD,
 • stravu,
 • laoské vízum cca 30 USD,
 • myanmarské vízum cca 50 USD,
 • volitelný příplatek 3800Kč za jednolůžkový pokoj v ubytování (10x),
 • spropitné.
Počet dní
18
Kód zájezdu
BALAO01
Fyzická náročnost
3
Kulturní šok
2
Destinace
Barma (Myanmar) , Laos

Itinerář

Den 1 Odlet do Mandalay

Odlet z Vídně/Prahy do Mandalay s přestupy.

Den 2 Přílet do Mandalay

Přílet do Mandalay, ubytování podle času průzkum okolí.

Den 3 Přeplujeme Iravadi do Mingun a vystoupáme na Mandalay Hill

Přeplujeme řeku Iravadi do městečka Mingun, navštívíme pagodu Mingun Pahtodawgyi (Mingun Paya), která mohla být nejvyšší stavbou na světě, kdyby její stavbu neukončilo zemětřesení. Uvidíme také největší znějící zvon na světě - 90 tun - a vedlejší běloskvoucí pagodu Hsinphymae. Na sklonku dne vystoupáme na posvátný kopec Mandalay Hill, kde je chrám s otiskem Buddhových chodidel a vychutnáme si nádherný západ slunce zaplavující moře stúp pod námi magickými barvami.


Den 4 Krásy Mandalay a okolí Amarapura

Dopoledne nás čeká chvilka rozjímání v krásně vyřezávaném týkovém klášteře Sweinbin, runové desky 729 pagod u Kuthodaw, tvoříci údajně nevětší knihu světa. Navštívíme také chrám Mahamuni s obřím zlatým Buddhou, kterému každé ráno mniši umývají obličej a čistí zuby. V pouličních dílničkách zjistíme, jak vzniká šwe ča, což je barmský výraz pro zlaté plátky, které lidé lepí na posvátné pagody a sochy. Odpoledne zavítáme k nejdelšímu týkovému mostu na světě, známému U Bein u někdejšího královského města Amarapura, fotogenický soumrak se siluetami místních lidí procházejících po mostě.


Den 5 Po řece Iravádí do Baganu

Nalodíme se na vyhlídkovou loď a vyplujeme po řece Iravádí do Baganu. Večer snad stihneme ještě západ slunce z jedné z pagod.


Den 6 Na kolech kolem Baganu

Ráno naskočíme na bicykly a celý den se budeme projíždět snovou krajinou posetou tisíci pagodami úctuhodných rozměrů a ruinami chrámů a klášterů, které zbyly z původních 10 tisíc, které byly kolem Baganu postaveny poté, co zde byl theravádový buddhismus poprvé představen v Barmě. Kdo nerad jezdí na kole, zařídíme individuální prohlídku tuk tukem. Epický západ slunce z jedné z nejvyšších pagod.


Den 7 Posvátná hora Mt. Popa, přejezd Barmou do Kalaw

Se zájemci můžeme přivítat první paprsky roku pohledem z pagody. Po snídani navštívíme klášter Shwezigon Paya, kde je i svatyně 37 předbuddhistických božstev nebo barevný trh Nyaung. Vystoupíme na posvátnou skalní horu Mt. Popa (1518 m.n.m.) s klášterem Taungkalat a rozloučíme se s Baganem panoramatickým výhledem do kraje pagod. Zbytek dne dlouhý přejezd střední Barmou do bývalé horské stanice Britů - Kalaw, zasazené mezi čajové plantáže.


Den 8 Okolí Kalaw

Pěší výlet do okolních zelených hor posetých čajovými plantážemi. Nocleh u místní rodiny na venkově nebo večerní přejezd k jezeru Inle.


Den 9 celodenní plavbě člunem po jezeře Inle

Umíte pádlovat jednou nohou ve stoje? Místní rybáři kmene Intha ano, jak zjistíte při celodenní plavbě člunem po jezeře Inle. Navštívíme také nejposvátnější místo státu Shan - pagodiště Phaung Daw Oo, a budeme poznávat hlavně místní život na jezeře - plovoucí trhy a políčka, sběrače krevet, manufaktury ručně vyráběných cigár, člunů, tkalcovny a poznáme jezerní vesničky na dřevěných kůlech. Večer možnost uchutnávky místních vín.


Den 10 Jezero Inle a přejezd do Mandalay

Návštěva ranního trhu, kam se scházejí barevně oblečení lidé z okolních horských kmenů, odpoledne dlouhý přejezd do Mandalay.


Den 11 Přelet do Luang Prabang nebo možnost odletět domů

Přelet s přestupem do Laosu do Luang Prabang nebo možnost odletět domů. Nejspíše lety nebudou navazovat, takže budeme večer nuceni zadovádět v Bangkoku. Pokud by byla otevřená hranice mezi Myanmar a Laosem, podnikneme raději dobrodružnou cestu barmským zapadákovem po zemi do Laosu.


Den 12 Přílet do Luang Prabang

Přílet do Luang Prabang, přejezd do národního parku Nam Et-Phou Louey.


Den 13 až 14 Trek džunglí do NP Nam Et-Phou Louey, po řece Nam Ou do vesnice Ban Na Luang a Nong Khiaw

Trek džunglí a horami národního parku NamEt-Phou Louey, který nabízí největší biodiverzitu v Laosua říká se o něm, že je posledním útočištěm tygrů v Indočíně. Žijí zde také leopardi, medvědi, cibetky, gauři (největší tur), jeleni sambar, spusta druhů opic, atd. Spát budeme u místních lidí a v pralesní ubytovně a naší návštěvou hojně podpoříme zdejší komunity.

Ráno dojedeme člunem po řece Nam Ou sevřenými kaňony do vesnice Ban Na Luang, známé svými řemeslnými výrobky. Zde začneme jednodenní trek horskou džunglí a bambusovými háji, kdy poznáme také život v odlehlých laoských vesničkách. Návrat do Nong Khiaw.


Den 15 Přejezd do Luang Prabang

Dokončení treku, udržovací sprcha a přejezd do Luang Prabang.


Den 16 Prohlídka Luang Prabang na řece Mekong

Prohlídka někdejšího srdce království Lao - Luang Prabang na řece Mekong, o kterém se říká, že je nejzachovalejším městem na seznamu UNESCO v jihovýchodní Asii. Potouláme se koloniální čtvrtí ve stylu francouzské Indočíny, navštívíme bezpočet starobylých chrámů a večer zavítáme na pestrý noční bazar. Luang Prabang je také skvělým místem k ochutnání dobrot ze všech koutů Laosu.


Den 17 Odlet do Evropy

Dokončení prohlídky Luang Prabang podle času odletu. Transfer na letiště, odlet do Evropy.


Den 18 Návrat domů

Návrat domů.


Ohlasy cestovatelů

12.1.2020 sme sa vrátili z cesty po Myanmare a Laose.18 dní... Sprevádzal nás Petr Štětina a program sme si spoločne naplánovali. Ako vždy všetko klapalo ako malo . Malá skupinka 5 ľudí a program na mieru spolu s nižšou cenou za hlbší zážitok su dôvody prečo s Good Places cestujeme opakovane...Odporúčame!

Robo a Jožo

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů