Sumatra

Sumatra by se dala nazvat Indonéskou Popelkou. Neprávem turisty opomíjená a přesto tak krásná. 

 

- přírodní bohatství - na okolních ostrůvcích si můžete nerušeně vyzkoušet život Robinsona Crusoe nebo chytit tu správnou vlnu se svým surfem; v národních parcích pozorovat ohrožené živočichy a zaposlouchat se do zvuků džungle; rozhlédnout se po světě z vrcholu vulkánu; svlažit se v největším sopečném jezeře světa

- památky - navštivte např. ostrov Samosir s památkami Bataků

- tradiční život domorodců - snili jste někdy o tom, jaké by to bylo být cestovatelem v dobách minulých a s úžasem hledět na dosud nepoznaný svět? Pak jsou pro vás nedaleké Mentavajské ostrovy správnou volbou. Místní obyvatelé vás zasvětí do tajů přírody i svého denního života a usínat budete v tradičním domě na rohoži za tajuplných zvuků okolního pralesa po večeři uvařené na ohni . A možná bude ráno ještě poetičtější než večer - probudíte se zpěvem gibonů pod moskytiérou zářící jemnými slunečními paprsky a s vůní chystané snídaně .

Musím říci, že mě Sumatra mile překvapila. O kouzlu Indonésie jsem po návštěvě Jávy a Bali věděla své. Ale Sumatra mě uchvátila, přestože tu není tolik kulturních památek, jako na sesterských ostrovech. Její příroda a lidé jsou k nezapomenutí. Místní obyvatelé mají k turistům vstřícný přístup, rádi poklábosí, rádi se s námi fotili a byla to pro ně zábava a měli z nás legraci. Sumatra není zatím tak "profláknutá", jiné turisty jsme nepotkali i několik dní, výjimku tvořila exponovaná místa. Musím velmi ocenit vstřícné, ochotné a milé jednání našeho místního průvodce Érua po Mentawaiských ostrovech. Také místní průvodci při treku v NP Bukit Lawang za orangutany splnili každé naše přání (a jídlo a servis, to byla fantazie). Pobyt u domorodců byl pro mě jedním z vrcholných zážitků, druhým byl trek za orangutany, které jsme opravdu spatřili. Těžko říct, zda si ta samice s mládětem po dvacet minut prohlížela nás, nebo my ji. Sumatra určitě stojí za návštěvu.

Magda

Zájezdy do Sumatry

Fotky z našich cest po Sumatře

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

  • maximálně 4 e-maily ročně
  • e-mail nikomu nepředáme
  • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů