Mexiko

Viva México! Pestrobarevná země nekonečných pláží i zasněžených hor, dešných pralesů i savan posetých kaktusy a hlavně oslnivé kultury a delikátních pikantérií. Kopněte do sebe další tequilu, odhoďte sombréro v dál a nechte se roztančit na bělostné pláži Karibiku!

- 35 záznamů na seznamu UNESCO - 27 kulturních, 6 přírodních a 2 smíšené (2018).

- Mexická kuchyně dobyla svět. Nechte rozehrát koncert chutí i ve vašich chuťových pohárcích a zjistíte, že mexické jídlo není jen o tom, aby co nejvíce pálilo, nýbrž obsahuje i velice jemné a sofistikované chutě. A tequila, mezcal nebo Corona v Mexiku chutná o tolik lépe!

- Veselí a přátelští lidé.

- Oslňující kulturní dědictví - pokud hledáte kulturu a historii, v Mexiku téměř nemůžete šlápnout vedle. Hlavně na jihu a v centrální části Mexika se nacházejí archeologická naleziště světového významu, jako např. Teotihuacán, Chichén Itzá a pyramidy Guachimontones u Jalisco.

- Nekonečný sled barevných festivalů a slavností všeho druhu, které do mexické kulturní směsi prosákly ze zvyků jednotlivých kmenů, dávných civilizací i španělského koloniálního vlivu, který zde metamorfoval do unikátní podoby a dodnes zpětně inspiruje ostatní kontinety.

- Mexiko má jedny z nejkrásnějších pláží na světě, vč. skvělých podmínek pro surfování,

- Mexiko je domovem velice unikátních tvorů a rostlin, z nichž je několik stovek endemických,

- Hudba je v Mexiku na každém kroku, hlavně ta tradiční. Zastavte se u v kostýmech vymóděných mariachi a za chvíli se naučíte největší mexické hitovky i vy.

- Mexiko je jako zábavní park: z aktivit si tu vybere snad opravdu každý - milovník historie, hor, exotické přírody, podmořského života i plážový požitkář nebo surfer.
Zájezdy do Mexika

Fotky z našich cest po Mexiku

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

  • maximálně 4 e-maily ročně
  • e-mail nikomu nepředáme
  • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů