Vzhledem k situaci s koronavirem je konání našich zájezdů podřízeno aktuálním podmínkám pro cestování. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na telefonu 777689000.

Bangladéš

Bangladéš je země žijící díky síti posvátných řek a úrodných delt.

Dovolená v Bangladéši vás zavede do nízko položené země, protkané vodníma cestama, ketré určují způsob místního života. Rozlehlé řeky Padma (Ganga) a Jamuna (Brahmaputra) jsou tepnami života, napájejí úrodné pláně a mangrovové lesy. V jižním Sundarbans žijí bengálští tygři, mangrovové lesy pročesávají  místní rybáři a sběrači medu. Dnes se dříve válkou sužované vesnice Chittagong Hill Tracts pomalu otevírají turistům.

Období sucha je od listopadu do března, kdy je teplo a slunečno. Na jihovýchodě v listopadu, kdy cyklóny stále omývají pobřeží, zůstávají přeháňky. Prosinec je jedním z nejlepších období k návštěvě Bangladéše, s teplými slunečnými dny a chladnějšími nocemi. V Dháce je v tuto roční dobu příjemných 25 °C. Bangladéš se ohřívá v období od března do května, kdy se teploty mohou vyšplhat i přes 40 °C. Vlhkost je dusná a vyvolává bouřky. Následuje deštivé monzunové období, které přichází na konci května a pokračuje až do října.

Ačkoli se 90 procent Bangladéšanů hlásí k Islámu, hinduistický chrám Dhakeshwari, hvězdná mešita a arménský kostel v hlavním městě Dháce vám napoví, že zde vedle sebe funguje mnohem více náboženství. Severní město Sylhet je méně frenetické a je obklopené súfijskými svatyněmi z 19. století a čajovými plantážemi.

Zájezdy do Bangladéše

Fotky z našich cest po Bangladéši

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

  • maximálně 4 e-maily ročně
  • e-mail nikomu nepředáme
  • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů