O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

Výstup na bájný Ararat a  Damavand

Jedinečná možnost vylézt během jedné cesty na dvě úctyhodné hory, které jsou navíc opředené mýty a legendami. Biblický Ararat (5165 m) je kromě své záchranné funkce během apokalypsy ve starém zákoně také nejposvátnější horou pro arménskou kulturu, ztracenou během turecké agrese.  Damavand (5671m), nejvyšší hora nejen Íránu, ale i Eurasie od Portugalska až po Afghánistán a zároveň nejvyšší sopka Asie. V zoroastrijské mytologii byl tříhlavý drak Aži Dahaka připoután k hoře Damavand, aby zde zůstal až do konce světa. Výstupy nejsou technicky náročné, fyzicky by měly být v možnostech každého horala, zvyklého  chodit po vysokých horách.
Cestu je možné prodloužit a poznat nejkrásnější místa Íránu - Šíráz, Persepolis, Isfahán, atd.

31.5. -13.6. 2018 – 13 dní - cena:  39 980,- 
31.5. -17.6. 2018 – 17 dní - cena:  46 990,-

REZERVOVAT

Program cesty:

1.-2.den: Přelet z Prahy nebo Vídně do tureckého Vanu, přejezd do vesnice Eli (2200 m) a výstup do tábora C1 (3200 m). Na Araratu budeme spát ve stanech.

3.den: Výstup do tábora C2 (4200 m), podle sněhových podmínek možná i níže.

4.den: Aklimatizace v táboře C2.

5.den: Brzy ráno pokus o výstup na vrchol Araratu (5165 m) a podle možností sestup do C1.

6.den: Návrat do města, návšteva skalního útvaru Noemovy archy, slávneho paláce Ishak Pas, možnost tureckých lázní (hammam). Večer oslava výstupu, nocleh v hotelu.

7.den: Přejezd do Íránu, večerní prohlídka Tabrízu a jeho slavného bazaru.

8.den: Přejezd přes Teherán pod Damavand do 1.tábora.

9.-10.den: Výstup do 2. tábora, přespíme 2x v horské chatě ve výšce 4200 m.n.m.

11. den: Výstup na vrchol Damavandu (5681m) časně ráno. Sestup do 2. tábora.

12. den: Sestup do 1. tábora, odjezd do Teheránu, ubytování v hotelu, prohlídka Teheránu: symbol Teherán - věž Azadi, podle času také návštěva  muzea klenotů mj. s Mořem světla "Darya-e-Noor, (největším růžovým diamantem světa se 182 karáty), nákup suvenýrů na slavném Teheránském bazaru, atd.

13. den:  transfer na letiště, odlet do Prahy / Vídně nebo v případě rozšíření přelet do Šírázu.

Rozšíření o největší skvosty Íránu:

13.den: přelet do Šírázu. Prohlídka „města básníků, růží a slavíků“: sídlo osvíceného vládce Karima Zanda - pevnost Arg, hammam, bazar, hrobky slavných básníků, např. Hafeze, podle času Rajská zahrada Eram (UNESCO), oranžérie, romantická Al-Molkova mešita růží, skvostný komplex mešit Šáh Čerák, rozlehlý bazar, Brána Koránu.

14.den: Hlavní města Perské říše (od 6.stol. př.n.l.) - Pasargad a skvostná Persepolis (UNESCO), Naqš-e Rostam, královské skalní hrobky achajmenovských panovníků (6.-3.st.př.n.l.). Noční přejezd do Esfahánu.

15.den: Nejkrásnější město Íránu - Esfahán (UNESCO): obrovské šáhovo náměstí Naqš-e Džahan s mešitami Imáma a Lotfolláha, královský palác Ali Qapu, letohrádek Čehel Sotun, starobylé mosty např. Khaju, Pol-e Čúbí, přes slavný bazar k nejstarší mešitě Mashed-e Jameh, zdobný arménský kostel Vank s muzeem, atd.

16.den: Brzy ráno odjezd do Teheránu podél pohoří Zagros (6-7hod) se zastávkou v duchovním centru Íránu - Qomu u hrobky Fatimy a komplexu největší šítské univerzity na světě. V Teheránu ubytování, podle času návštěva šáhových paláců Golestan, bazaru, atd.

17.den: brzy ráno přejezd na letiště, cestou v případě zájmu návštěva hrobky Ajatoláha Chomeiního. Odlet domů.

Cena zahrnuje: mezinárodní letenky s přestupem, dopravu busy, minibusy, taxi, jeepy, MHD, potřebné permity pro vstup do národních parků a pro výstupy, ubytování podle itineráře (turistické hotýlky ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím, skupinové ubytování v jednoduchých horských ubytovnách (Damavand), ve vlastním stanu (v C1 a C2 na Araratu), českého průvodce a místního horského průvodce, pojištění CK pro příp. úpadku, v případ rozšíření vnitrostátní přelet Teherán – Šíráz.
Cena nezahrnuje: íránské vízum a jeho zařízení (2200 Kč), cestovní pojištění, zapůjčení vybavení do hor, vstupy do památek.

REZERVOVAT

goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Iran Iran Iran Iran Iran Iran Iran Iran