O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

UZBEKISTÁN - cesta do srdce hedvábné stezky

pá 14.9. - so 29.9.2018 - 16 dní 48.990 46.990,- vč.letenek

viz též náš zájezd do Uzbekistánu a Kazachstánu.

REZERVOVAT

s rusky nebo anglicky mluvícím průvodcem možno kdykoliv již pro 2 a více osob

Představte si dalekou zemi s naprosto odlišnou kulturou a exotickými lidmi, kde se přesto domluvíte v podstatě česky, lidé tam milují naši zemi a máme toho tolik společného! Takový je Uzbekistán.
Hlavní trasa Hedvábné stezky zde zanechala spoustu úchvatných památek, které jsou většinou dobře zachovalé a zrekonstruované. Gigantické mešity, minarety, muslimské školy, madrasy, pohostinství pro karavany - karavanseráje, velkolepé hrobky a starobylá města s rušnými bazary – vše doposud funguje jako součást uzbeckého života.
Kromě památek si okamžitě oblíbíte také místní lidi, kteří jsou velmi přátelští a pohodoví.

Plán cesty:

 1. - 3. den
letecký přesun do Taškentu (prohlídka Timurova muzea, památník Nezávislosti), přelet do střediska Karakalpacké autonomní republiky města Nukus, bývalý rybářský přístav Mujnak u pouště, která zbyla z původního Aralského jezera (lodě rezivějící na někdejším jezerním dně, Muzeum Aralského jezera)

4. - 6. den
výlet do pouště Kyzylkum k 2 000 let starým hliněným pevnostem Ajaz Kala a Toprak Kala z dob Chórezmské říše (nocleh v tradičních jurtách u slaného jezera Ajaz Kul), cesta podél majestátního toku řeky Amudarji do bývalého centra obchodu s otroky Chivy (historické jádro města Ičan Kala UNESCO, pevnost Kuchna Ark, Páteční mešita, medresy s majolikovou výzdobou, mauzoleum Pahlavona Muhammada, vyhlídka z minaretu Islama Chodži)

7. - 9. den
přesun pouští Kyzylkum do starobylého města Buchara UNESCO (bucharská pevnost, náměstí Kalján s tyrkysovými kupolemi mešity Kalján a medresy Mir-i Arab, židovská čtvrť, mauzoleum Ismaila Samáního, mešita Maghoki Attar a medresa Čár Minár, dílny řemeslníků ve starých městských karavanserájích, možnost návštěvy folklorního představení)

10. - 12. den
karavanseráj Malik a skalní kresby z doby bronzové v Sarmyš Saj, perla světové architektury legendární město Samarkand UNESCO (náměstí Registán se třemi medresami, obrovská mešita Bibi Chánum, komplex mauzoleí Šahi Zinda, mauzoleum Gúry Emír, Ulughbekova observatoř, ruiny starověkého Samarkandu s muzeem, pestrý bazar Siab), rodiště Timura Lenka Šahrisabz UNESCO (portál Bílého paláce, mešita Kok Gumbaz, mauzoleum Timurovců)

13. - 16. den
přesun moderním vlakem do Taškentu a dále k Čarvačské přehradě (860 m) v pohoří Čatkal, které je výběžkem Ťan-šanu, možnost výstupu na Malý Čimgan (2 097 m), návrat do Taškentu (bazar Čorsu, medresa Kukeldaš, jediné středoasijské metro se zajímavě vyzdobenými stanicemi, Páteční mešita), návrat do ČR.

Cena zahrnuje: letenku Praha – Taškent – Praha v optimální knihovací třídě, česky mluvícího průvodce (min. 6 os.), vnitrostátní přelet, dopravu vlaky, busy, minibusy, taxi, ubytování v penzionech, asistenci partnerské CK, pojištění CK pro případ úpadku.

Nezahrnuje: vstupné cca 50 USD, stravu.

REZERVOVAT

Volitelné rozšíření: Ferganská dolina

16. den: Přejezd přes hory do obilnice Střední Asie – Ferganské doliny. Kokand – palác a mauzolea chánů, Páteční mešita, bazar atd.
17. den: Margilan – zajímavé seznámení s výrobou a zpracováním hedvábí, hlavní uzbecké suroviny.
18. den: Návrat do Taškentu, nákup dárků na bazaru, odlet do Prahy

Cena v Kč: 5 790,-

V ceně je: doprava (veřejná – minibusy, nájemní – minibusy, taxi), exkurze do výrobny hedvábí, ubytování (penziony a turistické hotely – dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), český průvodce (min.4 zájemci o rozšíření, jinak možno s místním průvodcem), zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Délka tras: letecky 9 000 km, vlaky, busy a auty 2 100 km, pěšky 5x 3-15 km (volitelně)
Počasí: vzduch 10-33 °C, sušší než u nás
Odlety: Praha

REZERVOVAT

O'zbekiston Respublikasida

Uzbekistán, Samarkand
Uzbekistán, Kokand
Uzbekistán, Buchara
Uzbekistán, Chiva
Uzbekistán, Chvia
Uzbekistán, Taškent

Více fotek naleznete ve fotogalerii Uzbekistán.

goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Mexiko Nepal Nepal Afrika Himachal Himachal Himachal Kashmir Rajastan Rajastan Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán TDZK TDZK Uzbekystán Uzbekystán Uzbekystán Thajsko kerala+karnataka