O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

Údolí Spiti

Ve Spiti organizujeme nezapomenutelné treky nebo přejezdy na horských kolech. Zvolte laskavě požadovanou variantu v levém menu.

Poloha a historie údolí Spiti :

Nádherné údolí Spiti bylo vytvořeno z 4 880 m.n.m. vysokého Kunzumského pohoří. Toto malebné údolí leží na tibetsko-indických hranicích. Scénická krása Spiti je až za hranicemi lidské představivosti. Jedná se o vysoko položenou chladnou poušť, která leží na severo-východě indického kopcovitého státu Himachal Pradesh. Řeka Spiti teče údolím Spiti na východ a poté vtéká do řeky Sutlej blízko vesnice Khab a Kinnaur. Vypráví se, že Spiti bylo ovládáno místními vládci (Nonos) po staletí. Později v desátém století bylo Spiti předáno jednomu ze synů krále Ladakhu. Po válce mezi Ladakhem a Tibetem v letech 1681-1683 získalo Spiti nezávislost. V současné době je Spiti nezávislá část oblasti Lahaul-Spiti ve státu Himachal Pradesh. Celé údolí je velmi rozmanité a přitažlivé například svými sněhem pokrytými vrcholky hor, velkolepými kláštery, rozeklanými oblastmi, dobrodružnými treky, úchvatnými jezery a ledovci. Nejlepším obdobím pro návštěvu údolí Spiti jsou měsíce mezi květnem a říjnem.

 

Skvostné horské svahy v údolí Spiti patří do horského masivu Himalájí. Údolí nabízí svým návštěvníkům skalnaté hory, prudké svahy a hluboké rokle. Během léta vytváří vegetace hustou pokrývku a dělá údolí ještě mnohem více okouzlující. Dešťové srážky jsou celkem nízké oproti sněhovým, které jsou hlavním zdrojem vody a zajišťují zavlažování polí. Spiti má stejnou vegetaci a klima jako Tibet, proto je nazýváno také “Malý Tibet”.

Buddhismus v údolí Spiti:

Obyvatelé Spiti jsou velmi nábožensky založení. Spiti se velmi často nazývá zemí lámů. Údolí je pokryto mnoha buddhistickými kláštery, neboť většina obyvatel Spiti jsou buddhisté. Nejznámější z klášterů jsou klášter Kye, klášter Thang Yug, klášter Kungri, klášter Dhankar, klášter Tabo, klášter Gungri a mnoho dalších. Kromě návštěvy klášterů je možné udělat si výlet do průsmyku Kunzum (brána do Spiti), který zajišťuje nádherný výhled na ledovec Bara Sigri, Losar a údolí Pin (zde jsou chováni známí koně Chaumurti). Dalšími zajímavými místy Spiti jsou Kaza, Lhalung a Kibber.

 

 

Divoká zvěř v údolí Spiti:

V údolí žije mnoho rozmanitých druhů zvířat, jako je například himalajská liška, himalajský hnědý medvěd, sněžní leopardi, kabar pižmový a himalájská modrá ovce. Údolí tedy poskytuje skvělé vyžití pro milovníky divoké zvěře. Údolí se vyznačuje i bohatou flórou a je známé pro hojnost divoce rostoucích květin po celý rok. Můžete zde spatřit pole, kde vesničané pěstují ječmen, pohanku, hrášek i zeleninu. Zemědělství je v této oblasti nejčastějším zaměstnáním. Cesta do údolí Spiti poskytuje výbornou možnost poznat kulturu domorodého obyvatelstva, neboť lidé žijící v tomto regionu jsou známí svou prostotou a pohostinností. Místním jazykem je jazyk Bhoti.

goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Himachal Himachal Himachal Himachal Himachal Rajastan Rajastan Rajastan Ladakh Kashmir Himachal Himachal Himachal Goa Goa