O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

Turkmenistán a posvátný Mašhad - individuální cesta do Turkmenistánu

Senzační možnost nahlédnout do tajemství této svérázné země, po desetiletí odloučené od zbytku světa vládami postsovětských autokratů. Směs megalomanské okázalosti z ropného bohatství, památek z dob dávných říší a tradičního života v pouštích a vyprahlých horách. Poznáme také oblast turkmenských kmenů v Iránu a nejposvárnější íránské město Mašhad.

Zájezd je možné podniknout v libovolném termínu s místním, anglicky nebo rusky mluvícím  průvodcem nebo pro skupiny od 5-6 lidí cena vychází již přijatelně i s českým průvodcem.

TERMÍN A CENU VÁM SDĚLÍME NA DOTAZ PODLE POČTU ZÁJEMCŮ

NEZÁVAZNĚ POSLAT DOTAZ

Turkmenistan

Program zájezdu:

1.-2.den: Praha – Ašgabat. Letecký přesun s přestupy do hlavního města Turkmenistánu – Ašgabatu. Prohlídka města - park Nezávislosti s prezidentským palácem, bizarní vládní budovy a sochy vládců, mešita Ertogrul Gazy, ruský bazar.

3.den: Nisa, Darwaza. Autem do Nisa – kdysi hlavního města parthské říše ze 3. stol. př.Kr. dále jeepy přes pouštní oázu Erbent s velbloudy a jurtami k 70 m širokému hořícímu kráteru v zemi, tzv. Darvaza, brána do pekla. V noci pozorování hry barev hořících plynů, barbeque a noc v jurtě nebo stanech pod hvězdnou bání pouště Karakum.

4.den: Konye Urgench. Prohlídka ruin pouštních pevností Diyarbekir a Šahsenem, přejezd jeepem do Konye Urgench (UNESCO), někdejšího hlavního města Chorézmu a správní středisko za Achajmenovců. Návštěva komplexu památek (mj. Kutlug-Timurův minaret, mauzolea, zbytků pevnosti Ak Kala a Chorezm Bag, atd.). Ubytování ve městě Dašoguz sovětského stylu u hranice s Uzbekistánem.

5.den: Dašoguz, Izmukšir. Výlet k pouštní pevnosti Izmukšir, přejezd vlakem turkmenskou krajinou do Ašgabatu (15h), Noc v lůžkovém vlaku.

6.-7.den: Přejezd přes horský hraniční přechod Bajgiran a dále do Mašhadu. Prohlídka nejposvátnějšího místa Íránu - komplex hrobky 8.šítského imáma Rezy (turistům nemusí být vstup dovnitř hrobky povolen), Haram-e Razavi, rozsáhlý komplex mešit, muzeí, bazar aj. Hrobka básníka Ferowsího u městečka Tus. Další den přejezd malebnou krajinou oblasti Golestan.

8-11.den: Návštěva unikátního před-islámského pohřebiště Chalid Nabi v horách íránského Turkmenistánu (tzv. Turkmen Sahra). Řady kamenných sloupů –falických symbolů na mužských a kruhových symbolů na ženských hrobech. Věž z r.1006 u Gonbad-e Kavus (UNESCO), přejezd do Teheránu, odlet do Prahy nebo začátek zájezdu po Íránu.

V ceně je: mezinárodní letenky, veřejná a nájemní doprava (jeepy, komfortní dálkové busy, minibusy, vlak, taxi, MHD), ubytování se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji většinou s příslušenstvím (hotely, penziony), 1x nocleh ve spacím vlaku s povlečením, 1x v zajištěném stanu vč. BBQ večeře a snídaně, český nebo místní průvodce, zvací dopis do Turkmenistánu, podpora místní CK, informační materiály, cestovní pojištění.
V ceně není: íránské vízum a jeho vyřízení (2 200,-), turkmenský vízový a migrační poplatek (při příletu, cca 115USD), vstupné, strava kromě uvedené v itineráři, zdravotní připojištění, příplatek za jednolůžkový pokoj (cca 8900,-), hotel na dopoledne po příletu.
Na vstupy a stravu je potřeba počítat cca 200 USD navíc. Poplatky za vstup do Turkmenistánu se mohou bez varování měnit.

V případě účasti pouze na části do v Turkmenistánu bez cesty po Íránu je možné po domluvě odletět rovnou z Ašgabadu, ušetří se pár tisíc za íránské vízum a cestovní výlohy. Informace rádi poodáme po mailu nebo na telefonu 777689000.

REZERVOVAT

Pro individuální zájezdy se dá plán cesty upravit podle vaeich zájmů a možností.

goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Iran Uzbekystán Uzbekystán Uzbekystán Uzbekystán Gruzie