O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

TÁDŽIKISTÁN- zájezd, Fannské hory

trekking ve Fánkách

so 21.7.- ne 5.8.2018, 16 dní, možno rozšířit

cena 42.990,- vč. letenky

REZERVOVAT

s rusky nebo anglicky mluvícím průvodcem možno kdykoliv již pro 2 a více osob

Tádžikistán je vzrušující ze spousty důvodů: dramatická hornatá krajina, zatím většina míst není moc turistická, příbuznost se sousedním Afghánistánem umožňuje poodkrýt tajemství zajímavé kultury, příjemní lidé, zajímavé odnože islámu, největší ledovec mimo pólarní oblasti, sedmitisícovky Pamíru, poučné důsledky sovětské politiky, atd.
Letos zamíříme do Tádžikistánu na nádherný trekking ve Fannských horách, přechod nádherných hor s ledovcovými jezery, pastvinami a bizarními tvary skal, hor i stromů.

Fannské hory

Plán cesty:

1. den: Přílet do Dušanbe, ubytování v hotelu.
2. den: Přejezd přes hory do Fanských hor, do vesnice Šing k Marguzorským jezerům, kde budeme kempovat.
3. den: Trek do kopce k vesnici Kiogli pod průsmykem Tavasang.
4. den: Přechod sedla Tavassang Pass (3 450 m.n.m.), poobědváme u řeky Sarymat, projdeme nádhernými lesy až k loukám u hory Gardiš s ledovou čepicí.
5. den: Přechod sedla Munora (3 520 m.n.m.) a sestup do úzkého údolí řeky Arča Maidan. Komu zbývá energie, může si odskočit k jezeru Pštykul, ještě než sejdeme dolů k tábořišti.
6. den: Pokračujeme podél řeky přes lesy, louky, divoké ovocné sady a několik malebných vesniček, krásně zakomponovaných do horské krajiny. Noc u průzračného potoka v 1 900 m.n.m.
7. den: Barevným kaňonem vystoupáme do sedla Zurmech (3 200 m.n.m.) a sestoupíme k dalšímu nocležišti u jezera Čukurak, s velmi půvabným okolím.
8. den: Přejdeme sedlo Čukurak do oblasti Kulikalon s bezpočtem říček a jezer. Utáboříme se u jezera na místě s úžasnými výhledy na strmou severní stěnu a ledovec nejvyšší hory Fánek, Čimtarga.
9. den: Odpočinkový den, uděláme si okruh po okolí, možnost lezení.
10. den: Zrelaxovaní  se vyšvihneme do průsmyku Alaudin (3 860 m.n.m.), který poskytuje dechberoucí výhledy na ledovcové jezero Alaudin a hlavní vrcholy přes 5 000 m.n.m. Pak sestoupíme k jezeru a zakempujeme u něj, můžeme navštívit místní pastevce koz a ovcí.
11. den: Vystoupáme k jezeru Mutnye (3 800 m.n.m.), které je obklopeno ledovci a vrcholy Energia (5 120 m.n.m.), Zamok (5 070 m.n.m.) a Čimtarga (5 489 m.n.m.). V našem nejvyšším nocležišti můžeme obdivovat vzácné vysokohorské rostliny.
12. den: Po výstupu s malým batohem do částečně zasněženého průsmyku Kaznok (4 040 m.n.m.) budeme odměněni úžasnými výhledy. Poté se vrátíme zpět k jezerům Alaudin a přespíme na stejném místě.
13. den: Sestup do údolí, odpočinek u jezera Iskander Kul, odjezd do Dušanbe.
14. den: Prohlídka Dušanbe, bazary, národní muzeum, pomník Ismaila Samani, pivo v restauraci Praga.
15.-16. den: Odlet do Prahy.

 

Možnost rozšíření např:

•    výlet do Uzbekistánu– klenot Hedvábné stezky- město Samarkand
•    2 denní trek v severním Afghánistánu, odlehlém a relativně bezpečném Wakhanském koridoru, s místním průvodcem, uskutečnění podle aktuální situace v regionu.
•    další týden trekkingu, např. k ledovci Fedčenko, krásy Pamíru, atd.
•    výlet džípem po tzv. Pamir Highway do svérazného Gorno-Badakšanu, atd.

Cena zahrnuje: letenku Praha- Dušanbe- Praha v optimální knihovací třídě, česky mluvícího průvodce (min. 6 os.), místního průvodce na trek, dopravu autobusy, minibusy, taxi, ubytování v penzionech a na treku ve vlastních stanech, asistenci partnerské CK, pojištění CK pro případ úpadku, vízum, permity pro trekking


Nezahrnuje: cestovní pojištění, stravu, vstupy, možno přiobjednat koníky na bagáž nebo i kuchaře a stravu na trek

REZERVOVAT

Tadžikistán, Fanské hory
Tadžikistán, Fanské hory
Tadžikistán, Fanské hory
Tadžikistán, Fanské hory
Tadžikistán, Fanské hory

Více fotek naleznete ve fotogalerii Tadžikistán.

goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Mexiko Nepal Nepal Afrika Himachal Himachal Himachal Kashmir Rajastan Rajastan Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán TDZK TDZK Uzbekystán Uzbekystán Uzbekystán Thajsko kerala+karnataka