O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

Pouť kolem hory Kailáš - Tibet a Nepál

Důležitá, rituální, očistná pouť tibetského buddhismu - kora kolem nejposvátnější hory Kailash. Cestou navštívíme posvátné jezero Manasarovar a další zajímavá poutní místa Tibetu, vč. jeho hlavního města Lhasy.
Poznáme také skvosty nepálského Kathmandu a jeho okolí.

Čt, 5.4. – Ne, 22.4.2019   69.000,- + cena letenky cca 18.000,-

REZERVOVAT /poslat dotaz

Kailash Kora

1. den: Odlet z Prahy do Kathmandu s přestupy.

2.den: Přílet do Kathmandu, ubytování v hotelu v centru Thamel, prohlídka okolní čtvrti a večerního tržiště. Následující dva dny se zdržíme v okolí Kathmandu, abychom mezitím mohli vyřešit čínská víza.

3.den: Prohlídka chrámového náměstí Durbar, chrámu Swayambhunath okupovaného opicemi , slavného buddhistického poutního místa Bouddhanath Stupa a pohřebiště Pashupati Nath se spoustou chrámů a svatyň.

4.den: Prohlídka Patanu 5km od Kathmandu. Patan má dlouhou a hrdou historii, proslavil se jako město umění. Město je plné hinduistických chrámů a buddhistických památek s úctyhodnou kamenickou a dřevořezbářskou výzdobou.

5.den: Let do Lhasy na letiště Gongga s nadmořskou výškou 3 600 m.n.m., přejezd cca 80 km do Lhasy. Ubytování v hotelu, procházka po okolí, aklimatizace.

6.den: Návštěva paláce Potala, od 7.století zimního paláce Dalai Lamy (UNESCO od 1994). Palác Jokhang, ze 7.století (UNESCO). Odpolední návštěva kláštera Sera. Od 3 hodin probíhají živé diskuze mnichů o buddhistických textech.

7.den: Klášter Drepung s klášterní univerzitou, který byl jedním z největších.Nachází se na kopcích na severním okraji Lhasy a byl založen roku 1416, jako institut vyššího budhistického vzdělávání Khenpo Lekdenem, přímým žákem Lamy Tsongkhapy, zakladatele školy Gelukpa, poslední ze čtyř škol tibetského buddhismu. Odpoledne návštěva letního resortu Dalai Lamů Norbulinka a tibetského muzea, paláce tibetského umění a literatury, pokladnice tibetských kulturních památek.

8.den: Cesta do Shegatse  přes Gyantse, jezero Yamdrok a horské sedlo Karola. Návštěva Thashilumpo gompa,. kláštěra postaveného v roce 1447 prvním Dalai Lamou. Nachází se ve středu regionu Tsang a můžete zde vidět mnoho budhistických památek z různých časových období a největší sochu Buddhy.

9.den: Cca sedmihodinová cesta z Shigatse do Sagy (495 km) náhernou přírodou z výhledy na hory a jezera. Většina cesty prochází přes území zemědělců a kočovníků. Nadmořská výška kolem 4580 m.n.m.

10.den: Cesta do Paryang (550 km). Během cesty výhledy na zasněžené hory a horské řeky. Krajina v této oblasti je velice fotogenická.

11.den: Kailash kora
Posvátná hora Mt. Kailash (6 658 m.n.m)  je považována za „srdce světa“, axis Mundi a to buddhisty, hinduisty tak i následnovníky dalších duchovních směrů.  Její unikátní zeměpisná poloha dává tomuto místu zvláštní kosmickou energii. Z jeho svahů a okolí pramení čtyři velké řeky ve čtyřech hlavních směrech (Brahmaputra, Indus, Sutlej, Karnali (přítok Gangy)). Před Mt. Kailash leží dvě jezera Manasarovar (4600m.n.m.) a Rakshas Tal (4584m.n.m), tvaru slunce a měsíce, které údajně souvisejí s energiemi světla a tmy.

Kora kolem Mt.Kailaš:  cca 56 km, trvání: 2 a půl dne, nejvyšší bod: Drolma-La Pass 5723 m.n.m. Půjdou s námi yaci jako nosiči zavazadel a vybavení.

Dnešní úsek  bude cca 6 hodin chůze. Cestou uvidíme Darpoche (tzn. velký modlitební prápor), bylo to místo, kam přišel Buddha se svými pěti sty indickými žáky pro nadpřirozené schopnosti.  Také navštívíte skrytou Sloní jeskyní, která byla meditačním místem Padmasambawy. Drirapuk je jeskyně, spojená s působením velkého jogína Gotsangpy. Jméno znamená v překladu jačí roh.
Nadmořská výška: 5,400m, přespíme v penzionu.

12.den: Trek z Drirapuku do Zutrulpuku. Cesta potrvá cca 6,5 hodiny. Bude to náročnější výstup, protože půjdeme nahoru až do průsmyku Dolmala, až do výšky 5.723m a poté dolů. Během této cesty budeme mít na obzoru zadní stěnu hory s mnoha modlitebními praporky na jejím vrcholu. Po cestě mineme take jezero velkého soucitu. V Zutrulpuk jsou chrámy a svatyně poblíž jeskyně, kde Milarepa meditoval v ústraní a tmě několik let. Na skálu otiskl svou nohu a dlaň. Nadmořská výška  5.246m, nocleh v kempu nebo penzionu.

13.den: Ze Zultrupuku k jezeru Manasarovar. Cesta ze Zultrupuku do Darchenu, cca 4 hodiny lehké chůze. Cestou lze na skalách spatřit otisky rukou a nohou některého z vysokých lámů. Údolí je obklopeno krásnými kopci plnými barev. Z Darchenu pojedeme k jezeru Manasarovar. Nadmořská výška  4.600m. Přenocování v penzionu.

14.den: Manasarovar - Saga. Návrat panoramatickou cestou s úchvatnými sceneriemi do Sagy, cestou pohedy na mnoho vysokých zasněžených hor a průzračných řek. Nadmořská výška: 4.500m. Přenocování  v penzionu.

15.den: Jízda do Zhangmu, na hranice Nepálu, přes Pekutso a Sheishabangma a přes průsmyk Thong La.

16.den: Přejezd po “Mostě přátelství“  do Nepálu. Konec tibetského výletu, přejezd do Kathmandu.

17.den: Rezervní den. Výlet do Bhaktapuru na břehu řeky Hanumante. Bhaktapur byl hlavním městem celého údolí až do porážky Prithvi Narayan Shahem. Město vzkvétalo a dosud má bohaté kulturní dědictví a architekturu. Během pobytu v Bhaktapur máte pocit, že jste se vrátili o pár století zpátky. Starý královský palác a Pujari Math s nádhernými řezbami jsou mistrovská díla řemeslníků Newari. Mezi hlavní povolání obyvatel města patří tkaní a hrnčířství. Domy jsou tradičně zdobeny složitými řezbářskými díly, občas i s poněkud lehtivými,  komplikovanými tantrickými motivy. Možnost vlastního programu v Kathmandu.

18.den: Přejezd na letiště, odlet do Prahy.
Tuto cestu je možné rozšířit o další program v Nepálu, např. safari v NP Chitwan, rafting, vyhlídkový let k Mt.Everest, atd.

REZERVOVAT /poslat dotaz

Cena zahrnuje: přelet Kathmandu - Lhasa v optimálním tarifu, všechny cestovní permity do Tibetu (6 různých dokumentů),  transfery taxi, jeepy, v Tibetu cesta vlastní dodávkou, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, pojištení CK pro příp. úpadku, českého průvodce (min. 5 os.),
Cena nezahrnuje: letenku z Prahy do Kathmandu - cca 18-20tis. pojištění, indické vízum 850 Kč (případně jeho vyřízení za 200 Kč), čínské vízum, nepálské vízum 30 USD, stravu, příplatek za jednolůžkový pokoj, vstupné do památek a k jezeru Manasarovar, Yamdrok, k hoře Kailash.

Tibet - kora kolem hory Kailáš - fotogalerie

Norbulinka
Mt.Kailash
Jokhang
goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Tibet Tibet Tibet Tibet