O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

Cesta severní Indií

5.12. - 16.12.2018  -  26.000,- + letenka (cca 12-15.000)

nezávazně rezervovat

Říká se, že Indii můžete buďto milovat nebo nenávidět, nic mezi tím. Tato krátká, leč výživná cesta po severu Indie je ideální možnost zjistit, jak jste na tom vy. Poznáte úžasné kulturní a duchovní dědictví Indie a vrátíte se domů plni intenzivních zážitků, ze kterých hodně lidí těží ještě dlouho. Navštívíme úžasné památky z dob Mughalské říše, bezpočet hinduistických posvátných míst, kde energie témeř jiskří ve vzduchu, spočineme na místě, kde Buddha došel k osvícení a kde poprvé představil své učení. Zažijeme ruch velkoměst i pomalý život venkova, ucítíme vůně kari a čaje i zápach indické reality. Ochutnáme spoustu klenotů sofistikované indické kuchyně.
12 dní, které se nám v zážitcích roztáhnou na měsíce. 

Individuálně s aglicky mludvícím průvodcem možno i v jiném termínu a s přizpůsobeným programem .

Orcha, Indie

Plán cesty po Indii:

1. den: Odlet z Prahy.

2. den: přílet do Dilí, přejezd na nádraží a přejezd vlakem do Agry, ubytování, prohlídka Taj Mahal a červené pevnosti Red Fort (UNESCO).

3. den: Dokončení prohlídky Agry, přejezd do Orchy (3,5h), ubytování, toulky opuštěnými pevnostmi, paláci a chrámy v Orče.

4. den: Prohlídka paláců a pevnosti Orči. Odpoledne přejezd do Khajuraho (5h). Ubytování.

5. den: Khajuraho (UNESCO), prohlídka tantrických chrámů. Večer odjezd do Mahoby, přejezd lůžkovým vlakem do Varanasí (cca 9,5 hod).

6. den: Ranní příjezd do Varanasí. Výlet do města Sarnath, kde Buddha poprvé po osvícení představil světu učení Dharmy. Navštívíme to, co zbylo z původního místa učení – obří Dharmek stúpa, Ašokův sloup aj., a také okolní zajímavá buddhistická kulturní centra různých států.

7. den: Toulky romantickými uličkami Varanasí s množstvím rušných hinduistických chrámů; podél posvátných Ghátů na břehu řeky Gangy, dobrovolná projížďka na člunu po řece Ganga. Večerní bohoslužba Aartí.

8. den: Přejezd vlakem do Gaya (cca 6 hod.). a motorikšou do Bodghaya. Návštěva budhistických klášterů.

9. den: Možnost návštěvy ranní buddhistické bohoslužby (půdža), po snídani prohlídka areálu Buddhova místa osvícení pod stromem Bodhi a okolních klášterů, prostor pro vlastní meditace. Noční přejezd do Kalkaty lůžkovým vlakem.

10. den: Ranní transfer do hotelu a návštěva barevných trhů květin u břehu řeky Hooghly. Prohlídka památníku královny Viktorie, projžďka starou tramvají v záplavě charakteristických žlutých taxíků ambasador a rikšů - běžců. Kafe v jedné z mnoha stylových kaváren, kde se scházejí intelektuálové Západního Bengálska.

11. den: Přelet do Delhi, ubytování u rušného trhu Paharganj. Prohlídka Delhi: Červená pevnost Red Fort (UNESCO), rušné tržiště Chandni Chowk a trh koření, páteční mešita, atd. Nákupy u hotelu, odpočinek, v noci transfer na letiště.

12. den: Přelet do Prahy.

nezávazně rezervovat

Cena: 25.000,- + letenka (cca 12-15tis. Kč)

Cena  zahrnuje: vnitrostátní letenku Kalkata - Dilí, ubytování v turistických hotýlcích dle itineráře, 2x v lůžkovém vlaku s povlečením v klimatizovaném kupé, místní dopravu podle itineráře (bus, vlak, taxi, rikša, MHD, atd.), pojištění CK pro případ úpadku, českého průvodce.

Cena nezahrnuje: mezinárodní letenku ČR - Dilí, cca 12-15 tis., stravu, vstupné, cestovní pojištění, možno u nás připojistit komplexní pojištění od Allianz, vízum a jeho příp. zajištění (eVIsa stojí 51 USD), pojištění storna (2,5% ceny zájezdu), spropitné. 

Cesta severní Indií

goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Mexiko Nepal Nepal Afrika Himachal Himachal Himachal Kashmir Rajastan Rajastan Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán TDZK TDZK Uzbekystán Uzbekystán Uzbekystán Thajsko kerala+karnataka