O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

Po stopách Buddhy Shakyamuni - Buddhistický okruh, cesta do severní Indie a jižního Nepálu

22.11. – 9.12.2018 - 18 dní 39 990,- vč. letenky

možno prodloužit nebo zkrátit

Tato cesta nás zavede na místa, kde se staly zásadní události v životě Buddhy Šakyamuni a jsou tedy důležitá z hlediska celého jeho učení. Pouť po stopách Buddhy každoročně vykonají statísíce buddhistů z celého světa a budeme zde potkávat také spoustu mnichů z Barmy, Laosu, Indie, Tibetu apod.
Není vůbec důležité být buddhistou se vším všudy, nicméně tato životní filosofie nám dodnes přináší úžasnou inspiraci a praktické vhledy do světa kolem nás.
Na jednotlivých místech budeme mít možnost konzultovat naše otázky o buddhismu s místními učenci. Na jednotlivých místech si budeme číst i příslušné statě z Buddhova učení, které se k nim pojí.

Místa, která navštívíme na naší pouti Indií:

Delhi (tibetská čtvrť Majnuka Tila) - Varanasí - Sarnath, kde Buddha poprvé po osvícení představil světu učení Dharmy - Bodhgaya, kde Buddha došel osvícení pod stromem bodhi - posvátná jeskyně Gurpa - Vaišalí, poslední Buddhovo učení - Kushinagar, místo odchodu Buddhy do nirvány - Lumbini, místo Buddhova narození - přelet do Delhi – McLeodGanj sídlo tibetského exilu v horách a JS Dalai Lamy XIV. (výlety, meditace, jóga, trekking, relax) - Agra (Taj Mahal, Red Fort (UNESCO))

nezávazně rezervovat

Cestovat s anglicky mluvícím průvodcem možno též ve vlastním termínu i ve 2 osobách!

Cena zahrnuje: transfery taxi, vlakem, busem, 1 vnitrostátní přelet, ubytování, pojištení CK proti úpadku, tibetského buddhistického průvodce, českého průvodce (min. 5 os.), letenku v optimální knihovací třídě vč. tax z ČR
Cena nezahrnuje: pojištění, indické vízum 51 USD (případně jeho vyřízení za 300 Kč), nepálské vízum 25 USD, stravu, příplatek za jednolůžkový pokoj (cca 3 500,-)

Pozn.: Kromě tohoto termínu můžeme za stejnou cenu nebo i levnější cenu zorganizovat cestu na přání s naším tibetským anglicky mluvícím průvodcem. To vše i jen pro dvě osoby v libovolném termínu a možnými úpravami plánu cesty.

Místa, která navštívíme na naší buddhistické pouti Indií:

Podrobný plán cesty:

1. den: Odlet z Prahy.

2. den: Přílet do Delhi v nočních hodinách, transfer do hotelu, odpočinek. Dále přesun do Agry, podle času prohlídka červené pevnosti Red Fort (UNESCO).

3. den: Ranní prohlídka Taj Mahalu, odjezd do Varanasí.

4. den: Ranní příjezd do Varanasí, ubytování poblíž posvátných ghátů u řeky Gangy. Výlet do města Sarnath, kde Buddha poprvé po osvícení představil světu učení Dharmy. Navštívíme to, co zbylo z původního místa učení – obří Dharmek stúpa, Ašokův sloup aj., a také okolní zajímavá buddhistická kulturní centra různých států.

5. den: Prohlídka Varanasí, dobrovolná projížďka na člunu po řece, večerní bohoslužba Aartí.

6. den: Přesun do Bodhgaya, kde Buddha došel osvícení pod stromem Bodhi. Pro buddhisty je toto místo středem vesmíru a pupkem Země. Meditace nebo rozjímání v komplexu buddhistických svatyní má své specifické kouzlo.

7. den: Výlet do skalnaté oblasti s posvátnou jeskyní Gurpa, kam odešel Buddhův následovník Maha Kassapa a kam podle legendy přijde i nový buddha Maitrea.

8. den: Cesta do Kušínagaru.

9. den: Kušínagar, místo odchodu Buddhy do nirvány a vymanění se z cyklů smrti a znovuzrození. Na místě je Nirvana stúpa ze 4. století, socha ležícího Buddhy a několik dalších stúp a svatyní. Přesun do Lumbini na jihu Nepálu.

10. den: Lumbini, místo Buddhova narození. Celý komplex památníků a buddhistických center různých států v okolí památného kamene, na kterém se Buddha narodil, se stále staví podle návrhu japonského architekta Tange.

11. den: Přesun do Lucknow a přelet do Delhi. Možnost odletu do Prahy, kdo potřebuje dříve. Jinak následuje noční přejezd autobusem do horského městečka McLeodGanj. Za příplatek je možné zařídit letenky a transfery, protože tento den bude celkem náročný na cestování.

12. den: Ráno příjezd do centra tibetského exilu McLeodGanj, zasloužený odpočinek v hotelu, odpolední prohlídka sídla JS Dalai Lamy XIV., tibetského muzea apod.

13. den: Volný program v McLeodGanj nebo prohlídka buddhistické knihovny a kláštera, možnost tibetských, thajských nebo ayurvédských masáží.

14. den: Výlet v okolí McLeodGanj, centrum s ukázkou tibetských uměleckých řemesel, návštěva buddhistických klášterů.

15. den: Volný program, možnost jógy nebo jednodenního treku do hor,

16. den: Volný program, večer odjezd autobusem do Delhi.

17. den: Příjezd do Delhi, odpočinek, prohlídka Delhi (páteční mešita, bazar Chandni Chowk, Laxmi Temple apod.), nákup suvenýrů.

18. den: Transfer na letiště, odlet do Prahy.

 nezávazně rezervovat

Cena zahrnuje: transfery taxi, vlakem, busem, 1 vnitrostátní přelet, ubytování, pojištení CK proti úpadku, tibetského buddhistického průvodce (min. 8 osob), českého průvodce (min. 5 os.), letenku v optimální knihovací třídě vč. tax z ČR
Cena nezahrnuje: pojištění, indické vízum 51USD, nepálské vízum 25 USD, stravu, příplatek za jednolůžkový pokoj (cca 3 500 Kč)

Místa Buddhova života v Indii a Nepálu

Sarnath, Indie
Sarnath, Indie
Sarnath, Indie
Lumbini, Nepál, klasická vesnička v okolí
Bodhgaya, místo Buddhova osvícení
Bodhgaya, Indie
Nepál
Bodhgaya, místo Buddhova osvícení
Bodhgaya, místo Buddhova osvícení
Bodhgaya, místo Buddhova osvícení
Lumbini, Nepál, klasická vesnička v okolí
Lumbini, Nepál
Lumbini, Nepál
Lumbini, Nepál
Varansi

Co o této cestě řekli její účastníci:

Severní Indie, prosinec 2017

V prosinci 2017 jsem se poprvé zúčastnila poznávacího zájezdu s cestovní kanceláři Good places, a to Cesty severní Indií. Zájezd proběhl bez problémů a když už se nějaké komplikace objevily, tak je náš průvodce Petr Štětina s přehledem vyřešil. Díky jeho starostlivosti, empatii, skvělým průvodcovským znalostem a i příjemné  společnosti ostatních účastníků jsem prožila jednu z nejlepších dovolených. Marta G.

Tuto cestovku mohu všem, kteří mají rádi individuálně upravené cesty v malé skupině lidí a netradiční autentické zážitky, jen a jen doporučit! Absolvovala jsem s touto cestovkou 2x cestu po Iránu, Peru a Bolívie, Kolumbie a před měsícem jsem se vrátila z putování po Indii. Pokaždé jsem byla nadmíru spokojená s organizací a nadšená z fantastických zážitků. Oceňuji zejména profesionalitu a znalosti místních poměrů průvodce Petra Štětiny, který je navíc velice empatický a přátelský.
Andrea

Cesta po stopách Buddhy Shakyamuni, březen 2012

Ahoj Petře,
zájezd byl výborný, celá cesta se skvěle podařila.
Byla hodně zajímavá, poučná, prospěšná pro každého, kdo ji absolvoval.
Měla silnou náplň, nikdo se nemohl nikdy nudit. Díky svému tématu měla hluboký obsah.
Zanechá v každém pozitivní vzpomínku, opravdovou a trvalou, která nevymizí.
Kolektiv byl výborný, přátelský, doufal jsem, že pojedou normální lidi, a toto moje očekávaní bylo daleko překročeno. Dozvěděl jsem se od vás všech spoustu informací, které se do mě díky své dobré formě předání uložily tak, že si je pamatuju.
Bylo to skvělé, škoda, že to skončilo a že to tak rychle uteklo. I když si člověk nemá přivlastňovat, cítím se obohacen mnohem více, než kdybych si něco koupil.
Myslím, že máš dobré zaměstnání, které pomáhá lidem se rozhlédnout a něco pochopit.
Jen tak dále! Díky!
Měj se,
Jirka.

goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Mexiko Nepal Nepal Afrika Himachal Himachal Himachal Kashmir Rajastan Rajastan Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán TDZK TDZK Uzbekystán Uzbekystán Uzbekystán Thajsko kerala+karnataka