O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

Peru a Bolívie: Říše Inků a bolívijské Altiplano

Peru a Bolívie jsou země, kam je vždy za čím se vracet a objevovat další poklady. Dědictví předinckých a inckých civilizací je i přes staletí koloniálního útlaku dodnes patrné v místních zvycích a každodenním životě, nemluvě o úžasných památkách. Obrovská naleziště zlata a stříbra udělala z této oblasti důležitý zdroj španělského bohatství, což se zde projevilo i výstavbou honosných měst koloniálního střihu. Příroda zde navíc nadělila to nejkrásnější ze své tvorby a to hned v několika podnebných pásech. Navštívíme životem a energií překypující Amazonii, horské oblasti Peru, magické jezero Titicaca a dále unikátní bolívijské Altiplano, obydlené převážně stády lam a sem tam nějakou indiánskou rodinou. Během tří týdnů můžete navštívit perly Peru a Bolívie a případně si prodloužit pobyt v jižním Peru nebo podle domluvy trekkingem nebo výstupy v Bolívii.

9.9. – 1.10. 2018 Peru+Bolívie (23 dní) 51.990,- 49.990,–  Last Minute sleva - potvrzené konání

9.9. – 23.9. 2018 jen Peru+La Paz (15 dní) 42.990,- 39.990,– - Last Minute sleva - potvrzené konání

ceny bez letenky z Prahy

letenka stojí cca 20 - 32 tis. (z Prahy, Vídně nebo Mnichova).

s anglicky nebo španělsky mluvícím pruvodcem možno individuálně v jiných termínech

REZERVOVAT /poslat dotaz

Názory účastníků z minulých let

Machu Picchu

Program cesty:
1.den: Přelet z Prahy, Vídně nebo Mnichova do Limy, ubytování v centru Limy.

2.den: Prohlídka Limy (UNESCO) - Plaza San Martin, klášter San Francisco a jeho katakomby, Plaza Mayor, katedrála, Pizzarova hrobka, prezidentské a vládní koloniální paláce, předincká pyramida Huaca Pucllana, atd.

3-5.den: Přelet do Puerto Maldonado. Poznávání bohaté přírody Amazonie – ubytování v bungalovech v přírodě se snídaní. Člunem po řece Tambopata, oběd při kotvení uprostřed řeky. Jezero Tres Chimbadas se vzácným vodním ptactvem a vydrami. Ráno k jílovému útesu, kam se slétají barevné ary a papoušci. Po snídani plavba po řece Madre de Dios, ostrov opic, visutá cesta v korunách stromů, oběd, útulek pro zvířata (jaguár, puma, tapír...). Návštěva u rodiny místního indiánského kmene Ese Eja, procházka živoucí lékárnou amazonského pralesa, s vysvětlením léčebných účinků a použití medicínských rostlin a stromů (např. Chuchuhuasi, Ayahuasca, Uña de gato, Ajosacha...), dvě noci ve srubech, možnost léčení se šamanem a očistné ceremonie s liánou Ayahuascy. Noční přejezd do Cusca, možnost přeletu.

6.den: Prohlídka Cuzca (UNESCO) - koloniální náměstí Plaza de Armas, katedrály postavené na místě inckých chrámů, křivolaké uličky, klášter Santo Domingo se zbytky inckého slunečního chrámu Coricancha, umělecká čtvrť kolem San Blas, atd.

7.den: Návštěva romantické vesničky Chinchero s hradbami inckého města, trůnem Inky a zdobeným koloniálním kostelem a typickým oblečením místních žen, Moray - záhadná zemědělská laboratoř Inků s kruhovými terasami, podle času také solný kaňon Salinas de Maras, kde se ze stovek kaskádových jezírek těží sůl. Z Ollantaytamba vlakem do Aguas Calientes.

8.den: Prohlídka úchvatného Machu Picchu (UNESCO), bájného města Inků, které se Španělům nepodařilo objevit, pro zájemce možnost výstupu na ikonickou horu Huayna Picchu (nutno rezervovat min. 2 měsíce předem). Večer možnost koupele v termálních pramenech

9.den: Pěšky cca 2 hodiny malebným údolím pod Machu Picchu (možnost jet vlakem za 20$), dále přejezd po panoramatické horské silnici do Posvátného údolí – Valle Sagrado: Ollantaytambo, prohlídka incké pevnosti a obrovských kamenných teras. Dále přejezd do vesnice Pisaq.

10.den: Pisaq - unikátní incké hradiště v horách, sluneční chrám, rezidence, fotogenická terasovitá políčka. Návrat do Cusca, dokončení prohlídky, incká pevnost Sacsayhuaman,  atd.

11.-13.den: Jezero Titicaca: Busem do městečka Puno u jezera Titicaca (3800 m). Plovoucí rákosové ostrovy indiánů kmene Uros. Přejezd podél skvostně modrého jezera Titicaca do Bolívie, prohlídka posvátného městečka Copacabana, noc u rodiny na Isla del Sol. Přechod ostrova cca 9 km nádhernou krajinou, přejezd podél hradby pohoří Cordillera Real do nejvetšího města Bolívie - La Pazu.

14.den: Prohlídka metropole La Paz pod zasněženými vrcholky. Bohatě zdobený kostel San Francisco ze 16.století, náměstí Murillo s vládními budovami, romantické spletité uličky a trhy starého města, podle času výlet lanovkou nad město do El Alto s úžasnými výhledy. Přes noc přejezd do Sucre (možnost přeletu). Tento den končí kratší varianta "pouze Peru" - odlet do Prahy s přestupy.

15.den: Sucre: – hl.město Bolívie, UNESCO. Toulky historickým městem plným malebných domů a paláců. Dům svobody, kde byla r.1825 vyhlášena nezávislost, muzeum v klášteru La Recoleta (z r.1601), bezpočet dalších kostelů a kláštěrů.

16.den Přejezd do Potosi (~3h), navlečeme se do hornického úboru, nakoupíme dynamit a koku pro horníky a zanoříme se do stále funkčního stříbrného dolu v hoře Cerro Rico, odkud se od pol. 16. stol. do dnes vytěžilo přes 60 tis. tun stříbra, což je světový rekord. Oběd v koloniálním centru města (UNESCO), přejezd horami a altiplanem do Uyuni (~5-6h).

17.-18.den: Salar de Uyuni: 2 dny nezapomenutelných zážitků à la National Geographic: jeepem přes solné pláně Altiplana, Ostrov rybářů s gigantickými kaktusy, barevná jezera laguna Colorada, aj., zasněžené vulkány, hřbitov parních lokomotiv, atd. Noc u místní rodiny, plná penze.

19.den: Přejezd altiplanem přes Oruro do Sajamamy u Chilských hranic. Zapadlá vesnička pod stejnojmennou nejvyšší horou Bolivie (6542m.n.m.). Unikátní kamenný kostel. Tento den je možné odletu do Prahy s přestupy z Uyuni (sleva).

20.den: Nádherný trek pod zasněženými vrcholky And kolem gejzírů, 3 horských jezer k termálním jezírkům, kde je geniální koupání s vyhlídkou na horu Sajama. Kdo nechce na trek, může relaxovat celý den u termálních pramenů a okolí.

21.-23. den: Přejezd do La Paz, podle času dokončení prohlídky centra města, nákup suvenýrů nebo výlet do tzv. Měsíčního údolí s pozoruhodnými skalními sloupy. Odlet do Prahy s přestupy.

Případně si můžete před zájezdem prodloužit pobyt v jižním Peru, více info zde.

REZERVOVAT /poslat dotaz

Cena zahrnuje: vnitrostátní přelet Lima - Puerto Maldonado, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím, v Amazonii 2x ve srubech po 3 se snídaní a obědem, 2x u místní rodiny, 2 x noc ve spacím autobuse, dopravu delux dálkovými autobusy, nájemní dopravu, taxi, jeepy, plnou penzi na programu na Salar de Uyuni, českého průvodce (od cca 5 osob.), podle potřeby místního průvodce, pojištění CK pro případ úpadku.
Cena nezahrnuje: mezinárodní letenky, stravu kromě pobytu v Amazonii a na Salar de Uyuni, fakultativní výlety a další přelety, ceremonii s Ayahuascou (cca 50USD na os.), cestovní pojištění.

Peru

Bolívie

Bolívie
Bolívie
Bolívie
Bolívie
Bolívie
Bolívie
Bolívie
Bolívie

Názory na cestování v Peru a Bolívii s Good Places účastníků z minulých let:

Peru a Bolívie 2017

 S Good Places jsme navštívili před 3 lety Indii a letos Peru a Bolívii.V obou případech jsme byli moc spokojení,exotické zážitky,zajímavá místa,nabitý program a přitom jsme se se zkušeným průvodcem cítili naprosto bezpečně.Všem doporučujeme. Alena a Vojta Jelínkovi

Letos jsem vyrazila s Good Places na vysněnou dovolenou do Peru a Bolívie. Čekla nás nejenom bezvadně připravený program ale i zábavný průvodce Petr Štětina. Program byl načasován tak, abychom měli dostatek času na vše co bylo k vidění. zejména jsem ocenila, že přesuny autobusem byly plánovány na noc, abychom využili maximum deního světla pro "nasátí" nových míst, atmosféry a zažitků. Velmi příjemné bylo bylo nocování u místních obyvatel, kde jsme byli i vděčnými strávníky a měli možnost poznat jídla místních obyvatel. Takže GOOD PLACES a Petr byla výborná volba. Stáňa H.

Rozšířila jsem řadu spokojených účastníků tripů pořádaných Petrem Štětinou. Amazonie-Peru-Bolívie. Skvělá organizace, super zážitky a neuvěřitelný relax ! Alena L.

Peru a Bolívie 2016

S Petrem Štětinou jsme byli na dvou zájezdech. Nejprve v Íránu v roce 2014 a o dva roky později v Peru a Bolívii a v obou případech to byla skvělá volba. Nemáme moc rádi organizované zájezdy, ovšem zájezdy Good Places v obou případech našly zlatou střední cestu mezi organizovaností a neorganizovaností: na jednu stranu jsme cestovali ve skupince dost malé na to, aby bylo možné se přizpůsobit individuálním přáním a hlavně se dostat do kontaktu s místními lidmi, místní dopravou, místní atmosférou a tak vůbec; na druhou stranu nás potkalo několik okamžiků, kdy jsme byli náramně rádi, že jsme s průvodcem, který dokáže elegantně vyřešit situace, které bychom sami vyřešit nedokázali a které se v exotických zemích prostě stávají: jak přejet Kurdistán, když všechny autobusy odjely zrovna do Teheránu; jak se dostat na Machu Picchu, když se demonstranti chystají obsadit jediný přístupový most do oblasti; jak se dostat z La Pazu do Sucre a pak do Uyuni, když celou Bolivii z hodiny na hodinu zachvátila blokáda silnic? To všechno i a další nepřídvídanosti dokázal Petr velmi elegantně a pružně vyřešit a zachovat si přitom velmi kamarádský přístup. Takže moc děkujeme a cestování s Petrem vřele doporučujeme; a to konkrétně i ony dvě zmíněné destinace, tedy Írán, který nás oba zcela uchvátil (starobylostí, památkami, atmosférou a zejména místními lidmi), a Peru a Bolívíi, odkud si člověk také přiveze plno nezapomenutelných vzpomínek (na plavby po amazonských řekách, výlety do pralesa, návštěvu u šamana, přejezd Andami i přelet přes ně, samozřejmě Machu Picchu a další incké památky, přírodní divy u solné pláně Salar de Uyuni a mnohé další). Nám už tedy zbývá vyřešit jen dilema: kam s Petrem příště?:-)  Kristýna a Pavel Molkovi

 

Peru a Bolívie: Říše Inků a bolívijské Altiplano (červenec/srpen 2016)

Těmito řádky bych chtěla poděkovat Good Places za organizovaný zájezd s českým průvodcem do Peru a Bolívie. Z cestování s cestovkou mívám většinou obavu, abych neviděla jen "turistické pozlátko" a nepřipadala si "jako Japonec". Good Places se drží nejen svého názvu a vybírají opravdu skvělá místa, tak i hesla "authentic experience" a člověk skutečně pozná nefalšovanou atmosféru míst a zemí. Nutno podotknouti že bez újmy na čistotě a pohodlí. Ubytování i doprava byly vždy na velmi dobré úrovni. Program pestrý a nabitý, dobře zorganizovaný, žádné zbytečné plýtvání časem, na druhou stranu se nejednalo ani o "průlet" památkami. Amazonský prales je neuvěřitelný, památky Posvátného údolí Inků fascinující a příroda Bolívie dechberoucí. Rozhodně by se našlo více dní "á la National Geographic", jak sliboval (a dodržel) popis programu, než pouze návštěva Salaru. Vysoce oceňuji snahu našeho průvodce Petra dodržet program a ukázat nám vše slíbené i přes překážky, se kterými se musí při cestování v podobných zemích počítat. Se všemi peripetiemi se vypořádal a neztrácel dobrou náladu, k nám jako klientům měl individuální přátelský přístup se snahou vždy vyjít vstříc a poskytnout nám vyčerpávající informace, k místním lidem se choval velice hezky a zdvořile. Perfektní byli i naši místní původci Saturnino, Alex a Edgar, kteří nás doprovázeli v Amazonii a na Salar de Uyuni. Sršeli informacemi, byli příjemní a přátelští.
Celkově musím říct, že zájezd ve všech směrech předčil mé očekávání a už se těším na další.
Magda F.

goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Mexiko Nepal Nepal Afrika Himachal Himachal Himachal Kashmir Rajastan Rajastan Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán TDZK TDZK Uzbekystán Uzbekystán Uzbekystán Thajsko kerala+karnataka