O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

Rajasthan- vzorový okruh

Nabízíme následující základní okruh Rajstanem, který je jednoduše modifikovatelný o další části.

1. Delhi - Jaipur

JAIPUR

Růžové město, hl.m. Rajastanu, velké město s paláci, šlechtickými domy, muzeem indické astrologie, geometrie atd., vystavěné ve tvaru mandaly o devíti částech. Symbolem města jsou sloni, kterých je tu hodně, můžete se na něm i projet.

Jaipur

 

2.PUSHKAR

Město kolem posvátného jezera, ze kterého spousta místních lidí používá vodu naprosto na vše. Puškar má velice speciální atmosféru, je jedním z posvátných míst hinduistů. Proto je také velmi turistický, což je bohužel na místních lidech celkem znát. Přesto by byla škoda toto místo nenavštívit. Přímo u jezera se můžete učit hře na místní tradiční bubny- Nagara. Koná se zde také legendární trh velbloudů. 

 

Pushkar

 

3.UDAIPUR

Bílé město s jezerem, velkolepými paláci a uvolněnou, přátelskou atmosférou. Symbolem města je kůň. Město je proslavené také zručnými kreslíři miniaturních obrázků, které si zde od nich můžete přímo koupit. Lidé jsou zde velmi šikovní, i malé děti vyrábějí krásné sošky z mramoru. 

 

Udaipur

4.JODPUR

Modré město s obrovským palácem – pevností tyčící se na skále nad městem. Slavná věž clock-tower.

Jodpur

 

5.JAISALMER 

Zlaté město, skvost ležící v poušti poblíž pohraničí s Pákistánem. Obrovská pevnost s městem uvnitř hradeb položená na skále. Paláce, muzea, úžasné tesané chrámy náboženství jainismu, projížďka na šlapadlech na jezeře s úchvatným výhledem na pevnost. Výchozí bod pro několikadenní výlety do pouště na velbloudech (už od 2 osob) s plným servisem, při kterých navštívíte i cikánské a pouštní vesničky s hliněnými chýšemi, kde se čas zastavil... 

 

Jaisalmer

 

6.BIKANER

Město založené v 15. století, kde si můžete prohlédnout pevnost Junagarh Fort, navštívíte největší výzkumnou velbloudí stanici v Asii, kde mají asi 600 velbloudů, můžete tam ochutnat velbloudí mléko nebo zmrzlinu. Za návštěvu stojí i slavný krysí chrám Karni Mata, kde jsou tisíce myší uctívány jako bohové a inkarnace blízkých. 

 

Bikaner

 

7. zpět do Dilí

Předpokládaná délka základního okruhu bez camel safari v Jaisalmeru a výletu do krysího chrámu z Bikaneru: 10-12 dní

Orientační cena již při dvou osobách:

Verze Light: 5.900,-

Verze normal: 11.900,-

Cena zahrnuje:

LIGHT zahrnuje: doprovod anglicky mluvícího doprovodu zajišťující veškeré organizační záležitosti, tištěné informace o jednotlivých místech, doprava místními sleeper autobusy nebo vlaky, ubytování v penzionech střední třídy

NORMAL zahrnuje: doprovod anglicky mluvícího průvodce s výkladem o jednotlivých místech, tištěné informace, doprava najatými vozy, ubytování v penzionech střední třídy.

Nezahrnuje: letenku z Prahy, pojištění, stravu, vstupy, fakultativní výlety

Fakultativní výlety k základnímu okruhu:

CAMEL SAFARI-JAISALMER:

Doporučujeme vyrazit do polopouště alespoň na dva dny, noc na lokálních dunách může být velmi romantická. Navíc poznáte jak žijí lidé v poušti. Každý dostane svého velblouda, na kterého Vám přidělají bagáž, další velbloud nosí jídlo, vodu a další vybavení. Večer oheň.

Cena včetně dopravy, průvodce, jídla a vody: cca 500Kč  na osobu a den.

Při delších výpravách do pouště nebo více osobách sleva. Možno na 1- 30 dní, běžně 3- 5 dní.

 

Camel Sarafi - Jaisalmer

Výlet do Krysího chrámu - BIKANER

cca 500 Kč/osobu

JEEP SAFARI - Bikaner

2 dny 1 noc mimo Bikaner, krysí chrám, ornitologická rezervace se supy, v noci posezení se živou hudbou, včetně všech jídel.

cena cca 1500,-/osobu

goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Rajastan Rajastan Rajastan Rajastan Rajastan Rajastan Rajastan Rajastan Rajastan Rajastan Rajastan Ladakh Kashmir Himachal Himachal Himachal Goa Goa