O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

Mexiko

Mexiko je jako turistická destinace velice zajímavé, protože nabízí jak zajímavou přírodu, neuvěřitelná magická místa, zcela odlišnou kulturu, zajímavé lidi, tak i památky z dob Aztéků a španělské kolonizace. Navíc exotické pobřeží Karibiku na pár dní potěší i zavilé odpůrce plážové relaxace.

Pořádáme individuální zájezdy hlavně pro menší skupinky a na místě Vás bude provádět náš kolega Vlasta, který již v Mexiku 15 let žije. Díky tomu se podíváte do míst, kam se normální turista se zájezdem nedostane. Navíc v pohodlí vlastního vozu. Více zde.

Podnebí

Mexiko leží v subtropickém pásu. Země se dělí na čtyři výšková podnební pásma. Horká země (tierra caliente) do výšky 800 m n. m. má průměrnou roční teplotu přes 23 °C. Mírná země (tierra templada) do 1 700 m n. m. má průměrnou teplotu od 17 °C do 23 °C. Chladnou zemi (tierra fría) do 2 500 m n. m. s teplotou méně než 17 °C střídá pásmo věčného sněhu (tierra helada).

Na jihu se dělí rok na období sucha a dešťů – ty dosahují maxima v letních měsících. Na východním pobřeží závisí srážková činnost v létě na pasátu vanoucím z Atlantiku, v zimě na větru ze severu. Pacifické pobřeží je sušší.

Zvláště Kalifornský poloostrov a severní část západního Mexika má srážek málo.

Trocha historie

Mexiko vzniklo po kolonizaci Aztécké říše Španěly, kteří na místě jejího hlavního města vybudovali Ciudad de México, přímo na území vysušeného jezera. Během 19. století sice získalo Mexiko nezávislost, zapletlo se ale do války s USA (40. léta), kde ztratilo Kalifornii, Arizonu, Nové Mexiko a další příhraniční oblasti. Vlády nad zemí se také na čas zmocnili Francouzi. Zakladatelem moderního mexického státu je Benito Juaréz, první prezident v Americe indiánského původu. Díky objevu ropy v mexickém zálivu je životní úroveň v zemi relativně vyšší, než v ostatních latinsko-amerických zemích. Mexiko má činné sopky a je ohrožováno zemětřeseními. Roku 1 985 jedno takové napáchalo velké škody v hlavním městě.

Během mexické revoluce se v chudých částech Mexika (především Chiapasu) zformovalo hnutí EZLN, vedené Emilianem Zapatou, které nakonec vytvořilo na jihu země vlastní autonomní oblast a dodnes je v konfliktu s mexickou vládou.

goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Mexiko Mexiko Mexiko Mexiko Mexiko Mexiko Mexiko