O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

SRINAGAR

Je hlavní město Kašmíru, položené 1750 m.n.m. u jezer Dal a Nagin Lakes, obklopené vysokými horami. Jeho podstatná část leží a doslova plave na jezeře, ulice jsou tvořeny krásně vyřezávanými dřevěnými houseboaty i domy na dřevěných pilotách.

 

Po “vodních ulicích” plují typické dlouhé dřevěné kanoe, mistrně ovládané jak malými dětmi, tak stařenami. Pro našince, zvyklého jezdit na vodu s plastovými kanoemi a pádly je velkým zážitkem vyrazit např. do internetové kavárny nebo do obchůdku na této staré dřevěné kanoi a pádlovat takovou zvláštní veliikou dřevěnou lopatou...¨

Na loďkách se odehrává i obchod, připluje k vám kanoe naložená květinami, ovocem i šperky. Ráno Vás vezmeme na ranní zeleninový trh, kam se sjíždí nakupovat čerstvou zeleninu provozovatelé restaurací z celého Srinagaru.

Historie 

Srinagar byl podle spisů založen cca ve 3. století před n.l. a. obýván Indy do 14. stol, kdy převzali vládu Mughalové (muslimové) a vybudovali zde velkolepé zahrady a mešity, které můžete navštívit. Od rozdělení Britské Indie na Indii a Pakistán v roce 1947 je Srinagar součástí Indie a státu Jammu and Kashmir. Kašmír bylo předtím samostatné maharadžství a rozdělením Indie bylo rozťato na dvě části, které byly násilně připojeny jedna k Pakistánu a druhá k Indii. Od té doby bylo z této země nárazníkové pásmo plné nepokojů, způsobené militanty usilujícími o samostatnost Kašmíru. Tato problematika je velmi složitá, ale zároveň velmi zajímavá. Pro zájemce můžeme domluvit odbornou diskusi o Kašmíru, potažmo i Islámu s místními intelektuály. Po vyostření situace počátkem 90. let došlo k jejímu následnému uklidnění a nyní již násilné řešení nemá podporu místních obyvatel, protože to jednoznačně brání businessu a tedy i ekonomickému růstu. Nyní je tedy Kašmír již celkem bezpečnou oblastí, navíc je zde nejhustší síť hlídek indické armády, která dbá na bezpečnost regionu a turistů.

 

goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Kashmir Kashmir Kashmir Kashmir Rajastan Rajastan Rajastan Ladakh Kashmir Himachal Himachal Himachal Goa Goa