O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

O Egyptě


Egypt je zemí dávných civilizací se zajímavou současností i nadějnou budoucností, zve Vás ke strávení jedné z Vašich nejkrásnějších dovolených.

Egyptská civilizace je jednou z nejstarších v lidské historii. Počátky některých památek se datují až 7000 let nazpátek. Egypt je na křižovatce světa a relativně blízko České republice, také proto je tak jednoduché jej navštívit. Využít se dají přímé charterové lety nebo přímá linka Praha- Káhira.

Egypt není jen All Inclusive 5*

Mnoho lidí má Egypt spojen s hordami turistů, kýčovitými All Inclusive hotely, kam se lidé jezdí opékat na přeplněné pláže a cíleně přejídat.
Ano, i to je Egypt. Ale bylo by stejně tak chybné hodnotit Čechy podle hnědouhelných pánví, které jsou jejich součátí.

Egypt nabízí spoustu úžasných orientálních zážitků, dechberoucích památek, procházek i treků po skalnatých horách, výlety do pouště, kde oceníte pradávnou moudrost beduínů a v neposlední řadě i skoro sci-fi podmořský svět, kde si jenom s jednoduchými brýlemi koukáte do tváře s neuvěřitelnými bytostmi, o kterých jste ani nevěděli, že existují. O možnostech skutečného potápění ani nemluvě...

Do Egypta individuálně

Dopřejte si poznat Egypt na Vašem individuálním zájezdu, který pro Vás připravíme podle toho, co tam chcete vidět a dělat, kdy přesně se Vám to hodí a jen pro lidi, se kterými chcete cestovat.

Takto můžete za stejnou cenu jako zaplatíte za skupinové zájezdy cestovat i jen při dvou osobách. Vzhledem k tomu, že platová úroveň v Egyptě je velmi nízká, takový luxus Vás nevyjde draho a navíc dáte možnost přivýdělku více lidem. Nezaměstnanost je v Egyptě velkým problémem.

Místa, která byste v Egyptě neměli minout:

Káhira+ Gíza

Kromě známých pyramid nabízí i egyptské muzeum, kde není problém strávit celý den. Bazar Khan el Khalili Bazaar stojí za to se v něm potulovat a nasávat jeho orientální atmosféru stejně tak jako brouzdat okolními křivolakými uličkami staré Káhiry s mešitami, obchůdky a čajovnami.

...text bude doplněn brzo... stavte se !

stará Káhira
stará Káhira
stará Káhira
stará Káhira

Asuán

Příjemné město na horním toku Nilu pod Násirovým jezerem, tzv. High Dam. Spleť křivolakých uliček Vás od řeky dovede až k velkolepým mešitám.

Odtud začínají výlety na místních plachetnicích felukách po Nilu k ostrovu Elefantina a Kitchener Island s nádhernou zahradou, případně až k ostrovu, kde žijí zbytky původních etnických núbijců, kteří jsou velmi přátelští.

Odtud také můžete začít svoji několikadenní plavbu po Nilu až do Luxoru.

Určitě si nenecháte ujít výlet k Abu Simbel, což je velký skalní chrám Ramesse II. a hned vedle něj skalní chrám jeho nejmilejší choti Nefertari. Původní poloha chrámu byla u Nilu a při stavbě přehrady byl rozřezán a přemístěn nad hladinu budoucího jezera. Jak uvidíte v zajímavém muzeu v Asuánu, při dokumentaci původního stavu Abu Simbel, dalších památek a života původních obyvatel z núbijských kmenů, byli i čeští archeologové a nadšenci.

Dalším možným výletem je také výprava na kraj pouště k nedokončenému obelisku královny Hatšepsut, jehož výška měla být 42 metrů a hmotnost 1 168 tun. Obelisk během výroby prasknul a práce byly zastaveny. Poblíž lomu s obeliskem se také nachází asuánský hřbitov s fátimovskými hrobkami z 11. a 12. století.

přístav Asouan
Abu Simbel
plavba felukou

Luxor

Mezi hlavní lákadla patří samozřejmě údolí králů s bezpočtem hrobek králů, jejich manželek i jejich úředníků. Pokud rádi chodíte, náš průvodce Vás vezme k hrobkám přechodem z údolí královen přes skalnaté hory s nádhernými výhledy na Nil, okolní skalnaté hory i samotné údolí králů.

Poté můžete rovněž pěšky přes hory nebo busem pokračovat k slavnému chrámu královny Hatšepsut.

Karnak

Na druhé straně Nilu navštívíte karnacký chrámový komplex- hlavní kultovní středisko boha Amona v oblasti starověkého Vesetu. Je největším chrámovým komplexem v Egyptě, byl postupně stavěn a rozvíjen po dobu asi 1 500 let. Na jeho budování se podílela většina významných faraonů.

Karnak
Karnak

... Alexandrie, Mojžíšova hora, koptské kláštery, bílá a černá poušť, letoviska u moře, je toho spousta, co Vám Egypt může nabídnout

...text bude doplněn brzo... stavte se!

goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Egypt Egypt Egypt Egypt Egypt Egypt Egypt Egypt Egypt Egypt Egypt