O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

KOSTARIKA - ZEMĚ SOPEK A DVOU OCEÁNŮ


„Středoamerické Švýcarsko“, zemička o velikosti Čech s nejpestřejší faunou i flórou na jednotku území na celém světě. Výjezdy ke kráterům sopek Poás a tři a půl tisíce metrů vysoké Irazú, pozorování padajících kamenů i tekoucí lávy ze sopky Arenal. Procházky v tropických suchých, deštných i horských mlžných lesech s odborným výkladem o rostlinách, stromech a zvířatech. Možnosti doplňkových aktivit - raftingu, canopy a dalších. Návštěva kávové i kakaové plantáže s ochutnávkami. Překrásné pláže Pacifiku a Karibiku, koupání a šnorchlování v tropickém moři, vesničky indiánů Bribri a pravá karibská atmosféra neskutečné pohody.

Termíny:

1.12. - 14.12. 2018,  cena v Kč: 67 790,-

11.3. - 24.3. 2019,  cena v Kč: 68 790,-

 rezervovat

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - San José - Uvita. Let do hlavního města Kostariky. Přejezd do N.P. Volcán Irazú (3432 m): vyhlídka do kráteru nejvyšší kostarické činné sopky, sirné jezírko, lávová poušť. Cartago: poutní bazilika se soškou patronky země La Negrity. Orchideje, tropické květy a bambusová džungle v Jardines Lankester. Horskou částí panamerické dálnice přes hřeben Kordillér kolem Hory smrti (3491 m). Od jednoho z nejvyšších vrcholů Kostariky strmě dolů k pobřeží Pacifiku.

3.den: Palmar Norte, M.P. Marino Ballena. Palmar Norte: tajemné kamenné koule předkolumbovských indiánů. Mořský park Marino Ballena: dlouhé pláže, možnost výletu lodí k ostrovu Velryba s ptačími koloniemi a leguány, šnorchlování.

4.den: Uvita - Quepos. Podél pobřeží s nekonečnými palmovými háji do N.P. Manuel Antonio: pláže, ostrovy, flóra a fauna tropického suchého lesa (leguáni, krabi, hadi, krokodýli, opice, nosáli…).

5.-6.den: Quepos - Santa Elena. Přes řeku Tárcoles s vyhřívajícími se obřími krokodýly a dále do Santa Eleny v hornatém vnitrozemí: Monteverde - biorezervace mlžného lesa: 400 druhů ptactva včetně quetzalů, tukanů, papoušků a kolibříků, obří stromy, liány, orchideje, motýlí a hmyzí farmy. Procházka po zavěšených chodnících v horních patrech pralesa.

7.den: Santa Elena - Fortuna. Tilaránskými Kordillerami a kolem jezera Arenal do Fortuny. Nejaktivnější z kostarických sopek - Volcán Arenal (1633 m): za příznivé situace pozorování nočních erupcí s tekoucí žhavou lávou, pěší výlet k vodopádu v tropické džungli - skvělé koupání! Termální komplex Baldi - večerní koupání s občasnými otřesy - „dechem“ sopky. Možnost denních i nočních procházek v přírodních rezervacích.

8.den: P.R. Cano Negro. Přejezd na sever k hranicím Nikaragui do Los Chiles. Možnost výletu na člunech k jezeru Cano Negro. Jedinečná přírodní rezervace s vegetací a zvířenou krajinného typu bažin a jezer tropických vnitrozemských nížin - Llanura de Los Guatusos: exotičtí ptáci, bazilišci, kajmani, želvy, opice, lenochodi. Alternativně možnost celodenního raftingu na řece Rio Toro.

9.den: Fortuna - Cahuita. Přejezd k pobřeží Karibiku pod N.Braulio Carillo. Hadí zahrada v La Virgen s více než 60 druhy plazů (včetně anakondy) a obojživelníků (pralesničky - jedovaté šípové žáby).

10.-11.den: Cahuita - San José. Odpočinek na plážích u městečka Cahuita. Procházka v N.P. Cahuita: opuštěné pláže s bílým pískem, šnorchlování na korálových útesech. Možnost návštěvy vesničky s původními obyvateli Bribri: směs černé a indiánské kultury, rukodělné výrobky, hudba reggae a calypso nebo na kole v přírodní rezervaci Gandoca-Manzanillo. Návštěva kakaové plantáže: pěstování kakaovníků a ukázka zpracování bobů, ochutnávka vlastnoručně vyrobené čokolády. Přejezd pod sopkou Barva (2906 m) zpět do San José.

12.den: N.P. Volcán Poás (2704 m). Neopakovatelné pohledy do dýmajícího kráteru, trpasličí horský mlžný les, návštěva kávové plantáže spojená s ochutnávkou a nákupem kávy. Kaskádový vodopád La Paz. Volné odpoledne, nákupy suvenýrů v San José.

13.-14.den: San José - Praha. Návrat domů.


Délka tras: letadlem 23 000 km, mikrobusem 1600 km, pěšky 5x 5-10 km (volitelně) 

Počasí: vzduch 23-30 °C (nad 2500 m 10-15 °C) voda 25-27 °C 

Nástupní místo: Praha

V ceně je: Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodce-řidič (odborník na přírodu, přežití v džungli a horský záchranář), zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků s výjimkou odletové taxy ze San José (28 USD). Po Kostarice v pronajatém minibusu s místním řidičem. Ubytování: Hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 8700 Kč. Strava: Součástí ubytování jsou snídaně.

Kostarika - fotogalerie

Kostarika
Kostarika
Kostarika
Kostarika
Kostarika
Kostarika
Kostarika
Kostarika
Kostarika

Zájezd na Jamajku, se kterým je možné tuto cestu do Kostariky spojit:

JAMAJKA - OSTROV SLUNCE, RUMU A REGGAE

Podmanivá Jamajka s překrásnými plážemi, korálovými útesy, bujnou tropickou vegetací, horskými scenériemi, řekami a vodopády, ale i neobvyklými termálními lázněmi. Ostrov vůně vanilky, kávy a rumu, exotického ovoce, rastamanů s kayou, karibské hudby, atraktivních "černých gazel" i „mimozemšťana“ Usaina Bolta. Ostrov, jejž sám Kryštof Kolumbus považoval za nejkrásnější ze všech, které objevil. Prostředí, v němž se natáčely desítky slavných filmů. Pravlast reggae, dredů a věčná inspirace pro nezávislé.

Program
1.-2.den: Praha - Falmouth. Let do Karibiku na Jamajku do Montego Bay (víza na letišti: 20 USD). Krajem plantáží s cukrovou třtinou, banány, kokosovými palmami a vilami otrokářů. Národní památka - koloniální Falmouth s georgiánskou architekturou (kulisy filmu Motýlek). Nejslavnější dům Jamajky - honosný ale strašidelný Rose Hall s temnou legendou „Bílé čarodějky voodoo“, jamajské „Čachtické paní“ Anne Palmerové. 
3.-4.den: Falmouth - Ocho Rios. Zátoka Discovery - místo prvního Kolumbova přistání: Kolumbův park. „Niagara Jamajky“ a vůbec nejfotografovanější místo ostrova - kaskáda řeky Dunn´s River: koupání, neodolatelný výstup řekou vzhůru na vodopád. Ocho Rios: nádherné tropické zahrady a parky, Kapradinová soutěska. Koupání a šnorchlování, případně možnost výletu do poutního Nine Miles, rodné vesnice Boba Marleyho: jeho muzeum i mauzoleum.
5.-6.den: Ocho Rios - Port Antonio. Banánové přístavy severního pobřeží. Oracabessa: Flemingova vila Golden Eye, v níž byly napsány všechny bondovky a kde spaly desítky top celebrit. Port Antonio. Přírodní skvost Modrá laguna: kontrast zelených útesů s tmavě modrou vodou. Možnost romantické plavby na bambusových raftech po řece Rio Grande za zpěvu vorařů.
7.den: Port Antonio - Bath. Vodopády Reach Falls v džungli: plavání v křišťálové vodě tůněmi vodopádů ke ztracené krápníkové jeskyni. Lázně Bath v národním parku John Crow Mountains: koupání v horké minerální vodě.
8.-9.den: Bath - Blue Mountains - Retreat. Možnost nočního výstupu na nejvyšší vrchol Modrých hor i celé Jamajky (2256 m), východ slunce na vrcholu s rozhledem na třetinu ostrova. Elfí les, kávové plantáže, šípové žáby (používané indiány pro získání jedu kurare), bromélie, helikónie, areál vzácného papilia homerus, druhého největšího motýla na světě. Pobyt na plážích a koupání v Morantské zátoce (alternativně po celou dobu místo výstupu na Blue Mountain Peak).
10.den: Retreat - Kingston - Milk River Bath. Hlavní město Jamajky - Kingston: Devon House, muzeum Boba Marleye s etiopskou restaurací a políčky marihuany, Hope: zahrady orchidejí, endemická fauna a flóra, ptáci, motýli aj. "Nejhříšnější město světa“, dnes z větší části potopený (Boží trest?) - Port Royal, metropole všech pirátů z Karibiku v čele s kapitánem Morganem: pevnost Fort Charles. Přejezd přes historické Španělské město (bývalou metropoli ostrova) na jižní pobřeží. Alligator Hole: možnost podvečerního výletu na člunech s pozorováním ochechulí. Jedinečné lázně Milk River Bath: léčivé koupání v nejradioaktivnější vodě světa.
11.-12.den: Milk River Bath - Treasure Beach. Rybářská vesnička Alligator Pond - Jamajka jaká bývala před padesáti lety.  Skok milenců: vyhlídka z 500 m vysokého útesu. Koupání na Pláži pokladů, rybářské bary s rytmy reggae. Plavba po moři z Treasure Beach do ústí nejdelší řeky Jamajky - Black River a dále po ní proti proudu do vnitrozemských močálů. Pozorování delfínů, obřích krokodýlů amerických, početného ptactva a života v bludišti mangrove. Starobylé městečko Black River.
13.den: Treasure Beach - Negril. Výlet na okraji pusté vysočiny Cockpit Country, kraje krasových homolí a uprchlých otroků Maroonů. Bambusová avenue, vodopády Y.S.: koupání, skoky z liány do bazénku pod peřejemi. Možnost adrenalinové jízdy na kladce na lanové dráze nad kaskádou vodopádů. Appleton: exkurze do palírny nejslavnějšího karibského rumu, který s oblibou popíjel už G. Washington. Neomezená ochutnávka kompletní série produktů aneb „alkohol podávaný v malých dávkách…“ 
14.den: Negril. Nejzápadnější výspa Jamajky a její hlavní letovisko Negril: 10 km pláž s bílým pískem, korálové útesy. Koupání a slunění nebo možnost výletu k Dunící řece: azurová tůň Modrá díra, krápníkové jeskyně s koupáním v minerálních bazéncích. Výhledy od majáku na prý nejkrásnější západ slunce v Karibiku.
15.-16.den: Negril - Montego Bay - Praha. Obří vodní kolo a světoznámý golfový areál Tryall Estate. Přejezd do turistické metropole ostrova - Montego Bay: pláž Doctor´s Cave s podmořskou korálovou zahradou, pevnost Fort Montego. Odlet domů.

Délka tras: letadlem 21 000 km, minibusem 1500 km, pěšky 2x 6-12 km (volitelně)
Počasí: vzduch 29-32 °C (v horách 15-20 °C), voda 28 °C
Nástupní místo: Praha

Termín: 17.11. - 02.12.2018,  cena v Kč: 74.790,-

 rezervovat

V ceně je: letecká doprava, doprava po Jamajce v pronajatém minibusu s místním řidičem, ubytování (hotely, penziony, horská chata), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.  

V ceně není vízum na Jamajku (20 USD).

 

Možnost spojení tras Kostarika do zájezdu v termínu: 12.3. - 8.4. 2018, cena v Kč: 127 490 Kč,

V ceně je přelet mezi San José (Kostarika) a Montego Bay (Jamajka).

Tuto trasu lze spojit i s cestou na Kubu.

goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Mexiko Nepal Nepal Afrika Himachal Himachal Himachal Kashmir Rajastan Rajastan Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán TDZK TDZK Uzbekystán Uzbekystán Uzbekystán Thajsko kerala+karnataka