O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

KLÁŠTERY A JEZERA TIBETU - individuální zájezd na 10 dní

Tento zájezd zorganizujeme jen pro Vás a Vaše přátele nebo rodinu. Je vhodný i pro rodiny s dětmi, viz naše reference.

Poznáte nejdůležitější kláštery Tibetu, nádherné scenérie s horskými jezery a v neposlední řadě Vám také naši místní průvodci zprostředkují autentické poznání místních lidí a jejich života. Pokud se plánujete někdy v životě podívat do Tibetu, je lepší cestu moc neodkládat, protože nátlak Číny a její systematická likvidace tibetské kultury, jazyka, náboženství a národního uvědomění postupuje rychle. To, že Tibet navštívíte, pomůže jak místním lidem v pocitu, že na ně svět nezapomněl, tak i Vám novými zážitky a poznatky o situaci v Tibetu, které si určitě nenecháte pro sebe a pošlete je do světa.

Tibet

Plán cesty Tibet na 10 dní:

1. den: Pokud letíte přes Peking, na přestupu na Vás bude čekat náš průvodce a předá Vám povolenky pro vstup do Tibetu a pomůže s přestupem. Na letišti ve Lhase na Vás bude čekat náš tibetský průvodce s cedulí s Vaším jménem a odveze Vás do hotelu v centru Lhasy.

2. den: Aklimatizační odpočinek ve Lhase (3 500 m n. m.), případná individuální prohlídka, konzultace s naším průvodcem.

3. den: Prohlídka s průvodcem: palác Potala, chrám Jokhang, ulice Barkhor, klášter Ramoche.

4. den: Prohlídka kláštera Drepung, Sera a letního sídla - Norbulingka.

5. den: Jízda džípem do Gyatse podél řeky Brahmaputry, zastávka u jezera Yamdrok Yumtso. Panoramatické výhledy na jezero Yamdrok z průsmyku Kamba La. Poté dojedete do Gyatse, kde se ubytujete v hotelu, odpočinek nebo prohlídka městečka Gyatse.

6. den: Prohlídka stúpy Kumbum (v překladu 100 000 obrazů), která je největší stúpou v Tibetu. Gyantse Dzong, jedna z nejlépe zachovalých pevností v Tibetu (ze 14. stol.). Poté pojedete džípem dále k tradiční vesničce a klášterní pevnosti Tsechen Dzong, což bývala nejlépe opevněná pevnost s klášterem v dalekém okolí, tyčící se na kopci nad vesničkou. Z jejích hradeb jsou nádherné výhledy do celého údolí. Poté přejezd do městečka Shigatse, kde přenocujete.

7. den: Stojí za to si ráno přivstat a navštívit živý tibetský trh ve starém městě, poté navštívíte klášter Tashilhunpo. Po přejezdu zavítáte do kláštera Shalu. Odpoledne podél scénické řeky Kyichu do Lhasy.

8. den: Ráno vyrazíte na prohlídku kláštera Ganden, navštívíte celý komplex včetně Ganden Kory- projdete celou trasu tzv. High Kory kolem vesnice Hepu, vystoupáte až na horský hřeben. Během cesty jsou úžasné výhledy na údolí Kyi-chu. Pak se vrátíte autem do Lhasy na zasloužený odpočinek.

9. den: Jízda k horskému jezeru Nam Tso, do kterého se zařezává poloostrov Tashi Dor, který je častým místem táboření tibetských nomádských kmenů. Na konci poloostrova se také nachází malý  starobylý klášter Tashi Dor s několika jeskyněmi pro meditaci, který navštívíme. Místo je také útočištěm vzácných migrujících ptáků. Přenocování ve Lhase.

10. den: Volný čas až do odjezdu, kdy Vás v hotelu vyzvedne řidič a odveze na letiště.

POSLAT DOTAZ

Cena:  na dotaz, podmínky v Tibetu se stále mění

Cena zahrnuje:

 • Tibetského, anglicky mluvícího průvodce
 • Povolenku pro vstup do Tibetu
 • Ubytování - 9 nocí ve 3* hotelích se snídaní
 • Transport vlastním vozem podle itineráře


Cena nezahrnuje:

 • Letenky
 • Čínské vízum
 • Stravu kromě snídaní
 • Vstupné
 • Vstupenky k Namtso Lake a Yamdrok Lake
 • Vodu a další osobní výdaje
 • Náhradní dopravu, příp. nosiče
 • Pojištění při přírodních katastrofách, např. sesuvech, záplavách atd.
 • Případné doručení permitu do Tibetu na letiště v Pekingu, příp. Chengdu, kde Vám ho náš člověk předá a pomůže s transferem na vnitrostátní let

POSLAT DOTAZ

Vybíráme z hodnocení klientů tohoto itineráře:

Naše druhá cesta s Good places a opět naprosto dokonalá
Tibet

S manželem a 5-ti letou dcerou jsme se rozhodli navštívit Tibet. Po mezipřistání v Pekingu nás očekával člověk z čínské CK, který nám předat Permity nutné k návštěvě Tibetu. Po příletu do Lhasy nás očekával podle dohody průvodce z Tibetské CK. Po 26 hodinách strávených na cestě nás čekalo velice příjemné přivítání.
Tibet nás doslova nadchl jak památkami, tak zejména povahou místních lidí a stejně tolik i průvodcem, vybraným Good places. Díky 13-ti dnům stráveným v Tibetu jsme měli čas poznat tuto zemi hlouběji než při obvyklých itinerářích, které jsou nabízeny českými CK ( cca 4-denní návštěvy Lhasy a okolí). Průvodce byl absolutně skvělý ( po 13-ti letech cestování mám s čím porovnávat), obětavý, příjemný a neustále se staral o to, aby nám vše vyhovovalo ( ubytování, památky). Vždy po ubytování se za námi zastavil, jestli jsme spokojeni s pokojem a jestli ještě něco nepotřebujeme. Když zjistil, že rádi fotografujeme v klášterech a ve větších to není uvnitř povoleno, tak nám navrhl jiné kláštery, kde to bylo povoleno. Příjemně nás překvapilo, že vše, co nám poskytl nad rámec našeho itineráře, v žádném případě nechtěl zaplatit. Odpověděl, že jeho práce je dělat klienty št´astnými. Vzal nás za svojí rodinou do malé vesničky vzdálené asi 50 km od Lhasy. Lidé tam byli opět velice srdeční a milí a ačkoliv žijí ve velice chudých poměrech, tak nám ochotně nabídli i to málo co měli ( jídlo, pití). Absolvovali jsme treky ve 4200 m a potom i  5190 m  a to vše s 5-ti letou dcerou, která vše ušla absolutně bez jakýchkoliv problémů, naopak problémy se zadýcháváním jsme měli manžel a já, ale dcera nikoliv, ta zvládala ještě pobíhat. A to podotýkám, že ani jeden z rodiny nejsme sportovci. Celou dovolenou v Tibetu ( zaměřenou na turistiku, kláštery…) dcera absolvovala s nadšením a bez jakýchkoliv zdravotních problémů.
Vřele všem doporučuji návštěvu této úchvatné země s Good places ze dvou důvodů : jejich partnerská tibetská CK je výborná a druhým důvodem je cena, která je velice slušná ve srovnání s ostatními CK.
Návštěvu Tibetu doporučuji co nejdříve, protože nebude trvat dlouho a tibetská kultura zanikne, jelikož ji Čína úplně „počínští“. 
Další cesty s Good places již máme naplánovány, a to  na léto Čínu a na zimu Nepál a Indii a samozřejmě všechny cesty i s 5-ti letou dcerou.
O+O+S

Tibet - fotogalerie

jezero Manasarovar, Tibet, foto:Radka Tkáčíková
jezero Yamdrok, Tibet, foto:Radka Tkáčíková
české děti jsou pro místní zajímavou atrakcí :), Tibet
české děti jsou pro místní zajímavou atrakcí :), Tibet
cetrum Lhasy, Tibet, foto:Radka Tkáčíková
Gyatse, Tibet, foto:Radka Tkáčíková
goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Tibet Tibet Tibet Tibet