O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

Klasická cesta po jižním Peru se zastávkou v Bolívii

Intenzivní putování po nejkrásnějších místech jižní poloviny Peru s možností sebepoznávacího rituálu a léčení u šamanů v Amazonském pralese. Poznáme kultovní místa incké kultury dodnes nabité úžasnou energií, zdobná koloniální městečka, unikátní komunity a všudypřítomné skvosty přírody, které Peru nabízí. Je možné se zúčastnit celé cesty nebo jenom její části a odletět z jakéhokoliv většího města s přestupem v Limě (slevu spočítáme).

Cesta je rozšířením zájezdu Peru + Bolívie, ke kterému se připojíme 9. den v Amazonii a který poté pokračuje cestováním po Bolívii. Je možné podniknout kompletní cestu na 31 dní nebo se také někde připojit a někde zase odpojit. Více info na tel. 777689000.

Peru + La paz: 3.9. – 23.8.2018 (21 dní) - 51.990,- 49.900,-  First Minute akce 
REZERVOVAT /poslat dotaz

Peru + Bolívie: 3.9. – 1.10.2018 (31 dní) - 73.990,- 70.900,- First Minute akce
REZERVOVAT /poslat dotaz

Cena bez letenky. Letenka z Evropy stojí cca 25 - 33 tis. (z Prahy, Vídně nebo Mnichova).

Peru a Bolívie

Program cesty:

1.den: Přelet z Prahy, Vídně nebo Mnichova do Limy, ubytování na hotelu.

2.-3.den: Peruánské dobrodružství začneme toulkami po Limě (UNESCO) - Plaza San Martin, klášter San Francisco a jeho katakomby, Plaza Mayor, katedrála, Pizzarova hrobka, prezidentské a vládní koloniální paláce, předincká pyramida Huaca Pucllana, atd.
Přejezd do Pisco (~3.5h), poloostrov Paracas - výlet lodí k ostrovům Ballestas, kde žijí lachtani, tučňáci, pelikáni, terejové, kormoráni aj. Ochutnávka peruánského tradičního alkoholického nápoje Pisco. Přejezd k fotogenické pouštní laguně Huacachina u městečka Ica.

4.den: Ráno možnost dovádění na písečných dunách zdejší pouště, šílené jízdy v buginách nebo zkusit sandboarding. Přejezd do Nasca - možnost přeletu nad záhadnými, obrovskými obrazci různých ptáků, opic, dokonce postavy člověka (cca 100 $). Prehistorické pohřebiště Indiánů v Chauchilla se zachovalými mumiemi (přes 800 let). Noční přejezd spacím delux busem do Arequipy.

5.den: Arequipa. Prohlídka koloniálního městečka pod sopkami El Misti, Chachani a Pichu Pichu, s unikátním klášterem Santa Catalina a krásným náměstím Plaza de Armas. Muzeum Santuarios Andinos s mumií zmrzlé incké dívky Juanity, jedné z mála lidských obětí této kultury.

6.-7.den: Cañon Colca - vyhlídka Cruz del Cóndor, kde je tento jeden z nejhlubších kaňonů světa krásně vidět (hl. 1200m), vč. slavných kondorů andských. Dále se stavíme v typických vesničkách Pinchollo, Mace, s koloniálními kostelíky, navštívíme předincké hrobky Tumbas Colgantes (tzn."zavěšené hroby") a typická terasovitá políčka z předincké doby, kde se doteď pěstuje quinoa, kiwicha a kukuřice. Ubytování v horské vesničce Chivay. Možná koupel v termálních pramenech La Calera.

8.den: Přejezd do Cusca se zastávkami: skalní útvary Castillos de Callalli, přehrada Condoroma (4737m.n.m.), tradiční vesnička Yauli, horské jezero Laguna de Langui, pueblo Sicuani. Ubytování v Cuscu, večerní toulky po městě.

9.-11.den: Přelet do Puerto Maldonado. Poznávání bohaté přírody Amazonie – ubytování v bungalovech v přírodě se snídaní. Člunem po řece Tambopata, oběd při kotvení uprostřed řeky. Jezero Tres Chimbadas se vzácným vodním ptactvem a vydrami. Ráno k jílovému útesu, kam se slétají barevné ary a papoušci. Po snídani plavba po řece Madre de Dios, ostrov opic, visutá cesta v korunách stromů, oběd, útulek pro zvířata (jaguár, puma, tapír...). Návštěva u rodiny místního indiánského kmene Ese Eja, procházka živoucí lékárnou amazonského pralesa, s vysvětlením léčebných účinků a použití medicínských rostlin a stromů (např. Chuchuhuasi, Ayahuasca, Uña de gato, Ajosacha...), dvě noci ve srubech, možnost léčení se šamanem a očistné ceremonie s liánou Ayahuascy. Noční přejezd do Cusca, možnost přeletu.

12.den: Prohlídka Cuzca (UNESCO) - koloniální náměstí Plaza de Armas, katedrály, křivolaké uličky, klášter Santo Domingo se zbytky inckého slunečního chrámu Coricancha, umělecká čtvrť kolem San Blas, atd.

13.den: Návštěva romantické vesničky Chinchero s hradbami inckého města, trůnem Inky a zdobeným koloniálním kostelem a typickým oblečením místních žen, Moray - záhadná zemědělská laboratoř Inků s kruhovými terasami, podle času také solný kaňon Salinas de Maras, kde se ze stovek kaskádových jezírek těží sůl. Z Ollantaytamba vlakem do Aguas Calientes.

14.den: Prohlídka úchvatného Machu Picchu (UNESCO), bájného města Inků, pro zájemce možnost výstupu na ikonickou horu Huayna Picchu (nutno rezervovat min. 2 měsíce předem). Večer možnost koupele v termálních pramenech

15.den: Pěšky cca 2 hodiny malebným údolím pod Machu Picchu (možnost jet vlakem za 20$), dále přejezd po panoramatické horské silnici do Posvátného údolí – Valle Sagrado: Ollantaytambo, prohlídka incké pevnosti a obrovských kamenných teras. Dále přejezd do vesnice Pisaq.

16.den: Pisaq - unikátní incké hradiště v horách, sluneční chrám, rezidence, fotogenická terasovitá políčka. Návrat do Cusca, dokončení prohlídky, incká pevnost Sacsayhuaman,  atd.

17.-19.den: Jezero Titicaca: Busem do městečka Puno u jezera Titicaca (3800 m.n.m.). Plovoucí rákosové ostrovy indiánů kmene Uros. Přejezd podél skvostně modrého jezera Titicaca do Bolívie, prohlídka posvátného městečka Copacabana, noc u rodiny na Isla del Sol. Přechod ostrova cca 9 km nádhernou krajinou, přejezd podél hradby pohoří Cordillera Real do nejvetšího města Bolívie - La Pazu.

20.-21.den: Prohlídka metropole La Paz pod zasněženými vrcholky. Bohatě zdobený kostel San Francisco ze 16.stol, náměstí Murillo s vládními budovami, spletité uličky a trhy starého města, podle času výlet lanovkou nad město do El Alto s úžasnými výhledy. Odlet s přestupy domů.
Možnost pokračovat cestou po Bolivíi, viz zde.

Cena zahrnuje: vnitrostátní přelet Cusco - Puerto Maldonado, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím, v Amazonii 2x ve srubech s plnou penzí a u jezera Titicaca u rodiny, 2 x noc ve spacím autobuse, dopravu delux dálkovými autobusy, nájemní dopravu, taxi, 1x vlak, českého průvodce (od cca 6 osob.), podle potřeby místního průvodce, pojištění CK pro případ úpadku.

Cena nezahrnuje: Letenky z ČR, stravu kromě pobytu v přírodním centru v Amazonii, fakultativní výlety a volitelné přelety, ceremonii s Ayahuascou (cca 30USD na os.), cestovní pojištění.

NEZÁVAZNĚ PŘIHLÁSIT NA ZÁJEZD

Viz také zájezd Peru + Bolívie zde.

goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Mexiko Nepal Nepal Afrika Himachal Himachal Himachal Kashmir Rajastan Rajastan Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán TDZK TDZK Uzbekystán Uzbekystán Uzbekystán Thajsko kerala+karnataka