O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

ZÁJEZD - UZBEKISTÁN A KAZACHSTÁN

Vzdálené země s naprosto odlišnou kulturou a exotickými lidmi, kde se přesto domluvíte v podstatě česky, berou nás tam za bratry a dost nás toho spojuje. Hlavní trasa Hedvábné stezky zanechala v Uzbekistánu spoustu úchvatných památek, které jsou většinou dobře zachovalé a zrekonstruované. Gigantické mešity, minarety, madrasy, pohostinství pro karavany - karavanseráje, velkolepé hrobky a starobylá města s rušnými bazary – vše doposud funguje jako součást uzbeckého života. Kazachstán bývá neprávem turisty opomíjen, ale my objevíme zajímavosti jeho minulosti i současného ekonomického vzestupu. Zájemci mohou navštívit legendární kosmodrom Baikonur.

Termíny a ceny:
Uzbekistán    38990,-   9.6. - 17.6. 2018
Kazachstán    39990,-   17.6. - 24.6. 2018
Uzbekistán a Kazachstán    59990,-    9.6. - 24.6. 2018
viz též náš zájezd do Uzbekistánu na 16 dní v září.

REZERVOVAT /poslat dotaz

s anglicky nebo rusky mluvícím průvodcem možno individuálně i v jiných termínech

UZBEKISTÁN A KAZACHSTÁN - zájezd

Program cesty:

1. - 2. den: Letecký přesun do Taškentu, ubytování v hotelu. Památník nezávislosti, bazar Čorsu, medresa Kukeldaš, jediné středoasijské metro se zdobnými stanicemi, náboženský komplex  Hazrati Imam, Páteční mešita, podle času Timurovo muzeum.

3. - 4. den: Přejezd vlakem do klenotu světové architektury - legendárního města Samarkand (UNESCO). Náměstí Registán se třemi madrasami, obrovská mešita Bibi Chánum, tyrkysový komplex mauzoleí Šahi Zinda, mauzoleum Timura Lenka a  Ulughbeka Gur-e Amir, Ulughbekova observatoř, ruiny starověkého Samarkandu s muzeem a domělým sarkofágem s rukou proroka Daniela, pestrý bazar Siab). Výlet přes hory do rodiště Timura Lenka - Šahrisabz (UNESCO) - portál Bílého paláce, mešita Kok Gumbaz, mauzoleum Timurovců.

5.-6. den: přejezd do Buchary, prohlídka starobylého města (UNESCO) - bucharská pevnost Arg, náměstí Kalján s tyrkysovými kupolemi mešity Kalján a medresy Mir-i Arab, židovská čtvrť, mauzoleum Ismaila Samáního, mešita Maghoki Attar a medresa Čár Minár, dílny řemeslníků ve starých městských karavanserájích.

7. - 8. den: Přejezd pouští Kyzylkum a podél řeky Amu Darya do Urgenče a dále do bývalého centra obchodu s otroky Chivy. Prohlídka pohádkového a stále živého historického jádra města Chiva - Ičan Kala (UNESCO), pevnost Kuchna Ark, Páteční mešita, medresy s majolikovou výzdobou, mauzoleum Pahlavona Muhammada, vyhlídka z minaretu Islama Chodži.

9. – 10. den: Přelet přes Taškent do hlavního města Kazachstánu, Astany. Prohlídka metropole symbolizující  kazašský ekonomický rozvoj s megalomanskými architektonickými díly. Obří mešita Nur-Astana, prezidentský palác, palác usmíření (Norman Foster), sluneční věž Bayterek, Památník nezávislosti...

11. - 12. den: Přelet do Kyzylorda, návštěva regionálního muzea. Odtud za příplatek cca 420 USD možnost jednodenní návštěvy prvního a největšího kosmodromu světa Bajkonur, odkud vzlétl i Jurij Gagarin a Sputnik 1. Místo toho bude možný výlet do kazašských stepí.

13.-15. den: Přejezd z Kyzylordy do Turkestánu, cestou zastávka v ruinách starobylého města Sauran. V Turkestánu návštěva mauzolea Chodži Ahmeda Jassávího, nejslavnější a nekrásnější budovy celého Kazachstánu. Budeme pokračovat po dávné obchodní trase do Šymkentu, odkud přeletíme do hlavního města Kazachstánu, Alma-Aty. V závislosti na odletu letadla ze Šymkentu navštívíme další poklady Hedvábné stezky, nebo se zaměříme na poznávání největšího kazašského města, skrytého pod horami Zailijský Altanau. Čeká nás například prohlídka centrální mešity, rozsáhlého náměstí Respublika Alany s památníkem nezávislosti, katedrály Zenkov, tržiště Zelený bazar, nebo návštěva lázní.

16.den: Přelet do Prahy.

Cena zahrnuje:  Letenku z ČR, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s vlastním příslušenstvím a snídaní (hotely a penziony běžné úrovně), doprava vlaky, autobusy, nájemní dopravou, MHD, místní přelety (1 v Uzbekistánu, 2 v Kazachstánu, přelet Uzbekistán-Kazachstán), zvací formality pro vstup do země, mezinárodní letenku z Prahy (po dohodě i z Vídně), pojištění CK pro případ úpadku.
Cena nezahrnuje:  poplatek za vízum (60 USD pro Uzbekistán, Kazachstán nyní bez víz, může se změnit), stravu kromě snídaní v ubytování, fakultativní výlet do kosmodromu Baikonur (cca 420 USD/11190Kč), vstupné, pojištění.
Příplatek za single – Uzbekistán 3900,-, Kazachstán 3900,-

Víza je potřeba řešit min. 2 měsíce před odletem.
Zájemci o Baikonur tour - nutno řešit min. 70 dní před odletem.

Uzbekistán a Kazachstán

Almaty
Kazachstán
Uzbekistán
Uzbekistán
Uzbekistán
Uzbekistán
Uzbekistán
Uzbekistán
Uzbekistán
Uzbekistán
Uzbekistán
Uzbekistán
Uzbekistán
Uzbekistán
goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Mexiko Nepal Nepal Afrika Himachal Himachal Himachal Kashmir Rajastan Rajastan Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán TDZK TDZK Uzbekystán Uzbekystán Uzbekystán Thajsko kerala+karnataka