O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

To nejlepší z kultury a přírody Gruzie

so 17.6. - so 1.7.2017 - 15 dní

cena: 29 990,-

pro 4 a více osob uspořádáme zájezd v libovolném termínu a itineráři

 PŘIHLÁSIT NA ZÁJEZD

 Gruzie je ideálním cestovatelským cílem, protože nabízí jak úžasné památky, přírodní skvosty, malebné vesničky, relax u moře, tak i výborné jídlo, víno a přátelské lidi. Relativně malá Gruzie je světovým unikátem pro svou biodiverzitu. Můžete zde nalézt subtropy, stepi, do výše se tyčící vysokohorské oblasti se zasněženými vrcholky, mořské pobřeží, vše ve vzdálenosti necelých 100 km.

Celý kontinent v malé zemi.
“Žádná z evropských zemí nenabízí tak bohatou flóru a faunu jako Gruzie. Žádná z evropských zemí nenabízí tak rozmanitou krajinu na tak malém prostoru. Nikde v Evropě není tak svérázná země jako je Gruzie.”
(Prof. Dr. Michael Succow, The World Wide Fund of Nature)

V případě nepříznivé politické situace existuje náhradní program - Arménie + Ázerbajdžán.

Plán cesty:

 • Den 1.: Přílet do Tbilisi, transfer do hotelu, procházka po Tbilisi, noční život.
 • Den 2.: Tbilisi prohlídka: kostel Svaté trojice, katedrála Sioni, bazilika Anchiskhati, národní umělecké muzeum. Přejedeme do městečka Mtskheta: historický komplex Jvari, katedrála Svetitskhoveli, klášter Samtavro (4.-11. století). Návrat do Tbilisi.
 • Den 3.: Východní Gruzie - Kakheti - vinařská oblast, muzeum vinařství v Tsinandali, historický komplex Ikalto akademie, komplex kláštera Alaverdi. Návštěva sklípku s degustací gruzínských vín, nocleh na místě.
 • Den 4.: Cesta do Tbilisi vede na úpatí Kavkazu a nabízí nádherné výhledy, mj. na středověkou pevnost Gremii a klášter Nekresi (4. století).
 • Na cestě do Kutaisi navštívíme Stalinovo rodiště Gori (pokud bezpečnostní situace dovolí), kulturní prohlídka Uplistsikhe. Kutaisi, chrám Bagrati, historický komplex Gelati. Noc v Kutaisi.
 • Den 5.: Odjezd do Batumi, hlavního města přímořské provincie Adjara. Prohlídka města: muzeum historie a architektury, možnost koupání, nocleh a bohatý noční život v Batumi.
 • Den 6.: Přejezd a návštěva lázeňského městečka Borjomi. Prohlídka královské rezidence Romanoffů, ruské královské rodiny, ochutnávka minerální vody, koupel v minerálce, národní park Borjomi -Kharagauli. Noc v Borjomi.
 • Den 7.-9.: Trekking po horách Borjomi, možnost doprovodu koní. Zelené kopce, lány rododendronů, původní horské vesničky.
 • Den 10.: Jeskynní město Vardzia - 13-ti podlažní klášter vytesaný do skály.
 • Den 11.: Region Shida Kartli: Bolnisi Sioni a Dmanisi (místo, které je považováno za kolébku prvních Evropanů). Nocleh v soukromí nebo přejezd do Tbilisi.
 • Den 12.: Gruzínská silnice na Kavkaz: historický klášter Ananuri, lyžařské centrum Gudauri, přejezd pres průsmyk Jvari (2 395 m n. m.), malebná vesnička pod horou Kazbegi - Stepantsminda, Gergeti - kostel svaté trojice, nádherný pohled na horu Kazbegi. Nocleh v soukromí.
 • Den 13.-14.: Trekking po horách Kavkazu v okolí hory Kazbegi s úchvatnými výhledy, návštěva kláštera a horských salaší.
 • Den 15.: Tbilisi, prohlídka pamětihodností města, nákupy, odlet.

CENA ZAHRNUJE: leteckou přepravu Praha–Tbilisi a zpět (s mezipřistáním) s poplatky, ubytování se snídaní, česky mluvícího průvodce (min. 6 os.), asistenci partnerské CK v Gruzii, pojištění CK, tištěné materiály

CENA NEZAHRNUJE: cestovní pojištění, obědy, večeře, vstupy, spropitné

PŘIHLÁSIT NA ZÁJEZD

Gruzie - fotogalerie

Gruzie
Gruzie
Gruzie
Gruzie
Gruzie
Gruzie
Gruzie
Gruzie
Gruzie
Gruzie
Gruzie
Gruzie
Gruzie
Gruzie
Gruzie
Gruzie
Gruzie
Gruzie
goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Mexiko Nepal Nepal Afrika Himachal Himachal Himachal Kashmir Rajastan Rajastan Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán TDZK TDZK Uzbekystán Uzbekystán Uzbekystán Thajsko kerala+karnataka