O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

Toulky historií Persie

Bohatá historie a zajímavá současnost legendární Persie - zájezd do Íránu.

31.3. - 15.4. 2018   16 dní,   47 990,- plné
14.4.-29.4.2018,
  16 dní,  48 990,-   plné
14.7. – 29.7. 2018   16 dní,  48 990,-   47.990,- sleva First Minute - upravený itinerář pro léto
22.9.-7.10.2018
,   16 dní,  48 990,-   47.990,- sleva First Minute - poslední místa
10.11. - 25.11. 2018   16 dní,    48 990,
plné
13.4. - 28.4.2019,
16 dní,  48 990,-   47.490,- sleva First Minute - garantovaný odjezd

REZERVOVAT

Máte raději přírodu, zajímají vás nomádi, pouště, hory? Zkuste cestu Íránským venkovem a přírodou.
Viz. též výstup na Ararat + Damavand.

Fotogalerie, názory cestujících.

IranCestování Iránem je jako když listujete v dobrodružné knize o historii. Přes tři tisíce let perské tradice zde zanechalo obrovské množství unikátních památek, kulturního dědictví a také moudrosti v místních lidech. K tomu svérázná příroda, zajímavé souvislosti ze současnosti a hlavně setkávání s neuvěřitelně přátelskými a pohostinnými Íránci činí z návštěvy této země úžasný zážitek. Navštívíme kulturní a duchovní centra perských říší s honosnými paláci a mešitami, sídla a hrobky dávných panovníků, důmyslně postavená města v pouštních oázách, dramatické hory s půvabnými vesničkami a také exotické ostrovy perského zálivu... Získáme nové poznatky o islámu, zoroastrismu i pravoslaví.

Plán cesty po Íránu


1.-2.den: Praha - Teherán - Qom. Letecky do hlavního města Íránu, výměna peněz, návštěva symbolu Teheránu-věže Azadi. Přejezd do Qomu, kolébky islámské revoluce. Návštěva největší šíitské univerzity na světě (možnost besedy o islámu): hrobka Fatimy, sestry šíitského Imáma Rezy. Dovnitř samotné hrobky může být turistům odepřen přístup.

3.-4.den: Qom - Kašan - Abyaneh. Pouštní oáza Kašan: nádherné luxusní kupecké domy, zahrada Fin (UNESCO), spletitý bazar s mešitami a karavanseráji. Překrásná horská vesnička Abyaneh - jedna z nejstarších vesnic v Iránu, postavená z červeného jílu, kde ženy nosí pestrobarevné kroje. Cestou do Esfahánu zastávka v Natanzu u mešity a hrobky sufijce Abd al-Samad z konce 13.stol.

5.-6.den: Esfahán. Nejkrásnější město Íránu - Esfahán (UNESCO): obrovské šáhovo náměstí Naqš-e Džahan s mešitami Imáma a Lotfolláha, královský palác Ali Qapu, letohrádek Čehel Sotun, starobylé mosty např. Si-o-Se Pol, Khaju, Pol-e Čúbí. Přes slavný bazar k nejstarší mešitě Mashed-e Jameh, zdobný arménský kostel Vank s bohatým muzeem, atd. Přejezd přes dramatické pohoří Zagros do Sús. Cestou zastávky s výhledy na horské velikány, návštěva hradu Falak-ol-Aflak v Choramabádu (3.-7.stol.) a poetického íránského venkova.

7.den: Súsy - jedna z metropolí Elamské a Perské říše a údajně nejdéle osídlené město světa: palác Ápádáná, mauzoleum proroka Daniela. Šuštar – přehrada a mosty postavené Římany ve 3.stol. (UNESCO). Nejzachovalejší pětistupňový zikkurat na světě - Čoga Zambil (13.stol. př.Kr., UNESCO). Noční přejezd do Šírázu.

8.-9.den: Šíráz  - "město básníků, růží a slavíků" (a před islámskou revolucí i vína): městská pevnost Arg, hrobky slavných básníků Háfeze, příp. Sádího, Rajská zahrada Eram (UNESCO), hammam,  bazar, oranžérie, romantická Al-Molkova mešita růží, skvostný komplex zrcadlových mešit Šáh Čerák, příp. starý vstup do města - Brána Koránu. Výlet do Naqš-e Rostam: hrobky achajmenovských vládců, skalní reliéfy. Ceremoniální město Perské říše - Persepolis (UNESCO) - síň sta sloupů, paláce králů aj. Hrobka Kýra Velikého - Pasargad (UNESCO).

10.-12.den: Přejezd do Yazdu, centra vyznavačů Zarathuštry - Yazd: chrám věčného ohně áteškade, pohřební věže mlčení, křivolaké uličky starého hliněného města, zahrada Bagh-e Dolat (UNESCO). Oceníte moudrost středověkých stavitelů podzemních vodovodů (kanátů) i domů s přírodní klimatizací a větrnými věžemi (badgiry). Výlet do horské zoroastrijské svatyně Čak Čak nebo do pouštní vesničky Choranag. Návštěva ledárny a karavanseráje v Meybod. Noční přejezd lehátkovým vlakem do Bandar Abbasu.

13.-14.den: Perský záliv, Bandar Abbas - místo, kde se mísí Afrika s Íránem, jak poznáme na místních lidech, zvycích, hudbě i jídelníčku. Některé ženy stále používají masky s mřížkami přes celý obličej. Prohlídka rybího trhu,  mořské promenády, přejezd lodí na ostrov Qešm v Perském zálivu. Starý rybářský přístav Laft s větrnými věžemi. Plavba džunglí mangrovníků Harra se spoustou vodního ptactva a ryb. Výlet do unikátního měsíčního kaňonu „spadlé hvězdy“ a obranným jeskyním Chorbas nad mořem. Pozorování delfínů během plavby k ostrůvkům Naz a Hengam, kde navštívíme autentický trh. Přelet do Teheránu.

15.-16.den: Teherán - šáhovy paláce Golestan, slavný teheránský bazar,  muzeum klenotů mj. s Mořem světla "Darya-e-Noor, (největší růžový diamant světa se 182 karáty). Pro zájemce volno na nákupy suvenýrů, návštěvu dalších muzeí, popř. možnost vyjet lanovkou na horu Tochal (3957m) s výhledy na celou obří metropoli, podle zájmu návštěva hrobky Ajatoláha Chomeiního v noci cestou na letiště. Odlet domů.

V ceně je: Letenky z ČR s přestupem, přelet Qešm - Teherán, veřejná a nájemní doprava (komfortní dálkové busy, minibusy, vlak, taxi, metro, MHD), 13x ubytování se snídaní (hotely, penziony), 1x nocleh ve V.I.P. autobuse a 1x ve vlaku s povlečením, český a podle potřeby místní průvodce, cestovní pojištění, informační materiály.
V ceně není: vízum a jeho vyřízení (2 200,-), vstupné, strava kromě snídaní v ubytování,  příplatek za jednolůžkový pokoj (cca 5900,-).

Na vstupy a stravu je potřeba počítat cca 200 Euro navíc.
Vízum řešíme cca 1,5 měsíce předem, je potřeba pas bez izraelského víza, platný ještě min. 6 měsíců po návratu. O vízum lze žádat 3 měsíce po příp. předchozím návratu z Iránu.

REZERVOVAT

Změna itineráře pro letní program

Vzhledem ke smrtícím teplotám na jihu Íránu v létě bude v červencovém termínu program lehce upraven:

11.-12.den: Přelet do Teheránu, výlet v horách s výhledem na Damavand (nejvyšší horu mezi Portugalskem a Afghánistánem a nejvyšší vulkán v Asii, 5610 m.n.m.,  ubytování v pohoří Alborz.
13.den: Přejezd se zastávkami v horách ke Kaspickému moři, ubytování v rodinné vile, možnost koupání.
14.den: Návštěva rybího trhu, po dopoledním koupání v Kaspickém moři se vydáme přes hory Alborz zpět do Teheránu.
15.den: Prohlídka Teheránu podle běžného itineráře.

Na mapu cesty se můžete podívat zde, návrat z jihu do Teheránu letecky.

Délka tras: letadlem 8 000 km, po zemi 3200 km, pěšky 3x 5- 8 km (volitelně)

Počasí: vzduch 15- 36°C, voda 16- 22°C - květen/červen
Počasí: vzduch 6 - 26°C, voda 13- 22°C - listopad

Fotogalerie Írán

vzpomínka na iránsko-americké přátelství je stále živá
student teologie v Qomu
Ašura v Teheránu
idylka u Kaspiku
na internetu číhá ďábel!
Vždy příjemné iránky
Takht e Soleyman
Na návštěvě u nomádů
Širáz
Yazd
Esfahan
Esfahan-Masjed e Jamed
Esfahan
Kašan
Esfahan
Qom
Teherán
Kaspik
Masuleh
Persepolis
svátky Ašura
Krásy Iránu
Abyaneh
Damavand v červnu

Názory lidí, kteří s námi cestovali:

Irán - podzim 2017

Dobrý den, děkuji Vám za optání. Já jsem byla z této země nadšená, hrozně se mi tam líbilo. Je tam spousta krásných památek, hezkých míst a hlavně příjemných lidí. Dokonce jsem byla pozvána se Zbyňkem do jednoho domu na čaj, žel jsme měli málo času, tak jsme museli odmítnout. Kdyby to bylo možné, tak bych tam ještě zůstala a užívala bych si místní atmosféry. Cestování pro mě bylo příjemné, program byl výborně připraven a průvodkyně Mona byla perfektní. Jsem ráda, že jsme toho tolik viděli, škoda, že nebylo tolik času si všechno prožít a zažít.  Pokud chcete trošku kritiky, tak nevím, proč jsme museli jet zpět z ostrova Qešm na pevninu a teprve odtud letět zpět do Teheránu. Na ostrově je také letiště. A ty noční lety a dlouhé čekání v Istambulu možná byly také zbytečné, ale zvládli jsme to dobře. Jak jsem psala výše. Já jsem byla nadmíru spokojená, program, hotely a průvodkyně byli výborné. Mockrát Vám děkuji za přípravu hezké dovolené.
Eva Š.

Dobrý den, paní Khademi, děkuji Vám za krásný zájezd po Iránu, kterým jste nás prováděla. Ne vždy se člověk na zájezdech setká s milým a profesionálním přístupem průvodce, s obratným,rychlým smlouváním s taxikáři, s recepčními, s výborným řešením dopravních prostředků, atd. Ve vašem případě tomu tak jistě bylo. Všem svým známým Vás mohu jen doporučit. Právě díky Vám zájezd proběhl naprosto bez problémů a Irán ve mě zanechal krásný dojem. Ivo B.

Irán - jaro 2017

Na jaře 2017 jsme se ženou podnikli cestu do Íránu. Zájezd v mnohém předčil naše očekávání (velkolepé stavby, příjemní místní lidé, bezpečnost v zemi, doprava, až asi na 2 výjimky dobré ubytování). Velkou zásluhu na naší spokojenosti měl autor programu zájezdu a průvodce Petr Štětina. Svou práci dělal na více než 100%. Má hluboké znalosti o Íránu, je zkušený, jazykově vybavený (částečně mluví i persky).
Standa, Jablonec n. N.

Letos jsem absolvovala zájezd do Íránu s průvodcem Petrem Štětinou. Zájezd naplnil mé očekávání nejen krásnou přírodou a památkami, ale i díky Petrovi, který se nám po celou dobu zájezdu maximálně věnoval i nad rámec svých povinností. Budu ráda, když i na dalších cestách se s Petrem jako průvodcem setkám. Líba

Zájezd na 16 dní v Íránu, listopad 2016 

Vrátil jsem se právě z podzimního putování Persií a musím se Vás rovnou optat. Sháníte na své cesty někoho, kdo: - Vás vyseká z rukou íránské policie, když fotíte věci zakázané - Vás protáhne i tam, kam mají křesťané a nevěřící vstup zakázán - dohoní dálkový VIP autobus, když Vám zrovna odjíždí - Vás zavede do íránské rodiny, kde Vám děvčata ukáží víc jak odkryté kotníky - Vás kdykoli  vyvede ze spletitých uliček bazárů - Vám dokáže zasvěceně povídat o historii a hlavně Vás dokáže i v sandálech vytáhnout sněhem až do výše 3.951 metrů? V tom případě je Petr Štětina se svými neuvěřitelnými schopnostmi ten pravý, komu se můžete svěřit. Takže ještě jednou, díky Petře. Petr Š. 

Absolvovala jsem letos poznávací zájezd do Iránu s průvodcem Petrem Štětinou a byla jsem velmi spokojena. Petr je úžasný průvodce, domluvil se s místními, vše perfektně zorganizoval, byl vstřícný a obětavý. Díku němu jsem prožila opravdu krásnou dovolenou. Peťo díky moc a ať se ti daří, Hana Oralová

Irán - podzim 2014

 Ahoj Petře,
často vzpomínám na krásné zážitky,škoda, že to tak uteklo. Ještě si pochutnávám na zbylých datlích, pistácie šly na odbyt tak rychle, že na mne skoro nezbylo.  
Hodnocení jsem poslala do Alvarezu, paní Doležalové, napsala jsem, že zájezd do Íránu byl úžasný a průvodce výborný. Nevím, jestli to takhle stačí. Byla jsem nadšená, splnilo to moje představy. Zůstane mi obohacení na duši, povznesení a nadhled a z toho pak žiji celý další rok.
 Díky za všechno, hezké vánoce, hodně štěstí na cestách v novém roce a někdy třeba zase na shledanou.
Choda Hafez, Květa Lokayová

Irán - podzim 2014 (v prodeji též u CK Alvarez a Nomád)

Vážení zaměstnanci cestovní kanceláře Alvarez děkuji vám za dokonalé připravení zájezdu do Iránu.Nejvíc vás ale obdivuji jak si umíte vyhledat průvodce.Navštívila jsem Irán s průvodcem Petrem Štětinou.
Poznávat Irán s ním,bylo naprosto dokonalé.Nejen,že byl jazykově vybaven perfektní angličtinou,ale i perštinou se všemi jejími nonverbálními projevy.Díky jemu jsme mohli hovořit s Peršany a s Peršanky a mohli jsme se tak dozvědět více z jejich pohnutého života ,i o jejich radostech a přáních. Ve všem byl nápomocen ,nejen že nám pomáhal s kufry,ale prováděl nás po bazarech,tam nám pomáhal se smlouváním,při nákupech ve veselém tonu.Pomáhal nám vybírat jídlo při obědech nebo večeřích.Díky jemu jsme mohli nádherně prožít muslimské svátky,navštěvovali jsme mešity,p arky,archeologické památky,musea a díky jemu jsme byli pořád obklopeni Peršany,to bylo asi to nejkrásnější.Hovořil s nimi a nám vše překládal.Jezdili jsme taxíky i autobusy,poznávali jsme okolní přírodu a zavedl nás do krásných zákoutí ve městech,které znal.Mohli jsme si přednášet básně,které měl připravené a které také hezky přečetla spolucestovatelka Pavla.  Díky Petru Štětinovi jsem prožila neobyčejnou dovolenou.Jana Skumancová

Ahoj Petře,
Nejsme na velké psaní, takže alespoň:  Vzrušující setkání s dávnou minulostí a poznání života dnešních obyvytel této úžasné země, navíc s průvodcen Petrem Štětinou, který má hluboké znalosti o minulosti i současnosti země. Byli jsme velmi spokojeni, doporučujeme.
 Srdečně zdraví Zikmudovi Nymburk

Nebojte se Iránu, aneb šátek se dá vydržet. - Írán, květen 2014

Zdravím všechny, kteří by možná chtěli jet do Iránu, ale ještě nevědí s kým a jestli tedy jo nebo ne a zda je to bezpečné. Několik let jsem byla pro mého muže blázen, když jsem s tímto nápadem přišla. Ani to vlastně nebyl úplně můj nápad. Když začnu od lesa, před pár lety nám Petr Štětina zorganizoval cestu do Uzbekistánu, která patří k jedněm z našich nejkrásnějším dovoleným. Byli jsme unešení z památek, z lidí….. a tam nám tamní řekli, chcete-li vidět ještě něco impozantnějšího a krásnějšího, než u nás, jeďte do Iránu. A tak díky Petrovi, nadšenci do této země, který říká věci na rovinu, se posléze i manžel stal druhým bláznem a 8.6.2014 jsme se ve zdraví vrátili. Co vás nejvíce ohromí, krom památek, je obrovská vstřícnost a přátelskost lidí. Na vždy se mi vryl zážitek, když jsme kapku zabloudili v Esfahanu a nemohli stále trefit na náměstí, jak nás 3 mladí lidé k němu dovedli a jelikož na silnicích mají absolutní přednost auta, mě jedna z dívek vzala za ruku a jako maminka své dítě, převedla bezpečně přes silnici.
A ten každodenní šátek na hlavě? Dost mě prudil, ale nakonec díky obrovské nabídce na tamějším trhu, si ho dámy můžete každý den měnit podle nálady, oblečení nebo počasí a spát v něm nemusíte.

Írán + Damavand, květen 2014

 Díky za program a bezva společnost. Zájezd se mi líbil, druhá část poznání byla objektiivně slabší, pokud by šlo o mne vypustil bych ji a zpět z jihu se vrátil letecky. Bylo to fajn a snad to nebylo naposledy. Snad Armenie,Gruzie. Hodně štěstí i nových zážitků.Život je super ale šíleně ubíhá a tak je krátký. Vojta

Írán, listopad 2013

Petře, jeste jednou dekuji za perfektni pruvodcovske sluzby v Iranu.Byla jsem beze zbytku spokojena,hlavne ocenuji tvoje prijemne a nekonfliktni chovani,perfektni odbornou pripravenost a taky znalost perstiny.Bez tebe bychom byli castokrat bezmocni a ztraceni..Mej se moc krasne,preji dobre klienty a zajimave cesty. S velkym dikem Eva

Hodnotenie zájazdu do Iránu , ktorý sa realizoval v dňoch 3. – 18.11.2012 s CK GOOD PLACES

Mám už pomerne veľké skúsenosti s cestovnými kanceláriami na českom trhu i keď som občan SR. Predmetný zájazd bol pomerne náročný na presuny a vyžadoval určité skúsenosti. V tejto súvislosti veľmi oceňujem služby nášho sprievodcu Ing.Petra Štetinu, ktorý počas celej cesty preukazoval výborné organizačné schopnosti, staral sa o pohodlné zvládnutie aj tých najťažších úsekov. Vďaka jeho komunikačným schopnostiam vládla po celý čas pohodová atmosféra. Vďaka menšej skupine bolo možné hlbšie preniknúť do skutočného života miestnych milých ľudí.
Týmto sa chcem poďakovať za krásny výlet a odporučiť služby  CK GOOD PLACES všetkým záujemcom o nezabudnuteľné zážitky.

Viliam P., Bratislava

Hodnocení cesty

Zájezd do Turkmenistánu

Senzační možnost nahlédnout do tajemství této svérázné země, po desetiletí odloučené od zbytku světa vládami postsovětských autokratů. Směs megalomanské okázalosti z ropného bohatství, památek z dob dávných říší a tradičního života v pouštích a vyprahlých horách. Poznáme také oblast turkmenských kmenů v Iránu a nejposvárnější íránské město Mašhad.
Zájezd je možné podniknout jako rozšíření hlavního zájezdu do Íránu nebo jako samostatnou cestu.

Zájezd je možné podniknout jako rozšíření hlavního zájezdu do Íránu nebo jako samostatnou cestu.

21.3. - 31.3.2018 , 11 dní, 45.490,- 44.490,-  sleva last minute
31.10. - 10.11.2018
, 11 dní, 45.490,-

REZERVOVAT

Program zájezdu:

1.-2.den: Praha – Ašgabat. Letecký přesun s přestupy do hlavního města Turkmenistánu – Ašgabatu. Prohlídka města - park Nezávislosti s prezidentským palácem, bizarní vládní budovy a sochy vládců, mešita Ertogrul Gazy, ruský bazar.

3.den: Nisa, Darwaza. Autem do Nisa – kdysi hlavního města parthské říše ze 3. stol. př.Kr. dále jeepy přes pouštní oázu Erbent s velbloudy a jurtami k 70 m širokému hořícímu kráteru v zemi, tzv. Darvaza, brána do pekla. V noci pozorování hry barev hořících plynů, barbeque a noc v jurtě nebo stanech pod hvězdnou bání pouště Karakum.

4.den: Konye Urgench. Prohlídka ruin pouštních pevností Diyarbekir a Šahsenem, přejezd jeepem do Konye Urgench (UNESCO), někdejšího hlavního města Chorézmu a správní středisko za Achajmenovců. Návštěva komplexu památek (mj. Kutlug-Timurův minaret, mauzolea, zbytků pevnosti Ak Kala a Chorezm Bag, atd.). Ubytování ve městě Dašoguz sovětského stylu u hranice s Uzbekistánem.

5.den: Dašoguz, Izmukšir. Výlet k pouštní pevnosti Izmukšir, přejezd vlakem turkmenskou krajinou do Ašgabatu (15h), Noc v lůžkovém vlaku.

6.-7.den: Přejezd přes horský hraniční přechod Bajgiran a dále do Mašhadu. Prohlídka nejposvátnějšího místa Íránu - komplex hrobky 8.šítského imáma Rezy (turistům nemusí být vstup dovnitř hrobky povolen), Haram-e Razavi, rozsáhlý komplex mešit, muzeí, bazar aj. Hrobka básníka Ferowsího u městečka Tus. Další den přejezd malebnou krajinou oblasti Golestan.

8-10.den: Návštěva unikátního před-islámského pohřebiště Chalid Nabi v horách íránského Turkmenistánu (tzv. Turkmen Sahra). Řady kamenných sloupů –falických symbolů na mužských a kruhových symbolů na ženských hrobech. Věž z r.1006 u Gonbad-e Kavus (UNESCO), přejezd do Teheránu, odlet do Prahy nebo začátek zájezdu po Íránu.

V ceně je: letenky Praha – Ašgabat, Teherán – Praha s přestupy, veřejná a nájemní doprava (jeepy, komfortní dálkové busy, minibusy, vlak, taxi, MHD), ubytování ve dvoulůžkovém pokoji většinou se snídaní a s příslušenstvím (hotely, penziony), 1x nocleh ve spacím vlaku s povlečením, 1x ve společné jurtě nebo stanech vč. BBQ večeře a snídaně (spacák a podložky zajištěny), český a podle potřeby místní průvodce, zvací dopis do Turkmenistánu, podpora místní CK, informační materiály.

V ceně není: íránské vízum a jeho vyřízení (2 200,-), turkmenský vízový a migrační poplatek (při příletu, cca 115USD), vstupné, strava kromě uvedené v itineráři, zdravotní připojištění, příplatek za jednolůžkový pokoj (cca 8900,-), hotel na dopoledne po příletu.
Na vstupy a stravu je potřeba počítat cca 200 USD navíc.

Na vstupy a stravu je potřeba počítat cca 150 Euro navíc.

V případě účasti pouze na zájezdu do Turkmenistánu bez cesty po Íránu je možné po domluvě přiletět rovnou do Ašgabádu, ušetří se pár tisíc za íránské vízum a cestovní výlohy.

REZERVOVAT

goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Iran Iran Iran Iran Iran Iran Iran Iran