O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

MEDITACE V INDII

Meditace v indickém Himaláji s návštěvou kulturních center tibetského exilu a Taj Mahal.

14.9. - 30.9.2018 - 46.990,-
NEZÁVAZNĚ PŘIHLÁSIT NA ZÁJEZD

Nenechte se ovládat vlastní myslí,
staňte se naopak mistry v jejím ovládání.

Devítidenní kurz meditace a zdravého pohledu na svět, při kterém se naučíme, jak vnímat svět kolem nás tak, abychom neškodili sobě a tím ani svému okolí. Kurz probíhá v Indii pod vedením zkušeného indického učitele Ajay Kapoora, který zasvětil celý život meditacím, studiu lidské mysli a nyní i výuce jak v Indii, tak v USA, Evropě a Číně.
Nauka je naprosto nenáboženská, nedemagogická a velmi praktická pro život v západní společnosti, i když vychází z hinduismu a buddhismu.
Vynikající duševní úklid a vhled do umění meditace pro začínající i pokročilé. Žádné předchozí zkušenosti nejsou potřeba, ale zásadní předpoklad a požadavek pro účast je otevřená mysl novým věcem a ochota alespoň zkusit se podívat na svět z druhé strany.

Každodenní program zahrnuje výuku a praktikování meditace, jógu, kreativní meditaci, kde si vlastní tvorbou osvojíte to, co se zrovna učíme, 2 přednášky, konzultace, atd.
Naši učitelé mluví anglicky a zároveň probíhá překlad do češtiny.

Cílem není stát se jogínem, buddhistou nebo následovat nějakou rigidní nauku a rituály. Sami si budeme moci zjistit, co všechno se nám v mysli honí za myšlenky a jak nad nimi sami ztrácíme kontrolu. Ani nevíme, proč vznikají a kam se ubírají. Je také zajímavé zjistit, jaké pocity a situace nám tím ve výsledku způsobují. Ideální by bylo dojít k vnitřnímu tichu a napřímit náš myšlenkový potenciál požadovaným směrem, ale to je pro začátek moc náročný cíl. Místo toho se budeme snažit pomocí speciální techniky vystopovat kořeny našeho nedobrovolného vnitřního blábolení a zbavit se jej jednou pro vždy. Negativní myšlenky nebo nicotné přemítání o tom, co bylo nebo bude, nahradíme při meditacích mantrami. Mantry jsou absolutně pravdivá prohlášení, která platí vždy, všude, pro všechny a přeložíte si je do vlastního jazyka tak, aby dávaly co největší smysl a mohli jste si je sami ověřit.

Jednoduše řečeno, na 9 dní se ponoříme do velice zajímavého učení, dozvíte se spoustu zajímavých faktů, které si sami můžete hned vyzkoušet. Letos proběhne již šestý ročník a pokaždé jsou lidé nadšení a odjiždějí takřka s novým vzděláním.

Budeme rádi, když nám zavoláte (777689000) a probereme Vaše případné dotazy a pochybnosti.

Kurz se koná na úžasném místě s výhledem na štíty Himaláje, navíc v oblasti obydlené tibetskými exulanty, takže se před a po kurzu dozvíte i hodně o tibetské kultuře, buddhismu, souvislostech a navštívíte svatyně tibetského buddhismu, vč. sídla H.H. Dalai Lamy XIV., kterého se nám při troše štěstí podaří zahlédnout na buddhistickém učení.  Podnikneme také celodenní výlet do hor na magické místo na dosah od impozantních vrcholů.
Na závěr zájezdu zavítáme na otočku ke světovému skvostu Taj Mahalu
.

Plán cesty:

1. den – odlet z Prahy
2.den - přílet do Delhi, transfer do tibetské čtvrti v Delhi, odpočinek v hotelu. Podle času prohlídka centra Delhi (Červená pevnost (UNESCO), rušný bazar Chandni Chowk,…). Večer odjezd autobusem do horského městečka McLeod Ganj, sídla HH Dalai Lamy XIV. Noc strávíme v autobusu.
3.den - ráno příjezd do McLeodGanj, ubytování, prohlídka městečka, návštěva paláce H.H.Dalai Lamy, aklimatizace, odpočinek.
4. den odpoledne až 12. den dopoledne - prezenční intenzivní kurz meditace v centru Z-Meditation pod odborným vedením zkušených instruktorů meditace s překladem do češtiny. Bydlí se přímo v meditačním centru, ve chvílích volna je možné prozkoumávat okolní rýžová políčka, čajové plantáže v horách, malebné vesničky, atd. Plná penze – vegetariánská, nepálivá.
13.den - dobrovolný jednodenní výlet do magického horského sedla Triund s výhledem na Himaláje nebo k vodopádům.
14.den - relaxace v horském městečku McLeod Ganj, možnost různých druhů masáží (kvalitní a levné), bližší poznání tibetské kultury a filozofie. Večer odjezd do Dilí.
15. den: ráno příjezd do Dilí, ubytování v hotelu, odpočinek, prohlídka Dilí, lotosový chrám, Humayunova hrobka, Qutub Minar (UNESCO),   atd., nákupy na bazaru.
16. den: možnost organizované prohlídky Dilí nebo jednodenní výlet do Agry (Taj Mahal), příp. další den zůstaneme v McLeodGanj.
17. den: Transfer na letiště, odlet do ČR, návrat do reality...

cena 46.990 vč. letenky s popl.

Cena zahrnuje: letenku v optimální knihovací třídě s poplatky, dopravu taxi, autobusem, vlakem a motorikšami, ubytování v turistických hotýlcích, česky mluvícího průvodce, kurz meditace v angličtině s českým překladem a s veg.stravou - plná penze, pojištění CK proti úpadku, tištěné materiály.

Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vízum a jeho vyřízení (1050+ 300,-), stravu mimo kurz, spropitné, příplatek za jednolůžkový pokoj cca 3 500,- (v ubytování mimo kurz, na kurzu je počet pokojů omezen, single tedy podle aktuálních možností)

Nejedná se o masovou záležitost, zájezd se koná již od 5 účastníků.

NEZÁVAZNĚ PŘIHLÁSIT NA ZÁJEZD

  • Tento kurz je systematické odhalování zaběhlého systému myšlení, který je skryt hluboko v podvědomí. Podmínkou účasti je otevřenost novým poznatkům, nezaujatost a schopnost oprostit se od vlastních soudů a hodnocení sebe sama i světu kolem.
  • Můžeme tak výrazně zlepšit kvalitu našeho života, jediným požadavkem je Vaše snaha, objektivnost a upřímnost.
  • Proč zakládáme naše štěstí na penězích, společenském postavení, věcech a lidech? Zlatý důl je přímo v nás...
  • V Indii budete mít možnost číst štěstí v očích chudých lidí, kteří nemají vůbec nic, ale přesto jsou šťastnější než my. Pomůže nám to odhalit pravý význam pojmu štěstí?
  • Naše zdraví a životní situace je především odrazem našeho myšlení.
  • Indie je po tisíciletí velice silným místem pro duchovní práci. Navíc nám někdy až šokujícími obrazy, kterými nám ukazuje skutečnou realitu všedního života, pomůže zatřást naším zkostnatělým vnímáním světa kolem nás.

Informace o našem učiteli naleznete zde.

Před buddhistickou knihovnou, kde se každý den konají zajímavé přednášky

 

Cesty k sebepoznání - kurz meditace v Indii

Více informací Vám poskytneme na telefonu 777 689 000.

Meditace v Indii - fotky z kurzů z uplynulých let

Meditace v Indii - naši učitelé Ajay a Suruchi
Meditace v Indii 2010
výlet do Agry
Himachal Pradesh
Meditace v Indii
Meditace v Indii 2009
Meditace v Indii - kousek od ašrámu
na terase ašrámu
Meditace v Indii
výhled z terasy směrem do hor
Meditace v Indii
na výletě v Norbulince - institutu pro tibetskou kulturu
Meditace v Indii - pohled do hor z ašrámu
čajovníkové plantáže v okolí
na procházce po čajových plantážích v okolí ašrámu

Co o kurzu meditace a celém zájezdu do Indie napsali jeho účastníci z minulých let:

Meditace 2018:

Byla jsem s Good Places v Indii na cestovatelském pobytu s meditací. Byl to pro mě nezapomenutelný zážitek a určitě se vrátím. Pro mě to byla první dovolená v životě, která mi splnila má přání a mě představy. Martina V.

S Good Places jsem cestovala do Indie na meditativní a poznávací pobyt poblíž Himalájí. Celý výlet byl skvěle organizován a Petr Štětina je skvělý průvodce, na kterého je spolehnutí. Ze zážitků  budu čerpat celý život. Pokud bude další příležitost, moc ráda s touto cestovkou pojedu znovu. Eva

Mohu jenom vřele doporučit...Byla jsem s Good Places a s Petrem Štětinou letos v Indii a byla to nejlépe připravená a zorganizovaná dovolená v mém životě.. plus milý a starostlivý průvodce, který o nás pečoval jako o vlastní :-)..Ještě jednou díky. S touto cestovkou bych se po své zkušenosti nebála jet kamkoliv.  Štěpánka  

Meditace 2016:

Radka Šebková: S Petrem jsem letos navšívila Indii-meditační kurs. Píšu, abych ho doporučila všem, kdo mají chuť navšítivit tuto zemi a ještě dostat opravdu velkou nadhodnotu v podobě kursu meditace - a to v českém překladu. Opravdu mi to dalo MOC. Ujasnila jsem si věci, které jsem četla, byly mi srozumitelné, ale ten kurs mi to všechno krásně sjednotil! Je to stejně na nás - jak si to uděláme - TEĎ a TADY- jak jednoduché a prosté... jen docvaknout! Petře - DĚKUJI MOC - že jsi a máš úžasnou cestovku!!!

 Zuzana SadowáPrávě jsem se vrátila z Indie s Petrem Štětinou a můžu všem jen doporučit. Již delší dobou se zabývám esoterikou, ale na osmidenním meditačním kurzu jsem zažila zázrak. Z okolních hor působí velmi silné energie ve spojení s meditací zažijete nekonečnou, čistou lásku a hluboký vnitřní klid duše s pocitem nekonečného štěstí. Je to stav, který nejde ani popsat, musí se zažít, a nikdy ho už neopustím. Indie je nádherná, s průvodcem jako je Petr, zažijete a uvidíte maximum co se dá. Děkuji, Péťo.

Zdravím všechny, Pobyt v Indii bylo něco úžasného, Díky pomoci Petra Štětiny, Lucie Smržové a spol. jsem měl tu možnost prohlédnout a nasát místní atmosféru (spíše venkovskou, v Delhi jsme strávili okolo 2 dní). Prostě perfekto, dostalo se mi něčeho víc než bych kdy byl schopný čekat... Co na to říct, nepopsatelný zážitek popsatelný pouze svou nepopsatelností :)... Díky moc and Stay Awasome!”
Pawel

Meditace 2013:

Ahoj Petře,
Co se týče hodnocení kurzu:
- pro mne skvělý zážitek,
- potvrzení toho k čemu jsem zatím ve svém životě došla,
- úžasní učitelé mající kurz postavený na pro mne srozumitelné filosofii a psychologii, se kterou jsem se ztotožnila,
- skvělá parta lidí.
Prostě samé superlativy.

Měj se fajn, Petra

Meditace 2013 - Stran toho hodnocení - pro mě je to příliš brzy. Co jsem se vrátila, díky tomu co se kolem mne dělo hned po návratu.  A nyní i děje jsem  pochopila jak vše do sebe naprosto neuvěřitelně zapadá, nesdělitelné a naprosto fascinující..... Vnímám, že pro mne přes veškeré úsilí není možné dokázat  udržet mysl v pozornosti a bdělosti po návratu do běžného kolotoče, jako se mi to dařilo tam a v té síle. Mám pocit, že naše společnost dělá vše pro to, aby nás všemi možnými způsoby neustále rozostřovala. Však kdo chce, hledá způsob, kdo chce hledá výmluvu. My zúčastnění máme díky Tobě výhodu, že známe způsob :-).
Děkuji !
Eva

Zápisky ak.mal.doc Dany Puchnarové z cesty Meditace v podhůří Himaláje, 2011

MEDITACE V.doc HIMALAJE 25.11.- 12.12. 2011.doc
velikost: 48kB  |  vloženo: úterý 7.února 2012 v 17:56:32  |  staženo: 4073x

stahuj

Co o kurzu meditace a celém zájezdu do Indie napsali jeho účastníci z minulých let:

Meditace v podhůří Himaláje, zájezd 2011

Nevšední, hluboký, zajímavý zážitek, který zanechal trvalé stopy v mém srdci a paměti.
Pobyt v Indii bylo setkání s pravým životem, který nic nepředstírá, na nic si nehraje, je to tvrdá realita. Občas si Indové také rádi zahrají na „lepší“ lidi s tím, že se s Vámi ochotně vyfotí, nebo spíše Vy s nimi u nějaké památky, a pak to možná ukazují svým blízkým, jak jsou na tom dobře. Nicméně ve srovnání s tím, jak je to u nás, je to pořád ještě hodně nevinné...
Meditaci vřele doporučuji a doporučila bych ji všem, aby se měli možnost zastavit, uvědomit si něco, sebe sama, kam že se to vlastně řítíme, za čím, za jakým „blahobytem“/stresem/nemocí?
Zde v Čechách je těžké takovému životnímu tempu a tlaku odolávat, ale tím spíše je dobré se naučit určité techniky/mantry, jak toto vše lépe zvládat.
Meditací se mi pootevřely dveře k neznámému, ještě pořádně nepoznanému - lásce v té nejčistší podobě.
Alena

Meditace v podhůří Himaláje, zájezd 2010

Chtěli bychom to označit za velmi výtečný zájezd, který v sobě obnáší prvky poznání Indické a Tibetské kultury, přírodní krásy a vnitřního světa směřujícího k sobě samému. Zájezd je v tomto ohledu rozhodně velkým přínosem. Bylo to naše první poznání Indie a člověk s příjezdem do této země je plný předsudků a strachu o svou bezpečnost. Naopak v místech, kde jsme se pohybovali jsme se cítili nadmíru bezpečně. Doprava tam i zpět i po místních destinacích, byly bezstarostné a vše probíhalo v naprostém pořádku. Díky průvodci jsme měli kdykoliv možnost podívat se na místa, která jsme si sami zvolili, čímž zájezd získal na momentálním dobrodružství.

Lidé byli k našemu překvapení velmi otevření, jen je potřeba se připravit na kulturní šok, před čímž nás varoval i náš průvodce. Mnoho žebrajících a pouliční nepořádek byl zcela normální, zejména pak v městských čtvrtích hlavního města. Doprava je tam velmi chaotická a přesto si pak člověk uvědomil, že je někdy bezpečnější, jak u nás v ČR, protože řidiči jsou zde velmi pozorní. Kulturní památky byly s láskou udržované a někdy až vysloveně rajské.

Při meditacích si člověk uspořádá myšlenky a pokud by si z meditací nic nevzal, tak odjede, jako velmi odpočatý. Díky tomu, že meditace neobsahují náboženské prvky, je zájezd velmi vhodný pro každého, kdo se o meditace a vnitřní klid zajímá. To je také důvod, proč si každý, byť je začátečník, nebo pokročilý, vezme z toho, co je nejlepší pro něj samotného. Učitelé probírají celou škálu myšlenek vedoucí k vlastnímu zamyšlení a zamyšlením se nad pravdou, která nikoho nenechá, aby se nad něčím nezamyslel. Meditace jsou vedeny tak, aby člověk vypnul všechny rušivé myšlenky, čímž jsme si velmi odpočinuli. Je to o tom, když si člověk řekne, že jede na dovolenou a vrátí se z ní, tak zjistí, že si vlastně vůbec neodpočinul.

Není nic, co bychom na zájezdu vytkli. Spíše jen snad, že deset dní meditace je docela dlouhá doba a po cca 6 dnech už hlava docela zlobí a je neklidnější, než na začátku meditačního bloku. Avšak za tímto účelem člověk tento zájezd volí. Což znamená, že chce-li člověk poznat Indii a krásu Indické země, tak tento druh zájezdu není ten pravý.

Na závěr za nás můžeme říct, že nám to přineslo tolik nového, že bychom rádi zájezd absolvovali znovu. Můžeme jen doporučit a děkujeme Petru Štětinovi, že nám zájezd zařídil zcela bezstarostně.

rodina Slívova

Meditace v podhůří Himaláje, zájezd 2009

1,Místo bylo naprosto úžasný,klidný,krásná krajina kolem,učitelé úžasní, skvělí :).
Kurz meditace byl skvělej,hodně vysvětlení a zábavnej.Myslím,že všem toho hodně dal.
2,Ostatní výlety mimo kurz byly dobrý,líbilo se mi,že jsme se na všem domluvili a mohli jsme si vybrat kam půjdeme. Mohli poznat autobusy,kterýma jezdí všichni Indové a poznat jak to u nich chodí a jak to tam mají.Jet autobusem v Drahamsale byl krásnej neuvěřitelnej zážitek a vlakem ,kde jsem mohla sledovat indické rodiny, nebo jak je krásnej indickej postarší pár. Hodně povedený taky bylo to štěstí,že jsme viděli Dalajlámu.Takže 100% spokojenost s ost.výletama:)
3,McLeodGanj se mi jako místo zas až tak nelíbilo,bylo hodně turistický, takže tam nebyla moc možnost poznat úplnou indickou kulturu. Jídlo bylo výborný, ten výběr indický nebo evropský ..no paráda:)Ale za to okolí bylo nádherný, ty hory kolem ten vzduch a tak. Kousek na treky. Ale Drahamsala se mi líbila víc.Taky byla dost vysoko a bílých tam bylo míň a ty trhy tam a ty ulice byly takový víc indický.
Eliška M. (15 let)

další hodnocení a názory naleznete v sekci Reference - řekli o nás

zde by měl být flashový banner

goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Himachal Himachal Nepal Nepal Nepal Mexiko Mexiko Gruzie Gruzie Gruzie Gruzie Gruzie Iran Nepal Nepal Nepal