O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

Kolumbijský koktejl

Pokud máte při cestování rádi pestrou směs různorodé přírody, bohaté historie a původních kmenových etnik, stačí se vydat do jediné země. Kolumbie to má všechno. Na této výpravě procestujeme exotickou přírodu od životem překypujících amazonských pralesů přes zelené pahorkatiny, andské velehory s unikátním ekosystémem páramo, až po karibské, prosluněné pobřeží a pouštní oblasti Guajiry. Rozmanitost místní fauny a flory až bere dech, stejně tak, jako etnická různorodost Kolumbie - poznáme život více jak pěti různých indiánských kmenů, zatancujeme si s potomky afrických otroků a denně můžeme pozorovat i zajímavou směs všech těchto genů s Evropany při komunikaci s přátelskými a veselými Kolumbijci. Španělští kolonizátoři se při výstavbě měst v Kolumbii rozhodně  nežinýrovali, jak poznáme při toulkách po zdobných ulicích, kamenných náměstích a při návštěvách honosných kulturních a náboženských center. Odvážný boj za nezávislost, vyprávění místních o útrapách během občanské války a jejich smysl pro humor ještě více umocní náš obdiv k této, dnes již bezpečné zemi. Viva Colombia!

Během programu je možné individuálně vynechat některé aktivity a zůstat relaxovat na pláži nebo v termálech.

termín: 4.8. – 26.8.2018

Je možné, že výhodnější let bude přilétat zpět 27.8.2018.

Možnost zkrácených termínů, info na tel. 777689000 nebo zde.

cena bez mezinárodní letenky, včetně 4 vnitrostátních přeletů:

58.500,- při zaplacení zálohy do 30.12.2017
56.900,- pro klienty Good Places z roku 2017, záloha do 30.12.2017
57.900,- pro klienty Good Places z roku 2016, záloha, do 30.12.2017
61.990,- cena po 31.12.2017
cena letenky do Bogoty z Vídně, Prahy, Mnichova od cca 19.000 s Turkish Airlines přes Istanbul (návrat 27.8.2018)

REZERVOVAT

Poznámka: Je možné zúčastnit se jen části zájezdu a přiletět nebo odletět během cesty z nějakého většího města. Vyzvednutí nebo odvoz na letiště a vnitrostátní přelety zajistíme. Pro cenu a podrobnosti prosím volejte 777689000 nebo pište.

Zájezd do Kolumbie

Plán cesty po Kolumbii:

1.-2.den: Přelet do Bogoty s přestupem, ranní přílet, transfer do hotelu v historické čtvrti Candelaria. Po odpočinku toulky romantickými uličkami Candelarie, hlavní náměstí Plaza de Bolívar s katedrálou a parlamentem, prezidentský palác Nariño. Další netradiční místa prozkoumáme na kole s průvodcem – rušná tržnice s ochutnávkou exotického ovoce, které jste asi ani nevěděli, že existuje, kafíčko při návštěvě pražírny kávy, mistrovské graffiti, španělská corrida, přes živou čtvrť s lehkými děvčaty a travestity do moderní bankovní zóny, atd. Muzeum zlata s nejvýznamnější sbírkou předkolumbovských zlatých artefaktů na světě.

3.den: Návštěva vtipného muzea slavného kolumbijského umělce Fernanda Botera, který si liboval v kyprých ženách. Odjezd z Bogoty –  do Villa de Leyva. Toulky uličkami pohádkového kamenného městečka Villa de Leyva ze 16.stol. se starými kostely, klášterem a obrovským koloniálním náměstím. Výlet do muzea El Fosil s mj. 120 mil. let starou zkamenělinou kronosaura, návštěva skvostu organické architektury - hliněného domu Casa Terracota, aj.

4.den: Výlet to hor unikátním ekosystémem páramo k jezeru Iguaque, posvátnému pro indiány Muisca.

5.den: Přejezd do Bogoty, přelet do srdce Amazonie, indiánského puebla Leticie ležícího na řece Amazonce v zapadlém výběžku Kolumbie mezi Peru a Brazílií, kam se není možné dostat jinak, než vzduchem nebo pár dní po řece. Výlet do brazilského městečka Tabatinga, večer snad spatříme kajmany.

6.-7.den: plavba člunem po nejdelší řece světa do amazonské vesničky Puerto Nariño, výlet do útulku pro roztomilé opičky chápany. Přejezd do pralesních osad, kde žijí místní indiáni kmenů Ticuna, Cocama, Yagua nebo Miraña, u jednoho z nichž přespíme v chatrčích a pohovoříme s nimi o jejich filozofii a tradicích. Noční procházka po pralese. Výlet člunem do míst Amazonie, kde žijí obrovští černí kajmani a největší sladkovodní želvy Charapy. Procházky po živoucím pralese s místním průvodcem, jezero Tarapoto s růžovými amazonskými delfíny. 

8.den: Dopoledne odlet z Leticie do Bogoty, dlouhý přejezd do Salenta, srdce kávové oblasti.

9.den: Celodenní výlet do magického údolí Valle de Cocora, kde poznáme národní strom – voskové palmy, potouláme se po mlžném pralese a kolibří rezervaci.

10.den: Zona Cafetera (UNESCO): S místním pěstitelem kávy se vydáme do plantáží kávovníků pokrývajících malebnou pahorkatinu a dozvíme se zajímavosti o pěstování a zpracování slavné kolumbijské kávy s následnou degustací. Přejezd do hor Los Nevados v kolumbijských Andách se sopkou Nevado del Ruiz (5321 m).

11.den: Celodenní trek v mlžném pohoří Los Nevados v ekosytému páramo s obřími klejovkami, noc v horské ubytovně  završené zaslouženou koupelí v rajských termálních pramenech. Kdo nerad chodí, může zůstat v podhůří a nahřívat se v termálních pramenech.

12.den: Přejezd do Medellínu, dříve známého jako hnízdo drogového kartelu Pabla Escobara, nyní je to již moderní vzkvétající velkoměsto. Krátká prohlídka centra – La Catedral Metropolitana, náměstí se sochami F.Botera, bulváry s trhy. Večer přelet do Cartageny.

13.den: Cartagena de Indias (UNESCO): karibský přístav, přes který proudilo Španěly nakradené jihoamerické bohatství, z něhož vzniklo nejkrásnější město Kolumbie a možná i celé Jižní Ameriky. Usoudíte sami při procházkách opevněným historickým centrem, zdobnými ulicemi a náměstími, po nábřeží i po hradbách. Navštívíme mj. řadu kostelů, inkviziční palác a pevnost San Felipe nad městem, která zachránila město před dobytím Angličany. 

14.-15.den: Plavba člunem na ikonické karibské ostrovy Islas del Rosario. Seznámení s místní afro komunitou, ze které pochází řada slavných hudebníků. Výlet na pláž, večer možnost koupání se světélkujícím planktonem. Fakultativně možnost projížďky v živoucích tunelech mangrovníků, šnorchlování u korálového pobřeží, projížďka na kole nebo prostě jen odpočinek na pláži.

16.den: Návrat na pevninu a přejezd podél pobřeží do města Santa Marta. Cestou podle času a bezpečnostní situace projížďka na člunu vodním městem Ciénaga tvořeném dřevěnými domy na kůlech v mořské zátoce obývané také spoustou pelikánů. Návštěva haciendy, kde skonal osvoboditel Jižní Ameriky, Simón Bolívar. Večer možnost toulek po centru Santa Marty, kde přespíme.

17.den: Část věcí necháme v hotelu a po několika hodinách chůze džunglí NP Tayrona se ocitneme na téměř opuštěné karibské pláži. Relax na pláži, možnost šnorchlování nebo výletu k vodopádu. výstup skalnatou džunglí. Noc v hamakách nebo srubech na pobřeží.

18.den: Návrat exotickou přírodou NP Tayrona s návštěvou předkolumbovské indiánské vesničky El Pueblito, kde dosud žije pár indiánů kmene Kogi. Přejezd autem s našimi batohy do hor Sierra Nevada de Santa Marta, kde je pouhých 42km od moře i největší hora Kolumbie, Pico Colón (5775m.n.m.; jinak bráno ode dna přilehlého mořského příkopu „nejvyšší hora světa“). Jednoduché ubytování poblíž obydlí kmene Kogi (=jaguár), který žije po staletí záměrně izolován od okolního světa. Poznáme tradiční život místních, bíle oblečených indiánů s typickými čepicemi a promluvíme s komunitním spirituálním lídrem „mamo“ o jejich ekologickém světonázoru a přírodní moudrosti. Možnost koupání řece nebo jezírkách.

19.den: výlet do okolní exotické přírody s výhledy na vrcholky Sierra Nevady, přejezd podél pobřeží do přímořské osady Camarones

20.den: Ranní projížďka na člunu s pozorováním plameňáků. Polostrov La Guajira s pustými plážemi, kde pouštní duny a skály přecházejí rovnou do moře: nejkrásnější pláže Cabo de la Vela a Ojo de Agua, výstup na vyhlídku El Pilón de Azúcar a posvátné místo pro indiány Wayúu - Jepirra, epický západ slunce.

21.den: Solnice Manaure, přejezd ke komunitě Wayúu, seznámení s jejich kulturou, národními tanci, kosmologií a neobvyklými tradicemi. Noc v hamakách.

22.den:  přejezd do Riohacha, přelet do Bogoty, dokončení prohlídky. Večer možnost pouliční párty na kouzelných náměstíčkách Candelarie.

23.(-24.den) den: Přelet do Evropy.

Cena zahrnuje: 4 x vnitrostátní přelet, min. 11x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím někde se snídaní, 7 x jednodušší nebo ve srubu, 2 x v hamakách, stravu na výletě v Amazonii, dopravu nájemní dopravou – minibus, jeepy, taxi, dálkovými autobusy, člunem, českého průvodce (od cca 5 osob.), místního průvodce v pralese v Amazonii, v Sierra Nevada, v Los Nevados, příp. i jinde, pojištění CK pro případ úpadku.

Cena nezahrnuje: mezinárodní letenky, stravu kromě výletu v Amazonii, vstupné do památek a národních parků, fakultativní výlety, cestovní pojištění, spropitné, výraznou změnu ceny vnitrostátních letenek (zvyšují se až trojnásobně).

Možnost individuální změny programu pro zájemce

Pro den 18. až 21. ještě existují další možnosti programu, které můžeme pro zájemce individuálně zorganizovat a zajistit odvoz na společný odlet z Riohacha:

A) Ciudad Perdida

Trek ke kultovnímu „Ztracenému městu“, Ciudad Perdida, slavnostnímu hradišti, ukrytém v horské džungli Sierra Nevady. Poznáte různé podoby překrásné kolumbijské přírody, projdete vzdálené vesničky kmene Kogi, přebrodíte průzračné řeky, vykoupete se v křišťálových jezírkách a pod vodopády. Průvodcem vám bude indián z kmene Kogi. Příplatek na dotaz.

B) pláže Palomino

Relax na dlouhé karibské pláži Palomino, kde je dostatek hospůdek a restaurací, servírující vynikající mořské pochoutky. Ubytujeme vás cestou do oblasti La Guajira. 

REZERVOVAT

Je možné zúčastnit se jen části zájezdu v jiném rozsahu a přiletět nebo odletět během cesty z nějakého většího města. Vyzvednutí nebo odvoz na letiště a vnitrostátní přelety zajistíme. Pro cenu a podrobnosti prosím volejte 777689000 nebo pište.

Fotky z Kolumbie

z kmene Aruwaco, Sierra Nevada
La Candelaria, Bogotá
pak že jsou oplatky české :)
aquitectura orgánica
v Kolumbii potkáte každou chvíli nějaký průvod s muzikou
trh
trh
z kmene Aruwaco
Kogi
Caribe
Cartagena
Cartagena
Cartagena
Cartagena
páramo
Villa de Leyva
Santa Marta
goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Mexiko Nepal Nepal Afrika Himachal Himachal Himachal Kashmir Rajastan Rajastan Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán TDZK TDZK Uzbekystán Uzbekystán Uzbekystán Thajsko kerala+karnataka